5000 μερίδες μπριάμ σε μαθαίνουν να μην πετάς τίποτα
Πες όχι στη σπατάλη τροφίμων αυτή την Κυριακή, στην πλατεία Κοτζιά
![110268-218702.jpg 110268-218702.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2015/10/09/110268-218702.jpg)
Αν έχεις δει έστω και μια φορά στη ζωή σου μποστάνι, θα ξέρεις ότι τα λαχανικά δεν είναι εκείνα τα τέλεια, καλοφτιαγμένα και απαστράπτοντα που βλέπεις στις τηλεοπτικές εκπομπές. Συχνά, οι μελιτζάνες είναι κακοσούλουπες, τα καρότα μοιάζουν να έχουν αρθριτικά και οι πατάτες είναι γεμάτες χώμα και στραβές. Αυτό όμως είναι το φυσιολογικό αν φυτρώνεις μέσα στη γη. Άλλωστε η φύση δεν έφτιαξε τέλειο κανέναν –ούτε καν εσένα-, γιατί να χαριστεί στις ντομάτες;
Το ξέρεις ότι κάθε χρόνο πετιέται στα σκουπίδια το 1/3 της παγκόσμιας αγροτικής παραγωγής, όχι γιατί είναι ακατάλληλα προς βρώσιν, αλλά απλά και μόνο επειδή δεν είναι…όμορφα; Το ξέρεις επίσης ότι αν αξιοποιούσαμε αυτά τα τρόφιμα (που ισοδυναμούν με 1,3 δισεκατομμύρια τόνους), θα μπορούσαμε να χορτάσουμε 3 δισεκατομμύρια ανθρώπους ή αλλιώς όλους τους πεινασμένους της Γης;
Κι αν τώρα αισθάνεσαι θυμό, κάποιοι άλλοι έχουν θυμώσει πριν από εσένα. Η οργάνωση Feedback μάχεται από το 2009 κατά της σπατάλης των τροφίμων. Η διεθνής εκστρατεία της «Feeding the 5000» έχει ταξιδέψει από το Λονδίνο, το Παρίσι και το Αμστερνταμ, μέχρι το Σίδνεϊ, τις Βρυξέλλες και τη Βαρκελώνη. Σε αυτές τις εκδηλώσεις ετοιμάζεται πάντα ένα γεύμα, αρκετό για να ταΐσει 5000 άτομα, εξολοκλήρου μαγειρεμένο με προϊόντα που θα κατέληγαν στα…αζήτητα. Ταυτόχρονα διάφοροι περιβαλλοντικοί οργανισμοί ενημερώνουν τους παρευρισκόμενους για τη σπατάλη τροφίμων και δίνουν συμβουλές για το τι μπορούμε όλοι μας να κάνουμε για να την αντιμετωπίσουμε.
Στην Ελλάδα το «Με-νου για 5000» πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά τον προηγούμενο χρόνο στη Θεσσαλονίκη, τώρα είναι η σειρά της Αθήνας. Αυτή την Κυριακή 11 Οκτωβρίου από τις 12.00 έως τις 18.00 στην πλατεία Κοτζιά, η Λέσχη Αρχιμαγείρων Βορείου Ελλάδος μαγειρεύει ένα γιγάντιο μπριάμ, με ολόφρεσκα λαχανικά που ποτέ όμως δεν θα κατάφερναν να φτάσουν στην αγορά…Δίπλα τους οι σεφ Νταϊάνα Κόχυλα, Αλέξανδρος Παπανδρέου, Γκίκας Ξενάκης και οι νέοι κι ωραίοι Tip the Chef σου δείχνουν ωραίες προτάσεις για την αξιοποίηση του περισσευούμενου φαγητού.
Ακολουθεί Disco Soup street party με djs. Εδώ όλοι οι παρευρισκόμενοι θα φτιάξουν (κι αργότερα θα μοιραστούν) μια τεράστια σαλάτα, αφού πρώτα καθαρίσουν και κόψουν λαχανικά στο ρυθμό της μουσικής. Πιο δίπλα ο Γιάννης Κοροβέσης θα ετοιμάζει Anti-Food waste cocktails, ενώ το ΜΠΟΡΟΥΜΕ, το British Council, η κολλεκτίβα Troo Food Liberation και η Ανατολική Αναπτυξιακή Εταιρεία ΑΕ θα παρέχουν εκπαιδευτικά βιωματικά εργαστήρια για παιδιά.
