Buba bistrot exotique, μεγάλη αυλή και τέλειο ταϊλανδέζικο
Με την άρση του λοκντάουν, ήταν το πρώτο «έξω» μας ως οικογένεια
![Μανίνα Ζουμπουλάκη Μανίνα Ζουμπουλάκη](/images/120x120/3/jpg/files/2023-11-13/m-zoumpoulaki.jpg)
![Η δροσερή αυλή του Buba bistrot exotique Η δροσερή αυλή του Buba bistrot exotique](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/07/02/dsc_8186.jpg)
Εξωτικά πιάτα και κοκτέιλ στην ωραιότερη, δροσερότερη αυλή της Κηφισιάς
Το «Buba» είναι εξωτικό, όπως λέει το όνομά του, διακοσμημένο με το ένα πόδι στην Άπω Ανατολή και το άλλο στη Μεσόγειο: ακούγεται μπούρδα έτσι που το λέω, αλλά το μαγαζί, μέσα (νεοκλασικό) και έξω (τεράστια αυλή-δάσος), είναι πανέμορφο, χωρίς ούτε μια βαρετή γωνία, χωρίς ούτε ένα σημείο που να σε κάνει να μη θέλεις να του ρίξεις δεύτερη ματιά. Αυτό είναι το ταλέντο του Κωνσταντίνου Ζουγανέλη στα μαγαζιά, να τα φτιάχνει μοναδικά – σίγουρα έχει και άλλα ταλέντα, αναφέρω το συγκεκριμένο επειδή είναι σχετικό, δεν μας νοιάζει κατά πόσο παίζει γιουκαλίλι π.χ. ή τρέχει μαραθώνιους παρά το ότι φτιάχνει κουκλίστικα, μοναδικά μαγαζιά… αν και, το φαγητό στο «Buba Bistrot exotique» είναι πάααααρα πολύ καλό, και ναι μεν δεν το μαγειρεύει μόνος του ο Ζουγανέλης, βάζει δε το χεράκι του στο μενού. Ίσως και στην κουζίνα.
![dsc_8114.jpg dsc_8114.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_8114.jpg)
![dsc_8297.jpg dsc_8297.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_8297.jpg)
Η οποία κουζίνα είναι εξωτική, Ταϊλανδέζικο ορίτζιναλ φαγητό με κινέζικες και γιαπωνέζικες πινελιές, με καταπληκτικά ρύζια, κοτόπουλα, πάπιες Πεκίνου, τα πάντα όλα όσα ανακάλυψε ο Μάρκο Πόλο στις περιηγήσεις του. Νούντλς με κοτόπουλο, σουβλάκια σατάι, σαλάτες με κορυφή τη Σαλάτα Παπάγια που φτιάχνεται μπροστά στα μάτια σου, πεντανόστιμο παντ-τάι, καταπληκτικά ντάμπλινγκς – πήραμε ένα σωρό, και δεν αφήσαμε ούτε κόκκο ρυζιού στα πιάτα. Το «Buba» δούλεψε πολύ με τεηκ-αγουέη στη διάρκεια του λοκντάουν και συνεχίζει να στέλνει «φαγητό για το σπίτι» με μεγάλη επιτυχία, ακριβώς επειδή το φαγητό του είναι τόσο (εντάξει, κρατήθηκα αρκετά) τόσο σούπερ.
![dsc_8135.jpg dsc_8135.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_8135.jpg)
![dsc_8153.jpg dsc_8153.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_8153.jpg)
Δεν χρειάζεται αλλά το αναφέρω: έχει λίστα κρασιών και ακόμα πιο σούπερ κοκτέιλ, δημιουργίες του εμπνευσμένου μπάρμαν, που ταιριάζουν απόλυτα με το χώρο, την αισθητική, την ατμόσφαιρα, ακόμα και με τον ίδιο τον Ζουγανέλη. Τη βραδιά που πήγαμε δεν επιτρεπόταν ακόμα η μουσική στα μαγαζιά, και αυτό που «έπαιζε» από τα μεγάφωνα ήταν τρελαμένα τζιτζίκια με ασορτί γρύλους. Λες και βρισκόσουν βράδυ καλοκαιριού σε νησί – τρομερή ιδέα που σίγουρα θα κυκλοφορήσει και αλλού. Η μουσική του μαγαζιού πάντως είναι πολύ καλή, το έχουνε τα «παιδιά» με τη νύχτα, ειδικά την καλοκαιρινή. Αν δεν έχετε φύγει ακόμα για κάποιο νησί, μια βραδιά στο «Buba» θα σας κάνει να νοιώσετε ότι έχετε ήδη τα πόδια σας στη θάλασσα…
![dsc_8003.jpg dsc_8003.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_8003.jpg)
![dsc_7971.jpg dsc_7971.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_7971.jpg)
“Buba bistrot exotique”, Παπαδιαμάντη 4, Κηφισιά, τηλ 210-6231151
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.