- CITY GUIDE
- PODCAST
-
31°
![35003-709273.jpg 35003-709273.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/35003-709273_0.jpg)
Περνάνε και στα βόρεια όμορφα το καλοκαίρι. Το Αποστακτήριον, το μεζεδοουζερί της Νέας Ερυθραίας έβγαλε τραπεζάκια έξω και με άκρως καλοκαιρινό- ανανεωμένο κατάλογο στον οποίο πρωταγωνιστούν το ψάρι και τα θαλασσινά πιάτα υπόσχεται δροσερές πεντανόστιμες καλοκαιρινές νύχτες κάτω απ’ τα πλατάνια και τις μουριές. Με χαμόγελο και πρόσχαρη διάθεση σε υποδέχονται η Ζωή και ο Κωνσταντίνος, τα δύο νεαρά αδέρφια που άνοιξαν πριν 3 χρόνια το εστιατόριο. Θα τους δεις πάντα εκεί να γνωρίζουν προσωπικά τους φιλοξενούμενους-πελάτες και να συλλέγουν απόψεις.
Από τα ντολμαδάκια γιαλαντζί με τα τρυφερά αμπελόφυλλα μέχρι τα ανατολίτικα παστουρμαδοπιτάκια και τα τραγανά κρεμμυδοκάλτσουνα, είναι όλα σπιτικά, φτιαγμένα πάνω σε κλασικές συνταγές αλλά ταυτόχρονα ελαφρώς «πειραγμένα» από την Ζωή. Σε πιάτο σήμα-κατατεθέν του μαγαζιού αναγορεύεται -δικαίως-, ο γαύρος μαρινάτος (ο οποίος μάλιστα κυκλοφορεί αυτές τις ημέρες σε παντοπωλεία και delicatessen τυποποιημένος με την επωνυμία Zoe’) ενώ hit του καλοκαιριού αναμένεται να γίνει το μαριναρισμένο κοτόπουλο σε σουβλάκι, μεζές πεντανόστιμος που σχεδόν λιώνει στο στόμα. Τόσες πολλές λιχουδιές μαζί με ουζάκια (το Αποστακτήριο έχει μεγάλη ποικιλία σε αποστάγματα), κάνουν την επίσκεψη εκεί να θυμίζει καλό φαγοπότι σε αυλή φίλου...μερακλή! Για το τέλος, το χειροποίητο παγωτό παρφέ με άρωμα λεβάντας, είναι ο καλύτερος τρόπος για να κλείσει ένα ωραίο καλοκαιρινό ελληνικό γεύμα.
Περιληπτικά: σπιτικό φαγητό με ιδιαίτερες γευστικές λεπτομέρειες, καλές τιμές, χαλαρή ατμόσφαιρα και όλα αυτά υπό το φως του φεγγαριού σε μια ήσυχη πλατεία της Νέας Ερυθραίας.
Το Αποστακτήριον λειτουργεί καθημερινά από το μεσημέρι.
Info: Αγίων Αναργύρων 2 & πλ. 28ης Οκτωβρίου (Τσακπίνη) , Νέα Ερυθραία, 210 6207126
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.