Αν δεν έχεις πάει στο Βασίλαινας, αυτή είναι μια καλή ευκαιρία να το κάνεις
Lunch Menu σε σούπερ τιμή και καινούργιο καταπληκτικό μενού στο ιστορικό εστιατόριο
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![357350-740372.jpg 357350-740372.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/06/02/357350-740372.jpg)
Όλα είναι έτοιμα για το μακρύ αθηναϊκό καλοκαίρι στο ιστορικό εστιατόριο. Η ανοιχτή οροφή βάζει τα αστέρια στο κάδρο και οι διάπλατα ανοιγμένες πόρτες κάνουν τον όμορφο χώρο να μοιάζει φυσική προέκταση του μικρού πάρκου που βρίσκεται ακριβώς μπροστά του.
Το βλέμμα ξεκινάει από τις πρασινάδες του μικρού κήπου στο βάθος του εστιατορίου και φτάνει στην υπέροχη εικόνα του εμβληματικού ξενοδοχείου Χίλτον μπροστά του. Εικόνες όμορφες μιας Αθήνας-μητρόπολης που συνδυάζονται με γεύσεις σύγχρονης ελληνικής κουζίνας. Από το μεσημέρι ανοιχτός ο Βασίλαινας, με όλα τα υπέροχα πιάτα του αλλά και με lunch menu που περιλαμβάνει 3 πιάτα, όλα τους ελαφριά, καλοκαιρινά και στη σούπερ τιμή των €22!
Έτοιμο, επιτέλους, είναι και το περίφημο μενού Βασίλαινας: 7 πιάτα που ξεκινούν με την κλασική πια ταραμοσαλάτα και το μπακαλιάρο και φτάνουν μέχρι το καταπληκτικό ταρτάρ από γαρίδες Κοιλάδας, τα πεντάφρεσκα μπαρμπούνια σαβόρο, το εξαιρετικό μοσχαρίσιο διάφραγμα αλλά και τα γλυκά του pastry chef Χαράλαμπου Νάκα. Μεσημέρι ή βράδυ, για την ωραιότερη χωριάτικη σαλάτα της Αθήνας (πολύχρωμα ντοματίνια, αγγουράκια Κνωσσού, αγγούρι πίκλα, ψητές πιπεριές, ξύγαλο Σητείας και χαρουποπαξίμαδα) κι ένα ποτήρι μπίρα ή για ένα δείπνο με τα όλα του και κάποιο από τα κρασιά της ενημερωμένης κάβας, ο Βασίλαινας σε περιμένει για να σου χαρίσει τις πιο όμορφες στιγμές.
Βρασίδα 13, Χίλτον, 210 7210501, www.vasilainas.gr, Fb: @VassilenasRestaurant
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.