Monzu, αυθεντική ιταλική κουζίνα σε κηφισιώτικο κήπο
Ταξίδι στην Ιταλία με καλό φαγητό και τέλεια κοκτέιλ
![360481-746665.jpg 360481-746665.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/360481-746665.jpg)
![img_7869.jpg img_7869.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/10/10/img_7869.jpg)
Monzu, το ωραίο ιταλικό εστιατόριο στην Κηφισιά
Ο εστιατορικός χάρτης της Αθήνας έχει πολλά ιταλικά εστιατόρια να «εμφανίσει», λίγα όμως είναι εκείνα που μπορούν να προσφέρουν μια αυθεντική γαστρονομική εμπειρία. Tο καινούργιο ιταλικό ristorante Monzu, με τραπέζια απλωμένα στον ειδυλλιακό κήπο ενός όμορφου αρχοντικού του 19ου αιώνα στην Κηφισιά, έχει τον τρόπο να σου προσφέρει μια βραδιά με φίλους απολαμβάνοντας αγαπημένες ιταλικές γεύσεις.
Η ομάδα του Hide & Seek, λοιπόν, άνοιξε τις πόρτες του Monzu μόλις τον περασμένο Σεπτέμβρη, με τον ταλαντούχο και έμπειρο Γιάννη Λιόκα να δίνει τον ρυθμό στην κουζίνα. Το μενού, ένα ταξίδι στην ιταλική παραδοσιακή κουζίνα που συνδυάζει με τα δικά του εκλεπτυσμένα twist, αποκαλύπτει γευστικά μονοπάτια που αξίζει να τα περιηγηθείς.
![img_7876.jpg img_7876.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/img_7876.jpg)
Συναντηθήκαμε με τους φίλους ένα βράδυ καθημερινής για να δοκιμάσουμε τη νέα άφιξη - μια μεγάλη παρέα με εξίσου μεγάλη όρεξη και διάθεση να μοιραστεί! Για αρχή πήραμε το τραγανό αυγό σερβιρισμένο πάνω σε βελούδινη μους πατάτας, μανιτάρια εποχής και lardo di colonata - το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Μια pizza Diavola με fior di latte, καραμελωμένα κρεμμύδια και σαλάμι picante ανέβασε την ένταση αλλά και τη θερμοκρασία… Μια σαλάτα burrata με τομάτες σε ζύμωση, crumble από ψωμί στα κάρβουνα και γιαούρτι στάθηκε η επόμενη πρόκληση, η ευχάριστη «πικράδα» που άφηνε δεν μας αποθάρρυνε καθόλου.
![img_7861.jpg img_7861.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/img_7861.jpg)
Τα τραπέζια γεμίζουν καθημερινά όμως το έμπειρο σέρβις δεν δείχνει να πτοείται, αντίθετα, ελίσσεται αθόρυβα δεξιά-αριστερά με πλατύ και ειλικρινές χαμόγελο φροντίζοντας να μην λείψει τίποτε από τους «καλεσμένους» - σίγουρα ένα ακόμα μεγάλο συν στην καθ’ όλα γοητευτική εικόνα.
Και φυσικά, δεν θα μιλούσαμε για ιταλικό εστιατόριο αν δεν δοκιμάζαμε ζυμαρικά. Και τα δυο πιάτα που επιλέξαμε ήταν αποκάλυψη! Agnolotti carbonara με πλούσια κρέμα από κρόκους, πεκορίνο sardo και καπνιστή πανσέτα, και ένα εξαιρετικό σπαγγέτι με πιπέρι σετσουάν, guanciale και αρτεμισία.
![img_7870.jpg img_7870.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/img_7870.jpg)
![img_7872.jpg img_7872.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/img_7872.jpg)
Πάντα το καλύτερο μένει για το τέλος, και στην περίπτωση «Monzu» ήταν ένα αυθεντικό τιραμισού με κρέμα μασκαρπόνε, παγωτό εσπρέσσο και έξτρα νιφάδες καφέ στην κορυφή και μια δροσερή τάρτα μήλο με βανίλια σορμπέ, καραμελωμένη λευκή σοκολάτα και βάση από τραγανό μπισκότο κανέλα. Εδώ να πούμε πως υπάρχουν και μια σειρά από ωραιότατα spritz και κοκτέιλ που κινούνται στους ίδιους ιταλικούς ρυθμούς και τα επιμελείται ο πολύ καλός Σπύρος Κερκύρας. Ολοκλήρωσαν το «ταξίδι» μας στην Ιταλία αφήνοντάς μας αριστοτεχνικά φτιαγμένες αναμνήσεις.
![img_7875.jpg img_7875.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/img_7875.jpg)
Λεωφ. Κηφισίας 317Β, Κηφισιά, 210 6200495
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.