- CITY GUIDE
- PODCAST
-
33°
![4754-202316.jpeg 4754-202316.jpeg](/images/120x120/3/jpeg/sites/default/files/contributor/4754-202316_0.jpeg)
![38175-82063.jpg 38175-82063.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2013/04/04/38175-82063.jpg)
Τι γίνεται όταν η κουλτούρα, η φιλοξενία, η διάθεση, η αισθητική και οι γεύσεις των καταλυμάτων «Δοχός» δραπετεύουν από το δάσος του Κισάβου και βολτάρουν στη Λάρισα; «Άζυμο» είναι η απάντηση. Ένα γνήσιο κατάλυμα και καταφύγιο γεύσης. Ένα μαγαζί χειροποίητο από όπου κι αν το δεις, όπου κι αν το καθίσεις, ό,τι και αν δοκιμάσεις. Γιατί το «Άζυμο» δεν είναι μόνο ένα καταφύγιο υψηλών γεύσεων που ξέχασες. Είναι και η κουλτούρα της λαϊκής παράδοσης, όπως τη διακονούν αιώνες τώρα οι μάστορες του Κισάβου, είτε μαγειρεύουν είτε φτιάχνουν έπιπλα, που το μεταμορφώνει σε concept: γεύση και design, καφέ και φαγητό, μουσική και προσωπική σχέση.
Το «Άζυμο» ως μαγαζί δεν μπορείς να το ταξινομήσεις, μπορείς μόνο να το περιγράψεις. 8 είδη πίτας με φύλλο στρωμένο στο χέρι ψήνονται ενώπιόν σου σε ξυλόφουρνο, και κορμοί δέντρων που ξέβρασε η θάλασσα μεταμορφώνονται σε φωτιστικά. Σπάνια εκχυλίσματα εσπρέσο και καπουτσίνο σερβίρονται σε ξύλινα τραπέζια, σμιλεμένα φίνα και στο χέρι. Ξύλο και μέταλλο, καθρέφτες και καρέκλες, τσουκνιδόπιτες και πιάτα με κατσικάκι και πατάτες σερβίρονται με κόκκινο κρασί και περισσή τέχνη. Για τον ουρανίσκο αλλά και όλες τις αισθήσεις.
Η Λάρισα είναι εκπαιδευμένη πόλη από πλευράς γεύσης. Μόνο που κάτι σαν το «Άζυμο» προφανώς δεν υπήρχε. Εξ ου και όλος αυτός ο συνωστισμός από νωρίς το πρωί έως αργά το απόγευμα για μια θέση στα μετρημένα τραπέζια του. Μερακλίδικο μαγαζί, που και ο πιο δύσκολος θα το προσκυνήσει. Γιατί οι Γιώργος και Στέλλα, Δημήτρης και Βιργινία Μπούτου, μεταφέροντας την τέχνη και την κουλτούρα του «Δοχού», βασισμένη 100% στο πακέτο «σπάνια ποιότητα, τρελό κέφι», κατάφεραν να κερδίσουν την πόλη.
Το «Άζυμο» δεν παίζει ούτε λαϊκά ούτε r’n’b. Παίζει Μάιλς Ντέιβις και Portishead, Μάλαμα, Θανάση Παπακωνσταντίνου και Ντίλαν. Σερβίρει σάουντρακ από τις 7 το πρωί, που οι διαβάτες παίρνουν τον καφέ στο χέρι ή τον γεύονται παρέα με το ξεφύλλισμα της εφημερίδας τους, μέχρι αργά το βράδυ. Πλάθει σάντουιτς και πίτες, που η κύρια Μαρία Μυλωνά κρατούσε τη συνταγή τους σαν επτασφράγιστο μυστικό μέχρι να την ξεφουρνίσει για όλη την πόλη. Το μεσημέρι νοστιμότατα πιάτα και γλυκά στρώνουν τραπέζι και μενού τέλειο. Μανιταρόσουπα και λαχανοντολμάδες. Τραχανάδες και μοσχαράκι κοκκινιστό. Τυρί φέτα και σαλάτες πράσινες εποχής με ζαρζαβάτια και καλούδια από τα πέριξ του κάμπου. Ακόμα και το κόκκινο κρασί είναι δικό τους, μιας και ο εμπνευστής του «Άζυμο» Γιώργος Μπούτος διαθέτει αμπέλι που παράγει μοναδικό και αποκλειστικό οίνο.
Στην εποχή του διατροφικού πανικού, του fast food και του προχειροφτιαγμένου, το «Άζυμο» προτάσσει για τη Λάρισα μια επιστροφή στις παλιές αξίες, τις γεύσεις, αλλά και του σερβιρίσματος: αγνά υλικά από ντόπιους παραγωγούς και προσωπική σχέση με τον πελάτη. Στα μικρά μέρη, ούτως ή άλλως, όλοι είναι γνωστοί και κανείς δεν μπορεί να ξεγελάσει κανέναν. Αυτή είναι και η επιτυχία αυτού του μαγαζιού: κανείς δεν μπορεί να προσδιορίσει τι ακριβώς είναι, αλλά όλη η Λάρισα συρρέει καθημερινά. Για το τέλος: στην εποχή της κρίσης, που ο κόσμος μαθαίνει πια και να μετράει τα λεφτά του αλλά και όσα ξοδεύει θέλει να πιάνουν τόπο, οι τιμές του «Άζυμο» δεν υπάρχουν πουθενά. Πρίγκιπας και πριγκίπισσα θα νιώσεις και με τη γεύση και με την περιποίηση και με τον λογαριασμό. Αν σε βγάλει ο δρόμος στη Λάρισα, πέρνα την πόρτα του. Κι αν είσαι Λαρισαίος, ξέρεις εσύ. Στην οδό Φρίξου κάθε μέρα γίνεται πάρτι.
Φρίξου 3, 2410 250520
Φωτογραφίες: Αλέξανδρος Ευθυμιόπουλος
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.