![5295-12646.jpg 5295-12646.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2010/04/14/5295-12646_0.jpg)
Ξεσηκωτικές λιακάδες και είμαστε στο δρόμο για Πέραμα. «Χανόμαστε» ρεμβάζοντας για λίγο τη ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη – τεράστιοι πορτοκαλί γερανοί σπάνε το γαλάζιο του ουρανού και το μπλε της θάλασσας. Φτάνουμε στην πλατεία του Περάματος και πέφτουμε πάνω στο Χαρτί & Καλαμάρι. Μικρό, χαριτωμένο, με χαρούμενη ρουστίκ διακόσμηση, απλά τραπέζια και καρέκλες και φωτιστικά με κρεμαστά μαχαιροπίρουνα. Έξω βεράντα με τζαμαρία κι απέναντι μικρό πάρκο με αρκετά τραπεζάκια ακόμη. Καθόμαστε ανάμεσα στις αγγελικούλες κάτω από τα πεύκα, με τον ήλιο να μας χαϊδεύει. Παραγγέλνουμε κρασί χύμα και χαζεύουμε τον κατάλογο. Αποφασίζουμε θαλασσινά – το μάτι μας άστραψε μόλις είδαμε την αχινοσαλάτα στη λίστα.
Ο Χρήστος, ο ιδιοκτήτης, είναι νέος αλλά με πείρα χρόνων στο αντικείμενο. Κάθεται μαζί μας και μας λέει πώς έφτασε το παλιό καφενείο του ψαρά-προπονητή-καφετζή πατέρα του στα χέρια του. Η οικογένεια έχει πολίτικη καταγωγή κι ο ίδιος θυμάται ακόμη τις γεύσεις των οικογενειακών τραπεζιών, το συναγωνισμό της μαμάς με τις πέντε αδελφές της και τους διαγωνισμούς μαγειρικής στα γιορτινά τραπέζια. Γενετικός σκούφος με αποδείξεις. Η ιχθυόσκαλα είναι δίπλα τους, ο μπαμπάς έχει κρατήσει τις γνωριμίες με τους ψαράδες, γι’ αυτό και τα ψαρικά στο Χαρτί & Καλαμάρι δεν είναι απλώς φρέσκα αλλά της ώρας.
Δοκιμάζουμε τη super αχινοσαλάτα, σερβιρισμένη σε ένα μικρό βαρκάκι-πιατάκι. Στάζουμε λεμόνι και λάδι, λίγο πιπέρι, βουτάμε μπουκίτσα από τα ζεστό χωριάτικο καρβελάκι κι ανασταίνεται η ψυχή μας. Παίρνουμε κολοκυθάκια τηγανητά, κομμένα σαν πατάτες μακρόστενα – γλύκισμα. Σαγανάκι γαρίδες με φέτα και φρέσκια ντομάτα, σβησμένες με ουζάκι. Σαρδελίτσες ψητές στα κάρβουνα, φάβα, σαλάτα πράσινη με ξηρούς καρπούς, λιαστή ντομάτα - παρμεζάνα. Καλαμαράκια τηγανητά, οικογενειακό σουξέ, πρώτος διδάξας στο καλό τηγάνι ο πατέρας του Χρήστου. Συμιακό γαριδάκι-όνειρο μιας ανοιξιάτικης μέρας. Κι ενώ πίναμε και λέγαμε για τις αλλαγές στο Πέραμα και στις άλλες γειτονιές του Πειραιά, ψάχνουμε σημεία αναφοράς μιας παλιότερης εποχής. «Θυμάσαι τον παστουρμά του τάδε στη Δραπετσώνα;» – καλοφαγάδων συζήτηση για μια πόλη που χάνει σιγά σιγά το πρόσφατο παρελθόν της.
Τον παστουρμά όχι μόνο τον θυμόταν αλλά παίρνει καταπληκτικό μαζί με σουτζούκι από την κεντρική αγορά του Πειραιά. Μαζί με αυγά, φέτα, σουτζούκι, πιπεριά και μπούκοβο έρχεται στο τραπέζι μας κι είναι το πιάτο που μας έκανε να αναστενάξουμε. Κλείνουμε με χαλβά Κοσμίδη από τη Δραπετσώνα. Το μόνο που μπορούσε να αντικαταστήσει επαξίως τα γλυκά της μαμάς του που εκείνη την ημέρα ήταν άρρωστη.
Το Χαρτί & Καλαμάρι είναι εδεσματοπωλείο με μεγάλη γκάμα πιάτων, ελληνικής και μεσογειακής κουζίνας, όλα τους μαγειρεμένα με φρέσκα και ποιοτικά υλικά.
Χαρτί & Καλαμάρι: Λεωφ. Ειρήνης 33, Πέραμα, 210 4023.307.
Κάθε μέρα από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ. 18-23 ευρώ/άτομο με κρασί.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.