Αυτή η Μονοκατοικία μας άνοιξε την όρεξη
![114824-667199.jpg 114824-667199.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114824-667199.jpg)
![341016-709254.jpg 341016-709254.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/02/17/341016-709254.jpg)
Δεν είναι πολλές οι μονοκατοικίες που έχουν επιβιώσει στην Αθήνα. Το Χαλάνδρι όμως είναι μια αθηναϊκή γειτονιά που ακόμη διαθέτει αρκετές, όλες τους δίνουν στην περιοχή ατμόσφαιρα όμορφη, παλιά και νοσταλγική. Μάλιστα εκεί υπάρχει και μια μονοκατοικία που τώρα ζει τα καλύτερα χρόνια της.
Το κτίριο είναι του 1948 έχει τέσσερα δωμάτια, ένα μικρό μπαλκόνι, και ένα φουντωτό κήπο για τα καλοκαίρια. Η δουλειά όμως γίνεται στην κουζίνα. Εκεί που είναι συγκεντρωμένη όλη η νοστιμιά των ελληνικών μεζέδων.
Μπορούμε να περιγράφουμε με τις ώρες το μοσχαρίσιο συκωτάκι με σάλτσα από τεντούρα Πατρών, την ψητή γραβιέρα, την πασπαλισμένη με ξηρούς καρπούς και σάλτσα ρακόμελο, το γιουβέτσι με μοσχαράκι στη σχάρα, τη φωλιά του κλέφτη με χοιρινό και γραβιέρα, τα μανιτάρια πλευρώτους στη σχάρα με πετιμέζι και τα τόσα ακόμα λαχταριστά μεζεδάκια. Όμως η αλήθεια είναι πώς ό,τι και να σου πούμε δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να κάτσεις στη σάλα με τη γλυκιά θαλπωρή του αναμμένου τζακιού, δοκιμάσεις όλες αυτές τις απίστευτες μεζεδοδημιουργίες και υψώσεις ένα ξέχειλο ποτήρι δικιά τους ρακή στην υγειά της παρέας.
Για αυτή τη σπιτίσια ατμόσφαιρα που νιώθεις, μάλλον «ευθύνονται» οι ιδιοκτήτες… Τρία αδέρφια (ο μικρός είναι ο σερβιτόρος, ο μεσαίος σεφ, ο τρίτος και μεγαλύτερος…κινεί τα νήματα), που έβαλαν όλο το μεράκι και την αγάπη τους να φτιάξουν ένα όμορφο, προσιτό και νόστιμο μεζεδοπωλείο. Τα κατάφεραν όσο καλύτερα γινόταν, δεν ξέχασαν καν τον αγαπημένο τους παππού. «Το φαΐ του παππού μας του Διομήδη» (που ποτέ δεν κατάλαβαν αν ήταν έμπνευση της γιαγιάς ή δική του και απλά έβαζε τη γιαγιά να του το φτιάχνει), είναι ένα πιάτο-ποίημα με μακαρόνια, σάλτσα ντομάτας και αυγά. Σπιτικό χαρακτήρα έχει και το ψωμί που ζυμώνεται εδώ κάθε μέρα, ενώ τα live τα βράδια της Τετάρτης που πραγματοποιούνται χωρίς μικρόφωνο στο δωμάτιο με το τζάκι, σε πείθουν ότι αυτό είναι το παρεΐστικο στέκι που πάντα έψαχνες.
Φιλικής Εταιρείας 39, Χαλάνδρι, 210 6819109, Fb: Μονοκατοικία
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.