- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Το Monster στου Ψυρρή φτιάχνει τα πιο τιτανοτεράστια μπέργκερς
Ό,τι πιο κοντά στην αμερικάνικη σκηνή του μπέργκερ
![Ελένη Ψυχούλη Ελένη Ψυχούλη](/images/120x120/3/jpg/files/2023-03-20/eleni-psychouli-contributor-athens-voice.jpg)
![Monster Burgers & Beers Monster Burgers & Beers](/images/1074x600/jpg/files/2023-10-09/20230930_143517.jpg)
Τα μπέργκερς του Monster της Πρωτογένους στου Ψυρρή έχουν ξεχωριστή προσωπικότητα και σερβίρονται με τηγανητές, αληθινές πατάτες.
Η Κατερίνα Μπακάλου είναι από τη Νάξο, τέως καλοτεχνίτισσα και καλλιτέχνις. Ο Γιώργος Σταυρακάκης είναι Ανωγειανός, γνωστός και αγαπητός σε όλη την αθηναϊκή εναλλακτική μουσική σκηνή και επιχειρηματίας σε μαγαζιά εστίασης που αγαπήσαμε στο αθηναϊκό μας παρελθόν. Και οι δυο μαζί είναι ζευγάρι φωτεινό και γελαστό σαν ήλιος, με το δικό του-black is the color στιλ. Ο συνδυασμός τους δεν θα μπορούσε παρά να γεννήσει ένα μαγαζί σαν το Monster, το οποίο μαγαζί δεν θα μπορούσε παρά να ψήνει μπέργκερς, τα οποία μπέργκερς με τίποτα δεν θα μπορούσαν να ταυτιστούν με τα άλλα μπέργκερς της κατηγορίας «ανοίγω απλά ένα μπεργκεράδικο επειδή έτσι το θέλει η μόδα».
![Κατερίνα Μπακάλου και Γιώργος Σταυρακάκης Κατερίνα Μπακάλου και Γιώργος Σταυρακάκης](/images/w734/jpg/files/2023-10-09/20230930_143825.jpg)
Οι άνθρωποι που ξεχωρίζουν, ό,τι κάνουν το κάνουν να διαφέρει. Και ευτυχώς, αυτοί εδώ, δεν έχουν την πρόθεση να σε ζαλίσουν με περίπλοκες φιλοσοφίες και θεωρίες για ένα μπιφτέκι. Το οποίο μπιφτέκι το θέλουν απλά να τους αρέσει, φτιαγμένο μόνον και αποκλειστικά από 200 (ολόκληρα) γραμμάρια σωστό μοσχαρίσιο κρέας. Μέσα στο τέλειο ψωμάκι και με ατού τις διαφορετικές σάλτσες, πρωτότυπες και σπιτικές: μαγιονέζα τρούφας, γουακαμόλε, σάλτσα La vache qui rit, sweet chili ή σκορδάτη μαγιονέζα, σος με μπλε τυρί, τσένταρ, κάρι, πίκλα ή καυτερή μαρμελάδα. Καθότι η σος φτιάχνει το μπέργκερ.
Η μπεργκεροκατάσταση, λοιπόν, εδώ κινείται σε 5 επίπεδα: με βάση το μοσχαρίσιο μπιφτέκι, με χαρακτηριστικό το ομώνυμο Monster που χωρά μέσα του μπιφτέκι, τσίλι κον κάρνε, τσένταρ σος, μαγιονέζα με γλυκό τσίλι, άισμπεργκ, τηγανητό κολοκυθάκι και τηγανητό αβγό σε ψωμάκι πρέτσελ. Στα υπόλοιπα επίπεδα έχουμε και κοτόπουλο, και βετζετέριαν και βίγκαν και ένα εξαίρετο pulled pork που μπορεί να παίξει σε πολλές κατηγορίες και συνδυασμούς.
![Monster Burgers & Beers Monster Burgers & Beers](/images/w734/jpg/files/2023-10-09/20230930_143611.jpg)
Ιδιαίτερη μνεία και ωδή αξίζει στην αληθινή, λεπτοκομμένη όσο πρέπει, ολοτράγανη τηγανητή πατάτα η οποία σερβίρεται μόνη της αλλά και σε συνδυασμούς που μπορεί να σε κάνουν να περιφρονήσεις το κεντρικό θέμα μπέργκερ: σερβιρισμένες με μπέικον και σάλτσα τσένταρ, με chorizo, jalapenos και σάλτσα μπίρας, με μπέικον, μαγιονέζα και παρμεζάνα αλλά και με pulled pork και σάλτσα τσίλι. Και να σου τονίσω ότι οι τηγανητές πατάτες μπορεί να γίνουν και από γλυκοπατάτα ενώ μπορείς και να τις αντικαταστήσεις με τα πιο αυθεντικά onion rings. Με φόντο proto metal 70's μουσικές, εξάλλου με ονόματα από τραγούδια ή συγκροτήματα είναι βαφτισμένα και όλα τα νόστιμα του μενού.
![Monster Burgers & Beers Monster Burgers & Beers](/images/w734/jpg/files/2023-10-09/20230930_140827.jpg)
Το Monster άνοιξε τις δύσκολες μέρες του εγκλεισμού πριν 3 χρόνια αλλά ευτυχώς καβατζάρισε τους καιρούς με επιτυχία. Σε ντεκόρ που αντιγράφει με γούστο και ιδιαίτερα στοιχεία ένα κλασικό '50'ς αμερικάνικο μπεργκεράδικο πάνω σε παλιά, αθηναϊκά μωσαϊκά και έχοντας την πόρτα του ορθάνοιχτη στην πιο απολαυστική περαντζάδα του Ψυρρή. Παρέα με μια φρέσκια κρητική draft ή κάποια από τις σπάνιες παραγωγές εγγλέζικων ή αμερικάνικων breweries -ιδιαιτέρως χάρηκα που έχει και μαύρη σε ποτήρι-, χάνεσαι στο υπερθέαμα της Πρωτογένους, μια πασαρέλα μοναδική από διαφορετικές εκδοχές του τί μπορεί να είναι μια δήλωση στιλ στις μέρες μας.
![Monster Burgers & Beers Monster Burgers & Beers](/images/w734/jpg/files/2023-10-09/20230930_143441.jpg)
Αν, τέλος, μέσα σου ξύπνησε μια γλυκιά διάθεση για ζάχαρη, ψάξε την Αφροδίτη ή αλλιώς την πανώρια του σέρβις, επιτέλους ένα σέρβις χωρίς στολή, χωρίς πλαστικοποιημένο και διεκπεραιωτικό λόγο με άλλα λόγια ένα κορίτσι που ξεχωρίζει για το στιλ του. Θα σε βάλει να διαλέξεις ανάμεσα σε ένα μαλακό παγωτό με σάλτσα από αλμυρή καραμέλα ή ένα τσιζ κέικ με τριμμένο κούκις και αλμυρή καραμέλα. Το πιο σύντομο ταξίδι στην Αμερική όπως την έχουμε αγαπήσει.
Monster Burgers & Beers, Πρωτογένους 8, Ψυρρή, 210 3250324
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.