Χρύσα Χρύσα: Η υπέροχη κυρία των Πετραλώνων
Από τα εστιατόρια που χαίρομαι να υπάρχουν στο γαστρονομικό χάρτη της Αθήνας
![chrysa_chrysa1.jpg chrysa_chrysa1.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/11/21/chrysa_chrysa1.jpg)
Στη μεγάλη μου παρέα υπάρχουν και οι δύσκολοι. Αυτοί που είναι καλοφαγάδες, κοσμογυρισμένοι και «αποψιάρηδες», που (ισχυρίζονται πως) δεν παρακολουθούν τις μόδες αλλά και που τίποτα δεν τους ξεφεύγει, που το χιούμορ τους είναι συχνά λυσσαλέο και κοροϊδευτικό για όσα γίνονται και σερβίρονται σε πολλά εστιατόρια της μικρής μας πόλης.
Αυτούς, όταν με ρωτάνε το κλασικό «που να πάω και να είναι πραγματικά ωραία», τους τρέμει η ψυχή μου και χωρίς δεύτερη σκέψη τους στέλνω στη Χρύσα. Γέννημα-θρέμμα Πετραλωνιώτισσα η Χρύσα, άνοιξε το πρώτο της εστιατόριο στα Πετράλωνα το 1991, τότε που μόνο ο Οικονόμου υπήρχε στην περιοχή. Αυτό που μετά από ρεπό κάποιων σεζόν άνοιξε το 2015 και πάλι στα Πετράλωνα το ονόμασε Χρύσα Χρύσα αφού εντωμεταξύ έγινε γιαγιά και υπάρχει κι άλλο ομώνυμο μέλος στην οικογένεια.
Είναι από τα εστιατόρια που χαίρομαι να υπάρχουν στο γαστρονομικό χάρτη της Αθήνας. Απευθύνεται σε όσους πραγματικά τους αρέσει το καλό φαγητό, η σταθερή ποιότητα, η ήρεμη ατμόσφαιρα, η εκλέπτυνση που είναι πηγαία και δεν υποκρίνεται, οι σωστές τιμές. Μεγαλωμένη μέσα στις κατσαρόλες, τις ξελιγωτικές μυρωδιές και τη γλύκα της παλιάς παράδοσης (γιαγιά Μικρασιάτισσα, γονείς ζαχαροπλάστες), η Χρύσα δεν κάνει τίποτα σπουδαίο (ισχυρίζεται, γιατί είναι και απίστευτη σεμνή) παρά να «περιποιείται» τον κόσμο που καθημερινά πιάνει τα τραπέζια της. Και η περιποίηση γι’ αυτήν ξεκινάει από τον καλό της χασάπη («χρόοοονια έχω τον ίδιο) και τους υπόλοιπους προμηθευτές. Μεγάλη σημασία δίνει στην πρώτη ύλη.
Κι έπειτα, της αρέσει η ελληνική κουζίνα και τα μικρά «πειράγματα», αυτό το τόσο-όσο... Και φτιάχνει πιάτα που ευωδιάζουν (αρχόντισσα στη χρήση των μυρωδικών) και σε αφήνουν μ’ εκείνη την ωραία γεύση που δίνει κάθε τι αυθεντικό. Όλα της είναι πεντανόστιμα, διαλέγω κάποια που όταν πάω παίρνω και ξαναπαίρνω: Ζεστή πατατοσαλάτα με γαλλικές πατατούλες, χωριάτικο λουκάνικο και σάλτσα τσένταρ (€8,50), βολβοί παντζαριών με μαϊντανό και καρύδια (€5,50), φάβα με κάπαρη, λιαστή, φρέσκο κρεμμυδάκι (€6), κεφτεδάκια γιαουρτλού (€7,50), ταλαγάνι με σπιτική μαρμελάδα σύκο (€6).
![dsc_01131.jpg dsc_01131.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_01131.jpg)
Στα κυρίως υπάρχει η καταπληκτική πάπια με σος από μύρτιλλα και σπιτικό πουρέ, το ριζότο με άγρια βασιλομανίταρα (€14), τα νιόκι με γκοργκοντζόλα, καπνιστό σολομό και μπρικ (€12). Εύφημος μνεία και στο σουξέ κατσικάκι που η Χρύσα σιγομαγειρεύει σε μαρινάδα από λευκό κρασί, μέλι και άγριο θυμάρι και συνοδεύει με τις πιο ωραίες τηγανητές πατάτες της Αθήνας (€12).
Υπάρχουν και άλλα εξίσου λιγουρευτικά αλλά είναι και πολύ ωραία τα γλυκά της, της άτιμης… Το τσιζ κέικ με μέλι, ο σιμιγδαλένιος χαλβάς, η μους σοκολάτας. Ο χώρος είναι απλός και μαζί πολύ φίνος, τα φρέσκα λουλούδια δεν λείπουν ποτέ, τα κρασιά καλά και σε πολύ καλές τιμές, όπως και όλα τα πιάτα. Να πάτε όποτε θέλετε να χαρείτε πολύ καλό φαγητό, που δεν θέλει να «πρωταγωνιστήσει» αλλά να δέσει την ατμόσφαιρα κάποια βραδιά με αγαπημένους φίλους…
Αιολέων 40 & Καλλισθένους, Α. Πετράλωνα, 2130356879, μόνο βράδυ, Κυριακή μεσημέρι, κλειστά Δευτέρα
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.