- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
![89086-200102.jpg 89086-200102.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2008/10/09/89086-200102.jpg)
A! Φθινόπωρο… Μια από τις τελευταίες αθηναϊκές βραδιές που μπορείς ακόμη να κάτσεις έξω, η παρέα –κάθε τέτοια εποχή σε στιγμές αναπόλησης αλλά και δυναμικών νέων προγραμματικών δηλώσεων– διάλεξε Balthazar με απίστευτη για τα δεδομένα της ομοψυχία. Το Balthazar δεν είναι από μόνο του νοσταλγικό. Αντίθετα, κάθε φορά που πάω είναι πιο φρέσκο, πιο λαμπερό, πολυτελές και μαζί χύμα, καινούργιο και μαζί αγαπησιάρικα «παλιό».
Προχτές κάτσαμε στον υπέροχο κήπο του, καναπέδες και μαξιλάρια και φώτα και μια πράσινη βροχή από κρόσσια απέναντι στο μπαρ, και λουλούδια και πρασινάδες και κόσμος πολύς που μπαινόβγαινε φρέσκος και λουλουδιαστός επίσης, α, όλα κι όλα, η διάθεση δεν λείπει ποτέ στο Balthazar ούτε κι από τους θαμώνες. Ξεκινήσαμε με κοκτέιλς, γρήγορα περάσαμε στα κρασιά και το φαγητό, σαλάτες με προσούτο και μοτσαρέλες, γαύροι μαρινάτοι και όχι μόνο, κεφτεδάκια με πατατούλες και άλλα ορεκτικά ων ουκ έστιν αριθμός. Συνεχίσαμε με ωραιότατα κυρίως, η σφυρίδα μου είχε λιαστές ντομάτες και κάτι χορταράκια, κι έμοιαζε πολύ δημιουργική, ο Γιώργος Τσιακτσίρας, σεφ για χρόνια εδώ, «πειράζει» και «δημιουργεί» τόσο όσο μ’ αρέσει και δεν με εκνευρίζει.
Έπιασε μια βροχή τρελή αλλά δεν έκανε καθόλου κρύο, ο κόσμος όλος κι εμείς μαζί ρομαντζάραμε και το γυρίσαμε και πάλι στα κοκτέιλς, αναπόφευκτα μιλήσαμε και για το χειμερινό χώρο – ανοίγει σήμερα Πέμπτη 9 του μηνός και σύνθημα όλο το χειμώνα έχει το “keep on rocking”. Μέσα, τις έχουν όπως κάθε χρόνο κάνει τις αλλαγές τους, καινούργιες ταπετσαρίες, πολυέλαιοι και μπαρόκ φωτιστικά, πολλά πολλά εικαστικά και πίνακες γνωστών Ελλήνων ζωγράφων και άλλα ωραία της decoration. Α! κι ένα καινούργιο μπαρ στη μέχρι τώρα άδεια σάλα της εισόδου με καναπέδες, ανάκλιντρα και εγκατάσταση από την οροφή οπτικών ινών. Και μενού πάλι μεσογειακό με αρκετή από Ιταλία. Και τιμές φρέσκιες κι αυτές και προσαρμοσμένες στα φετινά στενάχωρα δεδομένα.
Τις Πέμπτες, μην ξεχάσω τα τρομερά πάρτι που διοργανώνει ο Μάικ με rock, funky, μαύρο soul και γλέντια μέχρι το πρωί.
Φύγαμε όταν η βροχή είχε από ώρα στεγνώσει, στην πόρτα ο Θανάσης, 20 χρόνια χαιρετιόμαστε με κλίση κεφαλιού, ακόμη δεν λέει να βαρεθεί κανείς από τους δυο μας.
BALTHAZAR, Τσόχα 27 και Βουρνάζου, Αμπελόκηποι, 210 6441.215
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.