Παπαρούνα: Το ολοκαίνουργιο στέκι του Μπάμπη Ζιντίλη στα Εξάρχεια είναι bar και tattoo studio μαζί
Στο νέο στέκι της πόλης, τρως υπέρ-νόστιμες μπουκιές από τον Μπάμπη Ζιντίλη, χτυπάς και το tattoo σου
![123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg 123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg)
![Μπάμπης Ζιντίλης Μπάμπης Ζιντίλης](/images/1074x600/jpg/files/2023-07-03/atk_9780.jpg)
Η Παπαρούνα είναι το καινούργιο σποτ του γνωστού pastry chef Μπάμπη Ζιντίλη και προσφέρει υπέροχα πιάτα αλλά και τη δυνατότητα να κάνεις τατουάζ
Εξάρχεια. Μια περιοχή φιλόξενη για όλους, Έλληνες, μετανάστες, τουρίστες, φοιτητές, δικηγόρους, ακαδημαϊκούς, καλλιτέχνες, μποέμ τύπους και ελεύθερα πνεύματα. Διαμερίσματα βραχυχρόνιας μίσθωσης διαμορφώνονται μέσα σε παλιές 60ς πολυκατοικίες, με αποτέλεσμα να διασταυρώνονται στα κατώφλια τους γιαγιάδες με τα καρότσια τους που πάνε στη λαϊκή της Καλλιδρομίου και backpackers από το εξωτερικό που ετοιμάζονται να εξερευνήσουν την πόλη.
![Παπαρούνα Παπαρούνα](/images/w734/jpg/files/2023-07-03/atk_9640.jpg)
Εκεί κοντά στα Χασανάδικα - έτσι αποκαλούν οι φοιτητές το στενό με τα καφενεία της Μεσολογγίου στα Εξάρχεια, μια ανάσα από το πάρκο Ναυαρίνου, άνοιξε μόλις η Παπαρούνα, το καινούργιο all day concept store της περιοχής. Πίσω από αυτό, ο εξαιρετικός pastry chef Μπάμπης Ζιντίλης από το αγαπημένο Σουίτ του Π.Φαλήρου, ο Θύμιος Τρυφωνόπουλος που δραστηριοποιείται για χρόνια στην εστίαση σε Eξάρχεια αλλά και Μήλο και ο Βασίλης Γεωγλερής ο σεφ που γνωρίσαμε από τα wine bars Warehouse και Agape. Tρεις φίλοι με μια κοινή επιθυμία, να φτιάξουν έναν φιλόξενο και χαλαρό χώρο στα Εξάρχεια που να ενώνει φαγητό και ποτό με την τέχνη του tattoo καθώς στο εσωτερικό του λειτουργεί και ένα πλήρως εξοπλισμένο tattoo στούντιο!
![Παπαρούνα Παπαρούνα](/images/w734/jpg/files/atk_9701.jpg)
Τις πόρτες του ανοίγει νωρίς το πρωί σερβίροντας πρωινό -όχι brunch, νόστιμα συνοδευτικά του καφέ (της εταιρίας Area51) όπως μου εξηγούν, με έντονο το ελληνικό στοιχείο. Όπως χειροποίητες τυρόπιτες, κιμαδόπιτες, και χορτόπιτες για το χέρι αλλά και για να τις απολαύσει κανείς επί τόπου στο πιάτο. Μαζί προσφέρει και μαμαδίσια κέικς, χειροποίητες μαρμελάδες και κλασικά γλυκά ημέρας όπως ας πούμε ένα απίθανο ρυζόγαλο.
![Παπαρούνα Παπαρούνα](/images/w734/jpg/files/2023-07-03/atk_9723.jpg)
Από τη μία το μεσημέρι ανοίγει την κουζίνα που λειτουργεί στη λογική του τάπας μπαρ, όμως με ελληνικές πρώτες ύλες. Είτε στην τεράστια, 8 μέτρων μπάρα είτε στα τραπεζάκια μέσα αλλά και έξω στον πεζόδρομο της Τζαβέλλα, μπορεί κανείς να χορτάσει την πείνα του με νοστιμότατες «συνθέσεις» πάνω σε ωραίο φρυγανισμένο προζυμένιο ψωμί, όλες προετοιμάζονται μπροστά στα μάτια του πελάτη, στην ανοιχτή κουζίνα που μάλιστα καταλαμβάνει μέρος του μπαρ. «Ουσιαστικά μιλάμε για νόστιμες μπουκιές πάνω σε καλό ψωμί με μεγάλη ποικιλία που θα εναλλάσσεται κάθε μέρα, αναλόγως και την εποχικότητα. Θα το αλοίφουμε για παράδειγμα με μους ταραμά και μαριναρισμένο γαύρο, τσίλι, σχοινόπρασο και τρίμα αυγοτάραχο. Με κρέμα τρούφας και μανιτάρια, με κρέμα ρεβυθιού, βαλεριάνα και κροκάν. Οι επιλογές στο μενού θα είναι πολλές και οι αλοιφές όλες φτιαγμένες εδώ. Θα σερβίρουμε εκλεκτό καρπάτσιο μόσχου κατευθείαν από τη Βαρβάκειο με λάδι τρούφας, μοσχολέμονο, γραβιέρα Κρήτης, ένα πλατό με παστά και καπνιστά ψαράκια με τις πίκλες μας και σαλάτες. Ο σκοπός μας είναι να τσιμπάς μαζί με το κρασί ή το ποτό σου χωρίς να έχεις την αίσθηση ότι πρέπει να πας για φαγητό μετά», εξηγεί ο Μπάμπης.
![Μπάμπης Ζιντίλης Μπάμπης Ζιντίλης](/images/w734/jpg/files/2023-07-03/atk_9751.jpg)
Τα ελληνικά αυτά «τάπας» σερβίρονται με κρασιά από μια μικρή και προσεγμένη λίστα με γνωστές ελληνικές αλλά και ξένες ετικέτες και με ποτά που επιμελείται ο Έκτορας Μαρκίδης, κλασικά ή με ενδιαφέροντα twists όπως είναι ας πούμε η πίνα κολάντα με πεπόνι.
![Μπάμπης Ζιντίλης Μπάμπης Ζιντίλης](/images/w734/jpg/files/2023-07-03/atk_9688.jpg)
Κάτω από την ίδια στέγη της Παπαρούνας, εκτός από το χώρο του bar-food έχει διαμορφωθεί και το τέλεια εξοπλισμένο tattoo studio του Άλεξ Γεωργακόπουλου, το Tattoomatic. «Ανεξάρτητα από τους πελάτες που θα απολαμβάνουν το ποτό και το φαί τους, εδώ θα έρχονται και τα δικά μου ραντεβού, φυσικά όποιος πελάτης του εστιατορίου νιώσει ότι θέλει να συζητήσει επιτόπου για κάτι τέτοιο είναι ελεύθερος, 5 βήματα να κάνει και θα με βρει…».
![Παπαρούνα Παπαρούνα](/images/w734/1/jpg/files/2023-07-03/atk_9731.jpg)
Τζαβέλλα 1, Εξάρχεια
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.