- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![37903-81588.gif 37903-81588.gif](/sites/default/files/article/2013/04/01/37903-81588.gif)
Είναι ολοκαίνουργιο, την Πέμπτη 4 Απριλίου είχε τα επίσημα εγκαίνια. Θέμα του το αγαπημένο ελληνικό φαγητό δρόμου, τα σουβλάκια. Τα σουβλάκια δεν τα δοκιμάσαμε ακόμα, αλλά είδαμε την αρχιτεκτονική του και πέσαμε ξεροί! Ότι πιο προχωρημένο και όμορφο θα μπορούσε κανείς να φανταστεί ακόμη και σε ένα σούπερ μοδάτο εστιατόριο υψηλής γαστρονομίας, πόσο μάλλον σε ένα απλό και «ταπεινό» σουβλατζίδικο.
Δημιουργός του χώρου ο νέος αρχιτέκτονας Ελευθέριος Αμπατζής που εμπνεύστηκε από την παραδοσιακή πλατεία της ελληνικής υπαίθρου με το δέντρο στο κέντρο της κάτω από τα κλαδιά του οποίου συγκεντρώνονται όλοι, φίλοι και γνωστοί για να ψήσουν και να γιορτάσουν. Εδώ, μια παλιά κολόνα μετατράπηκε σε σιδερένιο δέντρο με τα κλαριά του να μπαίνουν στο ταβάνι αλλά και να ξανακατεβαίνουν σχηματίζοντας ράφια πάνω στα οποία τοποθετούνται τα βότανα, τα μπαχαρικά και άλλα προϊόντα που χρησιμοποιούνται στην κουζίνα.
Τα χρώματα που παίζουν είναι το άσπρο, το μαύρο και το γκρι ενώ κόκκινα στολίδια-γλόμποι και ένα υπέροχο παλιό γραμμόφωνο σε σχήμα λουλουδιού βάζουν την «ένταση». Τα τραπέζια και οι καρέκλες είναι όπως παλιού καφενείου, στον ένα τοίχο προβάλλονται ταινίες, το γραμμόφωνο παίζει ωραίες μουσικές μ’ εκείνον τον παλιό «γρατζουνισμένο» ήχο του, όλα σε ταξιδεύουν πολύ όμορφα σε άλλο χώρο και χρόνο. Μαζί σε ταξιδεύουν και οι γεύσεις, δηλαδή τα άπαντα από κρέατα-και καλαμάκια φτιαγμένα στο χέρι, πολλές σαλάτες και ορεκτικά, πιτούλες ξεροψημένες με ξινομυζήθρα, σαρικοπιτάκια Κρήτης, ποικιλίες από «μπουκίτσες», κεμπάπ τυλιχτά με καπνιστό μπέικον, λουκάνικα χωριάτικα και πολλές ακόμη νοστιμιές.
Αυτά όλα τα αναλαμβάνουν οι ιδιοκτήτες, γνώστες εδώ και πολλά χρόνια του αντικειμένου, δίπλα υπάρχει το γνωστό και επίσης δικό τους «Κάτι ψήνεται»…, οπότε το καινούργιο τους απόκτημα …«Στην Πλατεία» αποτελεί την νέα και ωραία συνέχεια των πραγμάτων.
Βυζαντίου 20, Νέα Ιωνία, 2102770622
Φωτοφραφίες: Γιώργος Φάκαρος
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.