- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Franco Manca: η πίτσα για την οποία μιλάνε όλοι
Το δεύτερο κατάστημα μόλις άνοιξε στο Περιστέρι
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![ioa_1267.jpg ioa_1267.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2022/03/09/ioa_1267.jpg)
Franco Manca: Η γνωστή αλυσίδα εστιατορίων έφτασε στην Αθήνα
Όποιος έχει επισκεφθεί το Λονδίνο, έστω και μία φορά, σίγουρα έχει συναντήσει κάποιο από τα δεκάδες Franco Manca, τα κομψά εστιατόρια που είναι εξ ολοκλήρου αφιερωμένα στην πίτσα και που βρίσκονται διάσπαρτα σχεδόν σε όλες τις γειτονιές της πρωτεύουσας. Από το 2008 όταν κι άνοιξε το πρώτο Franco Manca στο Brixton Market μέχρι σήμερα η αλυσίδα μετράει 56 εστιατόρια στην Αγγλία, ένα και μοναδικό στο νησί Σαλίνα της Ιταλίας και χιλιάδες φανατικούς ακόλουθους που ορκίζονται στην αξεπέραστη γεύση αυτής της πίτσας, αλλά και στην ποιότητα των υλικών της.
![ioa_2705.jpg ioa_2705.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ioa_2705.jpg)
Μετά την Αγγλία, ήρθε η σειρά της Ελλάδας να γνωρίσει αυτή τη θεϊκή πίτσα και μάλιστα μέσα από δύο καταστήματα. Το πρώτο άνοιξε στις αρχές του Γενάρη στη Νέα Φιλαδέλφεια, ενώ το δεύτερο μόλις πριν λίγες μέρες στο Περιστέρι. Τα δύο καταστήματα μοιράζονται την ίδια slow-rising sourdough φιλοσοφία που έκανε γνωστή την αλυσίδα και φέρουν την υπογραφή των James Ravano, Nabil Mankarious, των αδελφών Λιάκου και του chef Πάνου Ιωαννίδη.
Γιατί όμως όλοι μιλάνε για αυτή την πίτσα; Η απάντηση βρίσκεται στο ζυμάρι, που φτιάχνεται με ένα ιταλικό προζύμι ηλικίας 250 ετών (!) αλλά και στα υλικά, όλα οργανικά, φερμένα από τοπικούς παραγωγούς και βασισμένα στην εποχικότητα. Να πούμε επίσης ότι η Franco Manca έχει συνδέσει το όνομά της απολύτως με τη Ναπολιτάνικη πίτσα που υπακούει στον κανόνα του πολύ λεπτού ζυμαριού και στο μεγαλείο της απλότητας ή αλλιώς στη φιλοσοφία του “less is more”.
![ioa_2522.jpg ioa_2522.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ioa_2522.jpg)
Η πίτσα στο Franco Manca θα φτιαχτεί επιτόπου την ίδια στιγμή που θα την παραγγείλεις, ενώ μπορείς να χαζέψεις όλη τη διαδικασία της παρασκευής από την ανοιχτή κουζίνα. Κάθε πίτσα του καταλόγου είναι μοναδική, αλλά εμείς προτείνουμε να αρχίσεις τις δοκιμές από την πίτσα με βιολογική ντομάτα, σκόρδο και φρέσκα μυρωδικά, να συνεχίσει με την πίτσα με ελαφρώς καπνιστό πικάντικο σαλάμι, ιταλική μοτσαρέλα, βιολογική ντομάτα, καραμελωμένα κόκκινα κρεμμύδια και φρέσκο βασιλικό, και να «κλείσεις» οπωσδήποτε με τη μοναδική πίτσα με σάλτσα τρούφας, μοτσαρέλα και ποικιλία μανιταριών.
![ioa_2630.jpg ioa_2630.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ioa_2630.jpg)
Θα βρεις επίσης αρκετά starting bites όπως μια λαχταριστή μελιτζάνα με παρμεζάνα και μοτσαρέλα ψημένη στον φούρνο, ένα πικάντικο λουκάνικο από αρνί ελευθέρας βοσκής με ψητές πατάτες, κρεμμύδια, σάλτσα βιολογικής ντομάτας και ιταλική μοτσαρέλα, μια αέρινη Burrata που ακουμπά τρυφερά πάνω σε προζυμένιο ψωμί και συνοδεύεται από μια πικάντικη “nduja” από τη Σπιλίγκα, ψητά ντοματίνια και άγρια ρόκα, αλλά και αλλαντικά (όπως μορταδέλα και μπέικον από ελληνικό μαύρο χοίρο) που αξίζει να δοκιμάσεις.
![ioa_2426.jpg ioa_2426.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ioa_2426_0.jpg)
Καθημερινά Δευτέρα έως Κυριακή, από 12:00 έως 01:00π.μ το Franco Manca σας υποδέχεται, τηρώντας ευλαβικά όλα τα μέτρα ασφάλειας και υγιεινής που προτείνουν οι επίσημοι φορείς κατά του Covid-19.
Franco Manca
Νέα Φιλαδέλφεια: Πλ. Ελ. Βενιζέλου 2,τηλ:210 2581501
Περιστέρι: Παρασκευοπούλου 45, Τηλ: 210 2589009
www.francomanca.com.gr
Facebook: @Francomancagreece
Instagram: @Francomancagreece
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.