Miles: ένα απροσδόκητα ωραίο all day στο Νέο Ηράκλειο
Brunch, σοβαρές προτάσεις στο ποτό και... fine dining σε τιμές all day
![Miles, το νέο all day στο Ν. Ηράκλειο Τα φοβερά νόστιμα πιάτα του Miles στο Ν. Ηράκλειο](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/10/21/miles_anoigma.jpg)
To Miles είναι το καινούργιο στέκι στο Ν. Ηράκλειο για καφέ, brunch, ποτό και φαγητό
Το Miles άνοιξε στη μέση του καλοκαιριού στο «off Broadway» Νέο Ηράκλειο και με μια πρώτη ματιά δεν διαφέρει από τα υπόλοιπα στέκια της γειτονιάς: είναι ένα συνοικιακό all day στον πεζόδρομο της Ικάρων. Όμως εγώ έχω έρθει συστημένη και ξέρω ότι κρύβει περισσότερα απ’ όσα θέλει να δείχνει.
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Η είσοδος στο Miles](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_56a3363.jpg)
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο H θέα του bar από τον πρώτο όροφο](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_56a3408.jpg)
Πρώτη έκπληξη το signature Summer Negroni που παραγγέλνω. Στο ενθουσιασμένο και λίγο απορημένο βλέμμα μου που ακολουθεί την πρώτη γουλιά, ο Ορέστης Ρήγας χαμογελάει ικανοποιημένος. Ο ίδιος, μαζί με τον αδερφό του Πάνο Ρήγα και τον Νίκο Δρακόπουλο είναι οι ιδιοκτήτες του Miles. Τρία νέα παιδιά που μεγάλωσαν στην περιοχή και αποφάσισαν να κάνουν κάτι δικό τους βάζοντας, όμως, ψηλά τον πήχη: «Θέλαμε να έχουμε μια σοβαρή βάση στο ποτό. Να μπορούμε να ανταγωνιστούμε ένα bar του κέντρου. Ουσιαστικά, αυτή είναι η φιλοσοφία πίσω από το Miles: ένα all day που να σερβίρει προτάσεις που δύσκολα μπορείς να βρεις αλλού, τόσο στο ποτό, όσο και στο φαγητό», λέει ο Ορέστης.
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Ένα από τα signature cocktail του Miles](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/40_2.jpg)
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Τα φοβερά bao buns στο Miles](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/bao_miles.jpg)
Δεύτερη έκπληξη είναι τα bao: έχουν υπέροχη μαλακή ζύμη και είναι γεμιστά με μοσχάρι, Hoisin sauce και φρέσκο κόλιανδρο. Στην ίδια νόστιμη λογική και τα Pita Buns που εμφανίστηκαν ως άλλο σουβλάκι: με καπνιστή πανσέτα, καπνιστό γιαούρτι (!), ντομάτα, κρεμμύδι και έκλεψαν την παράσταση. Ρωτάω τον Ορέστη αν η ζύμη στο bao και στις πίτες είναι χειροποίητη: «Φυσικά! Τα πάντα παρασκευάζονται στην κουζίνα μας». Σε αυτό το σημείο θέλω να τονίσω ότι είναι εξαιρετικά σπάνιο για ένα εστιατόριο να παρασκευάζει κωδικούς όπως είναι τα ζυμαρικά, αν δεν έχει εξειδίκευση σε αυτό τον τομέα (πρόκειται, ας πούμε, για ένα ιταλικό εστιατόριο) ή δεν ανήκει στην κατηγορία «fine dining».
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Pita Buns](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/29_6.jpg)
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Kοτόπουλο Yakitori](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/yakitori.jpg)
Μετά τη Hawaiian Salad Bowl, μια υπέροχη δροσερή σαλάτα σε στιλ poke, με sushi rice, αβοκάντο, μάνγκο, spicy mayo και τηγανητή μπανάνα, αλλά και ένα σούπερ ζουμερό κοτόπουλο Yakitori μου είναι ξεκάθαρο πλέον ότι το πόστο της κουζίνας δεν έχει αφεθεί σε τυχαία χέρια. Σεφ είναι ο Σπύρος Γαβαθάς, που παρότι νεότατος έχει μαγειρέψει για τον (κρατηθείτε) Ομπάμα. Ναι, τον γνωστό. Ο Σπύρος, βλέπετε, δούλευε στο Castello στην Ύδρα, όπου και έτυχε να δοκιμάσει τα πιάτα του ο Γάλλος πρέσβης της Ουάσινγκτον. Εντυπωσιασμένος, τον κάλεσε να μαγειρέψει στην πρεσβεία, όταν παρατέθηκε ένα γεύμα για τον Αμερικανό πρόεδρο. Άφωνοι; Ναι.
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Πιάτα ζυμαρικών](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_z3a1250.jpg)
Ο Σπύρος ξαναέρχεται στο τραπέζι, και τον παινεύω για τα νιόκι με την κολοκύθα. Με ακούει ευγενικά κι έπειτα λέει: «Ευχαριστώ, αλλά είμαι ο Γιάννης». Ντροπιασμένη ψελλίζω «συγγνώμη», οι υπόλοιποι, ωστόσο, γελούν… Ο Σπύρος και ο Γιάννης είναι ομοζυγωτικοί δίδυμοι, σεφ και οι δύο, εκνευριστικά ταλαντούχοι και οι δύο.
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Διάφορα πιάτα από τον κατάλογο του Miles](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_z3a1193-edit.jpg)
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Waffle Sandwich](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_z3a1090.jpg)
Το Miles σερβίρει και brunch (μεγάλο σουξέ εδώ είναι το «Waffle Sandwich» με τηγανητά αυγά, crispy onion, μπέικον και σιρόπι σφενδάμου), μεγάλη έμφαση έχει δοθεί στον καφέ (της εταιρείας Antica Tostatura Triestiva), αλλά και στο κρασί με πάνω από 20 ετικέτες ελλήνων παραγωγών, όλες τους δυσεύρετες ή όχι πολύ γνωστές. Υπάρχουν πλατό με ωραία τυριά και αλλαντικά από όλη την Ελλάδα.
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Ο εξωτερικός χώρος του Miles](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_56a3478.jpg)
Συνοπτικά, θα έλεγα ότι το Miles είναι η απόδειξη ότι με λίγο πιο χαμηλές τιμές, με λίγο πιο διαφορετική προσέγγιση, μπορεί να δημιουργηθεί ένα στέκι, ικανό να σε τραβήξει λίγα χιλιόμετρα έξω από τη συνηθισμένη πορεία σου, έστω και μόνο για να δοκιμάσεις ένα πιάτο νιόκι. Αλλά τι νιόκι…
![Miles, το νέο all day στέκι στο Ν. Ηράκλειο Νιόκι με κολοκύθα και ρικότα](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/_z3a1267.jpg)
Ικάρων 3, Ν. Ηράκλειο, 2114117145, Fb: Miles Bar & More
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.