Kuzina, ένα από τα εμβληματικά εστιατόρια της Αθήνας
Δημιουργική βραβευμένη κουζίνα και θέα που συγκλονίζει
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![tarazza.jpg tarazza.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/02/06/tarazza.jpg)
Η Kuzina στο Θησείο είναι ένα από τα πιο δημοφιλή εστιατόρια δημιουργικής κουζίνας στην Αθήνα
Σε ένα παλιό αρχοντικό, στον ιστορικό πεζόδρομο της οδού Αδριανού στο Θησείο, στεγάζεται ένα από τα πιο εμβληματικά εστιατόρια της Αθήνας. Η Kuzina, με τη διάσημη tarazza της, λουσμένη στα φώτα της Ακρόπολης και του Ναού του Ηφαίστου, που για τη θέα της έχουν τόσα και τόσα γραφτεί στον εγχώριο και διεθνή Τύπο. Στο τιμόνι της βρίσκεται ο καταξιωμένος chef Άρης Τσανακλίδης, με μια συναρπαστική επαγγελματική πορεία στο ενεργητικό του. Ο Άρης Τσανακλίδης έχει δουλέψει σε γνωστά εστιατόρια σε όλο τον κόσμο, από τη Νέα Υόρκη και το Λος Άντζελες μέχρι τις Παρθένες Νήσους και τη Χαβάη. Όταν επέστρεψε στην Ελλάδα, καθιερώθηκε ως ένας από τους πλέον δημιουργικούς σεφ και συνέχισε την επιτυχημένη του πορεία σε φημισμένα εστιατόρια έως ότου πρωταγωνιστήσει γαστρονομικά στην Kuzina.
![-sa-a-d-.jpg -sa-a-d-.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/-sa-a-d-.jpg)
![-pa-a-.jpg -pa-a-.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/-pa-a-.jpg)
Οι συνταγές του, παντρεύουν τα εποχιακά προϊόντα της Ελλάδας με σύγχρονες τεχνικές, δημιουργώντας μια κουζίνα δημιουργική, που ωστόσο διατηρεί τις ελληνικές μνήμες της. Δεν είναι τυχαίο που η Kuzina προτείνεται επί σειρά ετών από τον οδηγό Michelin, από τον οδηγό Gogobot, συγκαταλέγεται ανάμεσα στα top 10 εστιατόρια με θέα στον κόσμο, με βάση το BBC και πρόσφατα ψηφίστηκε από το κοινό της Athens Voice ως το καλύτερο εστιατόριο ελληνικής δημιουργικής κουζίνας για το 2019.
Αδριανού 9, Θησείο, 210 3240133
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.