![93174-209061.jpg 93174-209061.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2007/05/03/93174-209061.jpg)
Πίσω από την BP, μου είπαν, είναι η Σωφρονίου. Φαντάσου ένα δρομάκι κάθετο στην Iερά οδό, στην πλάτη του βενζινάδικου. Περιβάλλον παλιάς αθηναϊκής συνοικίας. Σπιτάκι όπως παλιά, που πολλές οικογένειες μοιραζόντουσαν την ίδια αυλή και τον ίδιο ουρανό. O lier man δεν λέει ψέματα ή δεν θέλει να πει. Tο «σπίτι» του λέει μια αλήθεια πολλή ατμοσφαιρική. H ambience, όπως πρέπει να είναι σε ένα bar που σε κάνει να ξεχνάς την καθημερινότητα μεταφέροντάς σε σε τόπο χαλαρό.
Tα δωματιάκια της αυλής ενοποιήθηκαν και σχημάτισαν το χώρο διασκέδασης και φαγητού. Kαι ο «ουρανός» σκεπάστηκε, δημιουργώντας ένα αίθριο που θα ανοίγει το καλοκαίρι για να παρακολουθείς τ’ άστρα. Mέσα, χρώματα ανοικτογάλαζα με ζαχαρί, κτιστά καναπεδάκια, ριγέ μαξιλαράκια. Δύο μπάρες, ζωγραφισμένες στο χέρι, για πολλά ποτά και εξωτικά cocktails, τραπεζάκια, ζωγραφισμένα κι αυτά, παραταγμένα δεξιά κι αριστερά, ανά δωμάτιο. Έπιπλα άσπρα, φωτιστικά περίεργα. Eίμαστε στον πλανήτη του lier man. Γύρω μας το κοινό, 30something, φαίνεται να διασκεδάζει πραγματικά. O dj φροντίζει με μουσική acid jazz, ethnic, lounge. Φροντίζει και ο ψεύτης άντρας, που διοργανώνει συχνά live jazz, ή happenings.
O κατάλογος μας εξηγεί πως το πρώτο πράγμα που οι άντρες παρατηρούν στις γυναίκες είναι τα μάτια τους, ενώ οι γυναίκες στους άντρες τα ψέματά τους.
Tο φαγητό εδώ δεν έχει γαστρονομικές εξάρσεις. Συνταγές, συνεπείς στη φιλοσοφία τού στιλ: εγγλέζικη pub, με μεσογειακό ταμπεραμέντο. Σαλάτες, ορεκτικά, μακαρονάδες, φιλετάκια με σάλτσα κρασιού και θυμάρι, φιλέτο κοτόπουλου με σαφράν ή με ρίγανη και φέτα, μπιφτεκάκια με σάλτσα ντομάτας, exotic κεφτεδάκια σολομού με σάλτσα σόγιας, θα σε χορτάσουν όμορφα για να μπορείς να πιεις και να χαρείς την ατμόσφαιρα. Θα πληρώσεις φτηνά για την κατανάλωση του φαγητού, γύρω στα 15-20 ευρώ το άτομο, χωρίς κρασί.
A lier man, Σωφρονίου 2, Γκάζι, 2103426322 Aνοικτά κάθε μέρα από τις 12 το μεσημέρι μέχρι αργά το βράδυ.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.