- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
Μetaphor Athens: Μόδα, τέχνη και δημιουργική κουζίνα στην πλατεία Μαβίλη
Ο πολυμορφικός χώρος προσφέρει περισσότερα από ένα απλό φαγητό
![123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg 123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/123648844_3742119349154412_1469692113229505605_n1.jpg)
![Metaphor Athens Metaphor Athens](/images/1074x600/jpg/files/2023-03-10/image_0184__3___1_.jpg)
Το Μetaphor Athens Gallery είναι εστιατόριο, γραφεία περιοδικού, φιλοξενεί εκθέσεις μόδας και ντιζάιν, όλα σε έναν χώρο
Το Μetaphor Athens είναι από τις συζητημένες αφίξεις εστιατορίων στο κέντρο της Αθήνας κι όχι άδικα αφού συνδυάζει με επιτυχία την ελληνική δημιουργική κουζίνα μαζί με καλοφτιαγμένα κοκτέιλς στο μοντέρνο μπαρ του, ενώ ταυτόχρονα φιλοξενεί διάφορα καλλιτεχνικά δρώμενα στην ανοιχτή γκαλερί του.
![Metaphor Athens Metaphor Athens](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/image_0178__2_.jpg)
Βρίσκεται στην Δορυλαίου, σχεδόν πάνω στην πλατεία Μαβίλη, στον 1ο όροφο του κτιρίου που στεγάζονται τα γραφεία του περιοδικού Οzon. Στο ισόγειο λειτουργεί ο χώρος του εστιατορίου, μέσα στον οποίο αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε εξέλιξη μια pop up έκθεση με ρούχα και κοσμήματα Ελλήνων σχεδιαστών που μπορεί κανείς να δοκιμάσει και να αγοράσει επιτόπου. Θυμίζει έτσι τα concept του εξωτερικού, τους δημιουργικούς πολυχώρους στους οποίους μπορείς την ώρα που λαμβάνει χώρα κάποιο ξεχωριστό event μόδας, τέχνης ή design, να δειπνήσεις ή να πίνεις στο μπαρ στο ποτό σου.
Η ιδέα ξεκίνησε από τον Γιώργο Κελέφη του Ozon και σχεδιάστηκε από το βραβευμένο αρχιτεκτονικό γραφείο PILA Studio (υπεύθυνο και για το σχεδιασμό του showroom του οίκου Versace στη Νέα Υόρκη).
![Metaphor Athens Metaphor Athens](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/image_0186.jpg)
Ο industrial χώρος του είναι κομψός και ταυτόχρονα «εναλλακτικός» ώστε να μην μοιάζει επιτηδευμένος και να αποπνέει μια χαλαρή ατμόσφαιρα. Οι τοίχοι είναι λευκοί αλλά κυριαρχούν τα σκούρα χρώματα τόσο στα τραπέζια του φαγητού όσο και στην μεγάλη μίνιμαλ μπάρα και στην υπόλοιπη διακόσμηση, με δόσεις πράσινου (πολλά φυτά) να χαρίζουν πινελιές φρεσκάδας. Όσο απλό και να ακούγεται, τα έντονα neon φώτα σε συνδυασμό με την ατμοσφαιρική μουσική προσδίδουν πιο παιχνιδιάρικα vibes.
Το φαγητό επιμελείται ο σεφ Κωνσταντίνος Λαλαούνης, στενός συνεργάτης του βραβευμένου σεφ Άγγελου Μπακόπουλου που συνεργάζονται και φέτος στο φημισμένο Lesante Cape στη Ζάκυνθο. Όλα τα πιάτα βασίζονται στην ελληνική δημιουργική κουζίνα, σε ένα πολύ ενδιαφέρον μενού και κερδίζουν στην γεύση αλλά και στην εμφάνιση.
Η ομάδα του εστιατορίου προτείνει το δείπνο να ξεκινά με κάποιο aperitivo, ένα αρωματικό limoncello spritz ή ένα ελαφρύ negroni sprtitz, κι έπειτα έρχεται το καλωσόρισμα του σεφ, η φοκάτσια με δενδρολίβανο και αλάτι που συνοδεύεται από βούτυρο με μοσχαρίσιο μεδούλι και καπνιστή πάπρικα καθώς και ένα πολύ νόστιμο πέστο φρέσκων μυρωδικών.
