- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
![360481-746665.jpg 360481-746665.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/360481-746665.jpg)
![tumblr_pqyxdvtwso1wac8cko2_r1_12801.jpg tumblr_pqyxdvtwso1wac8cko2_r1_12801.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/07/17/tumblr_pqyxdvtwso1wac8cko2_r1_12801.jpg)
Η Αμερικάνα στο Μετς έχει τέλεια hot dog, σπιτικές τηγανιτές πατάτες και χειροποίητο παγωτό
Χώρος μικρός, λευκή μπογιά στον τοίχο και γλόμποι -γιρλάντα που κρέμονται πάνω από την αυλή-πεζοδρόμιο. Ένα ευχάριστο contrast στο αθηναϊκό τοπίο, που θα μπορούσε να ταξιδέψει τη φαντασία σου σε περασμένες δεκαετίες, σε στέκια καλοκαιρινά μιας ξεχασμένης ελληνικής επαρχίας ή σε μοναχικά ντάινερς πάνω σε ατελείωτους αμερικανικούς αυτοκινητοδρόμους. Η τολμηρή επιγραφή και οι μίνιμαλ καθαρές γραμμές στο design σε επαναφέρουν στο σήμερα της πόλης σου, οι γεύσεις πάλι, στο πολλά υποσχόμενο μέλλον του street food.
![amerikanaathens-travelfoodpeople.jpg amerikanaathens-travelfoodpeople.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/amerikanaathens-travelfoodpeople.jpg)
Δεν το λες καντίνα, δεν το λες food truck, έχει θεμέλια στη γωνία της Αναπαύσεως, στον αριθμό 15. Η Αμερικάνα πρωτοσυστήθηκε στη γειτονιά του Μετς το 2018, όταν άρχισε να τηγανίζει (τη στιγμή που το ζητούσες και με αγνά υλικά), λουκουμάδες και κρόνατ, τη νεοϋορκέζικη (εξ ου και το όνομά) συνταγή ζύμης που «μπλέκει» το κρουασάν με το ντόνατ. Έκτοτε άλλαξαν πολλά, άλλαξε και η γειτονιά… Το μόνο που δεν άλλαξε ήταν το «τη στιγμή που θα το ζητήσεις» και τα αγνά υλικά.
![img_4228.jpg img_4228.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/img_4228.jpg)
Ο Μάριος Ηλιάκης και ο Γιάννης Τσορτανίδης, κάτοικοι της περιοχής οι ίδιοι, ήθελαν να αφήσουν και το δικό τους σημάδι στη γειτονιά τους που ολοένα και ζωντάνευε. Ακολούθησαν το ένστικτό τους, συμβουλεύτηκαν τα τηγάνια τους και εμπλούτισαν το μενού του μικρού τους μαγαζιού. Οι γεύσεις πήραν άλλο μονοπάτι, με την ίδια πάντα αγάπη, «τηγανητή αγάπη», κατά τον Μάριο και το Γιάννη. Κι εσύ, που το στομάχι σου μετά το ποτό λαχταρούσε κάτι να σε «πιάσει» - ο λουκουμάς, όσο αριστοτεχνικά κι αν ήταν φτιαγμένος, δεν αρκούσε – το βρήκες. Χοτ-ντογκ, τηγανητές πατάτες και παγωτό.
![amerikanaathens-travelfoodpeople_1.jpg amerikanaathens-travelfoodpeople_1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/amerikanaathens-travelfoodpeople_1.jpg)
Τα πάντα είναι χειροποίητα και τονίζουμε το «χειροποίητα». Η πρώτη ύλη μοναδική, με όλη την κυριολεξία που χωρά η λέξη. Ψωμάκια μπριός που ζυμώνονται εκεί και φουρνίζονται την ίδια ημέρα μερικές ώρες πριν σερβιριστούν, αφράτα όσο χρειάζεται ώστε να κλέψουν ουσία και άρωμα από τις φανταστικές τους γαρνιτούρες: αυγοσαλάτα, ξινολάχανο, γραβιέρα Νάξου ή καμαμπέρ ψημένο στην πλάκα, ρόκα κ.α., με λουκάνικα - δυο πάντα μέσα - που «ταξιδεύουν» από τα Χανιά, γιατί εκεί ζει και τα φτιάχνει ο Τζον, ένας βρετανός κρεοπώλης, με την αγγλική παραδοσιακή συνταγή και το περίβλημα από έντερο (ο Τζον φτιάχνει με την ίδια μαεστρία και πίστη στην παράδοση του τόπου του και το τρομερό μπέικον της Αμερικάνας). Κι ακόμα θα βρεις δροσερές σαλάτες με ό,τι ποτίζεται και μεγαλώνει στην ταράτσα της Αμερικάνας (κέιλ, γλυστρίδα, τατσόι) που αρωματίζονται με την πειραγμένη βινεγκρέτ της, πατάτες φρεσκότατες που καθαρίζονται εκεί και τηγανίζονται μόλις τις παραγγείλεις για να φτάσουν μπροστά σου καυτές και ονειρεμένα τραγανές. Φυσικά μπίρες ή κάποιο αναψυκτικό.
Και για το τέλος, παγωτό. Χειροποίητο, εξυπακούεται, φτιαγμένο με κατσικίσιο γάλα και αγνά υλικά. Θα σε ξετρελάνει η σοκολάτα με πραγματική κουβερτούρα με 60% κακάο και η καραμέλα με αληθινή καραμέλα γάλακτος (μην ξαναπούμε πως φτιάχνεται εδώ). Το σορμπέ μανταρίνι, ένα θαύμα από αληθινά μανταρίνια Χίου που ευωδιάζουν. Τα ίδια μεθυστικά αρώματα απελευθερώνουν και το σορμπέ νεράτζι, το σορμπέ γκρέιπφρουτ και το σορμπέ λεμόνι. Κάθε μέρα κι άλλη γεύση (όλο το χρόνο!), ποια θα πετύχεις εσύ, είναι μια ευχάριστη έκπληξη.
![amerikanaathens-travelfoodpeople_2.jpg amerikanaathens-travelfoodpeople_2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/amerikanaathens-travelfoodpeople_2.jpg)
Όλοι μιλούν για την Αμερικάνα του Μετς, έχει βουίξει η γειτονιά. Ήρθε, λένε, για να μείνει, εκεί στη γωνία της Αναπαύσεως. Και θα σου κλέψει την καρδιά, λένε. Και το λέμε κι εμείς…
Αμερικάνα: Αναπαύσεως 15, Μετς, 2109242966
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.