- CITY GUIDE
- PODCAST
-
30°
7 Food Sins. Η αμαρτία επέστρεψε στην Πλάκα
Και αυτή τη φορά είναι ακόμα πιο δελεαστική από πριν…
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![339391-705857.jpg 339391-705857.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2017/02/03/339391-705857.jpg)
Η προσωποποίηση του πειρασμού στεγάζεται σε ένα πανέμορφο νεοκλασικό του 1896, και εκτός από τη μαγεία του Ιερού βράχου απολαμβάνει και τα προνόμια της σαγηνευτικής πλακιώτικης πλατείας. Εδώ λοιπόν, θα υποκύψεις για ακόμα μία φορά στη γοητεία του διάσημου Crunchy Moussaka (μια άλλη εκδοχή του πιο γνωστού ελληνικού πιάτου) που όλοι λάτρεψαν και θα ενθουσιαστείς ξανά με την ιδέα του «Inside-Out Souvlaki».
Προσοχή όμως, γιατί καινούργιες αμαρτίες περιμένουν στη γωνία…Το Roast Baby Chicken (γεμιστό κοτοπουλάκι με πατάτες κονφί και μπεαρνέζ) και το The Burger Trilogy (3 διαφορετικά μπέργκερ με μπιφτέκι black angus, τραγανό κοτόπουλο και καπνιστή πανσέτα, η οποία παρεμπιπτόντως καπνίζεται εδώ, όπως όλα τα κρέατα και τα ψάρια) είναι επικίνδυνα νόστιμα.
Υπάρχουν δύο μενού: το “Brunch-Lunch” σερβίρεται μέχρι τις 18.00 και μετά δίνει τη σκυτάλη στο “Dinner”, ενώ τις καθημερινές το “Worker’s Lunch” σε ρίχνει στον πειρασμό των δύό πιάτων με €12. Αξιοσημείωτη είναι η μεγάλη ποικιλία σε μπίρες από όλο τον κόσμο (8 βαρέλια, 30 σε μπουκάλι), όπως και η καλά ενημερωμένη λίστα των κρασιών (πάνω από 70 ετικέτες!). Εξερεύνησε όμως και τα cocktails, που όπως ακριβώς και το φαγητό αποτελούν μια αναπάντεχα ευχάριστη έκπληξη. Ξεκίνα με το Juda’s kiss ή το Margaret Choco και θυμήσου ότι βρίσκεσαι ακόμα στην αρχή ενός αμαρτωλά γευστικού κόσμου…
Φιλομούσου Εταιρείας 1, Πλάκα, 210 7011108, www.7foodsins.com, Fb:7 Food Sins Gastro Pub
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.