Ένα μπριάμ για 5000 άτομα δεν είναι εύκολη υπόθεση. Για αυτό όσοι ενδιαφέρονται μπορούνε να βοηθήσουν στο κόψιμο των λαχανικών που θα γίνει το Σάββατο 10 Οκτωβρίου (12.00-16.00), στο χώρο της Οργάνωσης «Γη», Κωνσταντινουπόλεως 44, Γκάζι. Όσοι πιστοί, δηλώστε συμμετοχή εδώ. (Μπορείτε όμως να πάτε και απροσκάλεστοι).
*Η Feedback διοργανώνει αυτή την εκδήλωση από κοινού με το Μπορούμε, τη WWF- Καλύτερη Ζωή, το Back to Commons, το British Council Greece και το πρόγραμμα EU Fusions. Η μεγάλη αυτή γιορτή θα πραγματοποιηθεί υπό την αιγίδα του Δήμου Αθηναίων και την υποστήριξη του προγράμματος συνΑθηνά.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Έχει και η Αθήνα γραφικές πλατείες!
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Ψήνονται στη σχάρα κατευθείαν από το ποτάμι, ή τηγανίζονται για τους μερακλήδες
Υλικά και άνθρωποι, ιστορία και παράδοση, γεύσεις και συνταγές δημιουργούν το κατάλληλο σκηνικό ώστε κάθε τόπος να αποτελεί έναν γαστρονομικό προορισμό
«Στην Ελλάδα, το φαγητό δεν είναι απλώς τροφή – είναι ιστορία, πολιτισμός, συναίσθημα.. Κάθε γεύμα φέρνει κοντά τους ανθρώπους και κάθε τραπέζι είναι μια γιορτή ζωής»
Μπαίνουμε στην κουζίνα και μαγειρεύουμε με διάσημα τοπικά προϊόντα από 30 γωνιές της Ελλάδος
Λαχταριστά μπέργκερς, φοβερές πίτσες, άπαιχτα σουβλάκια, ακόμα και σπιτικό φαγητό, όλα είναι εδώ
Φτιάξε και απόλαυσε τις καλύτερε μακαρονάδες ενόψη Ολυμπιακών Αγώνων
Για σουβλάκια, πίτσα, burger ή ό,τι σου έρθει στο μυαλό, μπες στο fagi.gr
Aυθεντικές ιταλικές γεύσεις, μαμαδίστικα πιάτα και American street food
Συνταγές βασισμένες στην εποχικότητα, άριστες πρώτες ύλες και value for money τιμές
Η νέα street food λιχουδιά της Αθήνας συμβαίνει στο Fuddy Duddy Pizza, στην οδό Λέκκα
Ο δημοφιλής ζαχαροπλάστης και η γνωστή δημοσιογράφος βάζουν στο «μίξερ» όλα όσα αφορούν τη γλυκιά και την αλμυρή κουζίνα
Έχει γεύση «πανάκριβη», εστέτ και γκουρμέ
Στο κέντρο της Χώρας, θα το εντοπίσεις και θα το αγαπήσεις αμέσως
Εδώ δεν θα φας «χθεσινό» παγωτό, μόνο υπέροχες γεύσεις με χαμηλά λιπαρά και τόσο όσο ζάχαρη, που φτιάχτηκαν την ημέρα που θα το επισκεφθείς
Ένας ολόκληρος κόσμος νοστιμιάς, πλασμένος από υλικά του πιο λαχταριστού ονείρου
Θα δοκιμάσεις εξαιρετικό French Toast με βατόμουρα και κρέμα πατισερί, αλλά και αλμυρά αβγοπιάτα και φρέσκα σάντουιτς.
Εδώ το φαγητό είναι μοίρασμα που φέρνει κοντά την παρέα και τα cocktails είναι κλασικά και δημιουργούνται με βάση τις αυθεντικές συνταγές
Ξεκινά με γευστικό και αρωματικό πρωινό και εκλεκτούς καφέδες, συνεχίζοντας με δροσιστικά και απολαυστικά cocktails
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.