Έχουν κάτι τα καινούργια εστιατόρια που, ακόμη κι όταν πηγαίνω χωρίς ίνφο για το «ποιόν» τους, με το που περνάω την πόρτα δίνουν ξεκάθαρο στίγμα. Στο Zurbaran πρωτομπήκα ένα μεσημέρι που βολτάριζα στο Κολωνάκι κι έπεσε το μάτι μου στον καταπράσινο, γεμάτο λευκά λουλουδάκια τοίχο της εισόδου του. Δεν πρέπει να είχε ούτε εβδομάδα ανοιχτό, όμως μου φάνηκε «σαν από πάντα εκεί». Καταρχάς, ο χώρος. Εντυπωσιακός, με σκούρα πράσινα μάρμαρα Τήνου, ανοιχτόχρωμο ξύλο, vintage φωτιστικά. Υπαινιγμοί στο παλιό αστικό παρελθόν της περιοχής που μαζί με τραχύ μπετόν και λαμαρίνες δίνουν και μοντέρνες industrial νότες. Ένας χώρος-αριστούργημα, φτιαγμένος από τους μετρ του είδους, τους αρχιτέκτονες Μαρία Κοκκίνου και Αντρέα Κούρκουλα.
Πέρα από την ομορφιά και τη φινέτσα του χώρου, το Zurbaran δείχνει σε όλα του πως ήρθε για να γίνει σημείο αναφοράς στη πιο κοσμοπολίτικη περιοχή της Αθήνας. Ανοίγει αργά το πρωί και μένει μέχρι αρκετά αργά το βράδυ, όλη την εβδομάδα. Στη διάρκεια της ημέρας αλλάζει ευέλικτα χρήσεις αλλά και «προσωπικότητα». Από το μεσημέρι μέχρι αργά το απόγευμα είναι σημείο συνάντησης για όσους κινούνται ή ζουν ή στο Κολωνάκι. Κόσμος που κάνει τα ψώνια του, αρκετοί ξένοι αλλά και επιχειρηματίες που δίνουν εδώ τα ραντεβού τους. Το βράδυ, που η ατμόσφαιρα γίνεται πιο τεατράλε χάρη στο φωτισμό που επιμελήθηκε η Okapi Lights, το Zurbaran λειτουργεί σαν μαγνήτης για πολύ κόσμο που έρχεται μέχρι εδώ από κάθε άκρη της Αθήνας. Κάποιοι θα κάτσουν στα δυο μοναστηριακά τραπέζια μπροστά, εκεί που οι μουσικές και το socializing είναι στο φόρτε, κάποιοι θα προτιμήσουν τα πιο «πριβέ» τραπέζια επάνω ή και πίσω στο αίθριο, μια απρόσμενη δόση εξοχής φτιαγμένη από την αρχιτέκτονα τοπίου Έλλη Παγκάλου.
Το μενού παρακολουθεί τη διεθνή κουζίνα και τις τάσεις της – πάπια confit με δυο σάλτσες, σολομός με quacamole, γαρίδες ταντούρι κ.ά. Υπάρχουν κι εδώ νότες νοσταλγίας με best seller πιάτα παλιών δεκαετιών όπως σνίτσελ, σατομπριάν, sole meunier, φιλετίνια saltibocca, ενώ δεν λείπουν οι comfort προτάσεις. Μπορεί κανείς να τσιμπήσει και στη μεγάλη μπάρα, σερβίρονται bao buns, mini tacos, mini burgers, καθώς και μια μακριά σειρά καλών κρασιών του ελληνικού και του διεθνούς αμπελώνα – 80 ετικέτες, οι 20 και σε ποτήρι. Δυνατό είναι το μπαρ με τον γνωστό Μπένζαμιν Καρανικόλα να φτιάχνει παιχνιδιάρικα κοκτέιλ –δοκίμασα Αll Αbout Pink με gin, lemongrass και rose lemonade και κόλλησα.
Αυτά τα ωραία στο καινούργιο Zurbaran, τις Κυριακές από τις 12 το πρωί κάνει και brunch, τα βράδια περνάς και βλέπεις τον κόσμο να απλώνεται στο πεζοδρόμιο της Πατριάρχου ζωηρός και κεφάτος, με τα ποτά στο χέρι μέχρι αργά…
Π. Ιωακείμ 38, Κολωνάκι, 2107238334, €40-50 με φαγητό και κρασί
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.