![Κουνουπίδι Ψητό κουνουπίδι με πέστο βασιλικό-κόλιανδρο, πίκλα πράσινου μήλου και καραμελωμένο καρύδι](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1_viber_2023-03-08_12-31-29-192.jpg)
![Σεβίτσε Σεβίτσε λαβράκι που το διαδέχεται, με γάλα τίγρης, χυμό παντζαριού και λάδι κόλιανδρου](/images/w734/jpg/files/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1_viber_2023-03-08_12-31-29-046.jpg)
Όσοι δεν αγαπούν το κουνουπίδι ίσως αλλάξουν γνώμη μετά το ψητό κουνουπίδι του σεφ, με πέστο από βασιλικό και κόλιανδρο, πίκλα πράσινου μήλου και καραμελωμένο καρύδι. Το σεβίτσε λαβράκι, με γάλα τίγρης (leche de tigre,η διάσημη περουβιάνικη σάλτσα), χυμό παντζαριού και λάδι κόλιανδρου έχει πολύ ισορροπημένη οξύτητα ενώ η τραγανή τηγανητή κινόα από πάνω του δίνει μια ενδιαφέρουσα πινελιά. Ιδιαίτερα νόστιμες και οι slow cooked κροκέτες μοσχαρίσιου σιδηρόδρομου που συνοδεύονται με αγιολί μαύρου σκόρδου και κέτσαπ από πιπεριά Φλωρίνης. Το ψάρι ημέρας σερβίρεται με βελούδινο πουρέ φινόκιο που παίρνει πόντους από την πούδρα προσούτο – φουντούκι.
![Kροκέτες Κροκέτες μοσχαρίσιου σιδηρόδρομου που έχουν μαγειρευτεί slow cooked και συνοδεύονται με αγιολί μαύρου σκόρδου και κέτσαπ από πιπεριά Φλωρίνης.](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1_viber_2023-03-08_12-31-29-047.jpg)
![Ψάρι ημέρας Το ψάρι ημέρας σερβίρεται με τον βελούδινο πουρέ φινόκιο που έχει πούδρα προσούτο – φουντούκι](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1_viber_2023-03-08_12-31-29-233.jpg)
Στα αγαπημένα και το καλομαγειρεμένο αρνί με τη ρεβιθάδα, με αρωματικό γιαούρτι με μπαχαρικά, τζελ πιπεριάς Φλωρίνης και λάδι κόλιανδρου, που λιώνει στο στόμα.
Τα πιάτα του μενού συνδυάζονται με την προσεγμένη λίστα αποκλειστικά από ελληνικά κρασιά που έχει επιλέξει η μάνατζερ και σομελιέ Εύη Καματσέλου ή με κλασικά αγαπημένα κοκτέιλς που μπορεί να απολαύσει κανείς και στο μπαρ και τα έχει επιμεληθεί ο Μάριος Τζόλας.
![Αρνί Αρνί με τη ρεβιθάδα, με αρωματικό γιαούρτι με μπαχαρικά, τζελ πιπεριάς Φλωρίνης και λάδι κόλιανδρου](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1_viber_2023-03-08_12-31-28-639.jpg)
![Γλυκό Κρεμέ σοκολάτας γάλακτος με κραμπλ δημητριακών, τζελ μάνγκο, φιλέτο πορτοκάλι, τουίλ κακάο και σορμπέ σαγκουίνι](/images/w734/jpg/files/2023-03-10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1_viber_2023-03-08_12-31-28-821.jpg)
Στο τέλος γλυκαθήκαμε με κρεμέ σοκολάτας γάλακτος με κραμπλ δημητριακών, τζελ μάνγκο, φιλέτο πορτοκάλι, τουίλ κακάο και σορμπέ σαγκουίνι, μια πεντανόστιμη δημιουργία του pastry chef Αργύρη Πόπτσιου.
Στα συν της συνολικής εμπειρίας στο Metaphor, το πολύ ευγενικό προσωπικό στο σέρβις και στην εξυπηρέτηση.
Δορυλαίου 10, Πλατεία Μαβίλη, 210 6451169
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.