Γουικέντ, ένα μικρό UFO προσγειώθηκε στην πλατεία της Ηλιούπολης
Πρωινός καφές, burgers και πολλά πάρτι
Το Γουικέντ έχει μόλις ανοίξει και έχει γίνει ένα ζωντανό στέκι της Ηλιούπολης
Μια φορά κι έναν καιρό ήταν δυο κολλητοί φίλοι, ο Θάνος και η Χριστίνα. Ο Θάνος και η Χριστίνα λοιπόν γνωρίζονταν από τα σχολικά τους χρόνια και συνέχισαν να είναι αχώριστοι και στα φοιτητικά. Υπήρξαν συγκάτοικοι, έγιναν κουμπάροι, τι άλλο έμενε; Να γίνουν και συνέταιροι.
Τα πάρτι αυτών των δύο φίλων έχουν αφήσει εποχή! Από dj set μέχρι live μπάντες σε διαμερίσματα στο κέντρο της Αθήνας. Το φθινόπωρο λοιπόν που ανακοίνωσαν στην παρέα τους πως ανοίγουν ένα μπαράκι σε όλους φάνηκε ό,τι πιο φυσιολογικό αυτοί οι δύο άνθρωποι να έχουν bar. Έχοντας περάσει από αρκετά bar της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης και της Μυκόνου, το team του Γουικέντ ένωσε τις δυνάμεις του σε ένα project.
Βρήκαν ένα μικρό μαγαζί στην πλατεία Ανεξαρτησίας στην Ηλιούπολη και κυριολεκτικά το μεταμόρφωσαν σε ένα φωτεινό και φιλόξενο χώρο – η Χριστίνα ως αρχιτέκτονας έδωσε έμφαση στο φως. «Ήθελα να είναι ένας φωτεινός χώρος, να μη σε ψυχοπλακώνει, να μπορεί κάποιος να έρθει το πρωί με τον υπολογιστή του να δουλεύει και να τον λούζει ο ήλιος ακόμα και μέσα στο μαγαζί».
Το Γουικέντ, με την ευφάνταστη ταμπέλα (by Dimitris Kourkoutis) και σήμα το μικρό UFO που προσγειώνεται, κατάφερε μέσα στον πρώτο μόλις μήνα που είναι ανοιχτό να γίνει όντως το πρωί ένα φωτεινό καφέ με ιδιαίτερα σνακ και σπιτικά γλυκά (τι carrot cake απίστευτο by @thegreenmixer!) ενώ πίσω από την μπάρα ο Δημήτρης, το αγόρι-χαμόγελο, φτιάχνει τον τέλειο καφέ, μεγίστης σημασίας πληροφορία για κάτι παράξενες σαν κι εμένα που βρίσκουν τους περισσότερους take away καφέδες επιεικώς χάλια. Πολύ συχνά, τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες το team οργανώνει καταπληκτικό brunch ή Burger Days με guest chef τον Πάνο Θάνο του Healthy Kitchen.
Όσο για τα θρυλικά πάρτι της Χριστίνας και του Θάνου; Από τα μέσα Δεκεμβρίου έχουν κάνει ήδη πέντε! Από βραδιά electronic μέχρι soul. Αρχικά νόμιζα ότι η αφορμή ήταν οι γιορτές αλλά όχι, «δεν χρειάζεται και καμιά τρελή αφορμή για να παρτάρεις» θα μου πουν εντελώς φυσιολογικά. Το σκέφτηκα λίγο για να δω αν συμφωνώ... δεν είμαι σίγουρη για το αν χρειάζεται ή όχι μια αφορμή αλλά είμαι εντελώς σίγουρη πως περιμένοντας την ευκαιρία πολύς κόσμος ξεχάστηκε στην αναμονή. Οπότε βάλτε ίσια παπούτσια, εδώ χορεύουμε!
Τα πάρτι ανακοινώνονται στο λογαριασμό τους στο Instagram:@gouikent
Γουικέντ, Πλατεία Ανεξαρτησίας 17, Ηλιούπολη, 213 0472929
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.