- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![Το Del Posto είναι το καινούργιο ιταλικό της πόλης με σεφ τον Μιχάλη Ντουνέτα Del Posto, το καινούργιο ιταλικό εστιατόριο της πόλης](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/06/17/thumbnail_image3.jpg)
Το Del Posto είναι το νέο ιταλικό εστιατόριο της πόλης και έχει θέα τη θάλασσα
Μετά από όλο το σκηνικό επιστημονικής φαντασίας που ζήσαμε δύο πράγματα ζητάμε: 1. θάλασσα και ουρανό (…ή έστω μια ανοιχτωσιά). 2. Κάτι νόστιμο και comfort να μας βοηθήσει να τα αφήσουμε όλα πίσω. Ό,τι ακριβώς, δηλαδή, προσφέρει το νέο Del Posto, το ολοκαίνουργιο ιταλικό εστιατόριο της πόλης που μόλις άνοιξε στην παραλία της Βουλιαγμένης.
![Το Del Posto είναι το καινούργιο ιταλικό της πόλης με σεφ τον Μιχάλη Ντουνέτα Del Posto, το καινούργιο ιταλικό εστιατόριο της πόλης](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_image0_1.jpg)
Κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα, με φόντο το ηλιοβασίλεμα του Αιγαίου και τον αττικό ουρανό για στέγη, το Del Posto είναι ταυτόχρονα εστιατόριο και café. Κυρίως, όμως, είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας του επιχειρηματία Βλάσση Σταθοκωστόπουλου και του πολυβραβευμένου σεφ Μιχάλη Ντουνέτα, πράγμα που σημαίνει ότι ακόμα και η πιο μικρή λεπτομέρεια δεν αφέθηκε στην τύχη.
Το (πλούσιο) μενού βασίζεται στα φρέσκα υλικά, εξυμνεί την απλότητα της μεσογειακής κουζίνας και παραδίνεται στη ζεστασιά που κρύβει το comfort food. Έχει σημασία να πούμε ότι τα πάντα, από τα ζυμαρικά μέχρι το ψωμί και τα κριτσίνια, είναι όλα χειροποίητα. Για να συνοδέψετε το γεύμα σας, θα βρείτε μια ενημερωμένη wine list με προσεκτικά επιλεγμένα κρασιά από τον ιταλικό και ελληνικό αμπελώνα, αλλά και πολλά cocktails.
![Το Del Posto είναι το καινούργιο ιταλικό της πόλης με σεφ τον Μιχάλη Ντουνέτα Del Posto, το καινούργιο ιταλικό εστιατόριο της πόλης](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/thumbnail_image1_2.jpg)
Αντίστοιχα, στο café θα βρει κανείς πολλές μεσογειακές προτάσεις, δροσερές σαλάτας, υγιεινά σνακ, φυσικούς χυμούς και smoothies. Και, φυσικά, ένας καφές στην άκρη της θάλασσας πάντα είναι μια καλή ιδέα…
Λεωφόρος Ποσειδώνος 4, Βουλιαγμένη, 210 9671770
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.