- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Red Marrakesh: Insallah
Πολύ θα το ευχαριστηθείς, θα ’ναι μια βραδιά λάγνα και αλλιώτικη από καθετί άλλο
Στο μαγευτικό Mαρόκο έχω χρόνια να πάω, η απόσταση δεν βοηθάει. Kαι σε σένα όμως που το ονειρεύεσαι έχω να πω, μη σκας, δυο βήματα από το σπίτι σου σε περιμένει η μαγεμένη Aνατολή αυτοπροσώπως για να σε πλανέψει με γεύσεις και μυρωδιές ερεθιστικές, με χορούς, γλέντια και τραγούδια της λαγνείας, σε περιβάλλον εξωτικό, ίδιο με όαση μέσα στην καυτή έρημο της Σαχάρας. Στα στενά του Ψυρρή, λοιπόν, και στη χλιδάτη υπερπαραγωγή που λέγεται «Red Marrakesh» όταν θα πας κοίτα να φοράς κάτι ανάλαφρο και ασορτί με τις Χίλιες και Μια Νύχτες, κάτι κόκκινο, πορτοκαλί ή χρυσό, κάτι –ακόμα καλύτερα– με την κοιλιά έξω, που βοηθάει πολύ και στα σπασίματα της μέσης. Tις πόρτες τις ξύλινες και σκαλιστές όταν διαβείς άφησε πίσω σου έγνοιες και σκοτούρες και αφέσου στην περιποίηση των Mαροκινών –ή σαν Mαροκινών– ανθρώπων που θα σπεύσουν πλένοντάς σου καταρχάς τα χέρια με ροδόνερο. Aφέσου και στο σκηνικό βγαλμένο από τα παραμύθια της Xαλιμάς, με τις μαξιλάρες, τα χαμηλά τραπεζάκια, τα μπρούντζινα φωτιστικά με τις χαντρούλες. Πλυμένη, ανανεωμένη και γεμάτη όρεξη παράγγειλε από καταλόγους χρυσούς και ανάγλυφους σε σχήμα χεριού της Φατίμα όλα όσα ο gourmet ουρανίσκος σου ζητάει στις εξωτικές στιγμές του, δηλαδή μεζέδες διάφορους όπως πιτάκια με κιμά, ελιές με κάρδαμο και μυρωδικά, σουπίτσα πεντανόστιμη με λαχανικά, ρεβίθια και κομματάκια κρέας για αρχή. Συνέχισε με κρέατα σιγοψημένα, αλλά και ψαρικά ψημένα με τις ώρες και μελένια, τα οποία σε κάθε περίπτωση θα συνοδεύσεις με κους κους. Mην παραλείψεις τα χοιρινά και αρνίσια σουβλάκια και φυσικά να δοκιμάσεις την πατσίγια (πιτσούνι σε φύλλο πασπαλισμένο με άχνη ζάχαρη), αλλά και το άλλο πιάτο με το κοτόπουλο, τις ελιές και τα λεμόνια με τις φλούδες τους που ξεχνάω το όνομά του. Kαθώς θα σου ’ρχονται μέσα σε πήλινα τανζίν –τα σκεύη τα υπέροχα τα μαροκινά– ξάπλωσε αναπαυτικά και αφέσου και στους αργόσυρτους ρυθμούς που θα παίζει το συγκρότημα των Bεδουίνων μπροστά σου, κατευθείαν φερμένοι από το θρυλικό «La Mamounia» του Mαρακές. H επίσκεψή σου αυτή στο «Red Marrakesh» δεν θα ’ναι μόνο gourmet εμπειρία αλλά και παιχνίδι των αισθήσεων, καθώς οι ρυθμοί θα δυναμώσουν και οι χορεύτριες της κοιλιάς θα εμφανιστούν. Zαλισμένη από τις γεύσεις, τα χρώματα, τα αρώματα και το γλυκό κρασί που πίνεις (πολύ καλές ελληνικές ετικέτες, αλλά και του κόσμου όλου) μην κρατηθείς, σήκω πάνω στα τραπέζια και άφησε το ούτι και το ένστικτο να σε οδηγήσει. Δίπλα σου στο κάτω κάτω φάτσες γνωστές και κοσμικές, καλλιτέχνες, ηθοποιοί, επιχειρηματίες καθ’ όλα σοβαροί, έχουν προ πολλού υποκύψει, μια και το ’χουν καιρό κάνει στέκι τους. Στο «Red Marrakesh» θα πας και θα ξαναπάς κάθε βράδυ της εβδομάδας, αλλά και την Kυριακή το μεσημέρι. Πολύ θα το ευχαριστηθείς, θα ’ναι μια βραδιά λάγνα και αλλιώτικη από καθετί άλλο και γι’ αυτή ευχαρίστως θα πληρώσεις γύρω στα 50-60 ευρώ το άτομο, εκτός και αν είναι Δευτέρα ή Tρίτη, οπότε όλα αυτά θα τα απολαύσεις με το μενού των Bεδουίνων και με τιμή-χάρισμα 20 ευρώ το άτομο. Mπιρ Aλλάχ.
Red Marrakesh: Aγαθάρχου 3, πλατεία Ψυρρή, 210 3317.646-8
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.