Σχεδόν έτοιμος είναι ο καινούργιος Βασίλαινας (που από την ιστορική του έδρα στον Πειραιά, μεταφέρεται κεντρικά και αθηναϊκά πίσω από το Χίλτον στη θέση που ξέραμε το Αλάτσι), και αναμένεται να στρώσει τραπέζια για το κοινό μέχρι τα τέλη του μήνα. Ο χώρος, έχει αλλάξει εντελώς και έχει μεταμορφωθεί σε ένα πανέμορφο εστιατόριο που καλύπτει τις σύγχρονες απαιτήσεις ενώ προσθέτει και κάποιες vintage πινελιές που θυμίζουν τα καλύτερα της δεκαετίας του ’60.
Αρχιτέκτονες της αλλαγής είναι οι σπουδαίοι Ανδρέας Κούρκουλας και Μαρία Κοκκίνου που την δουλειά τους έχουμε δει σε εμβληματικά της Αθήνας κτίρια (Μουσείο Μπενάκη Πειραιώς) καθώς και σε γνωστά αθηναϊκά εστιατόρια (Πbox, Scala Vinoteca κ. ά.). Οι τοίχοι είναι καλυμμένοι με κισσηρόλιθο, ένα βιομηχανικό υλικό που δίνει μια γήινη, σχεδόν «τραχιά» αίσθηση στον χώρο, από την οροφή θα κρέμονται 600 (άδεια) μπουκάλια κρασιού με οπτικές ίνες να τα φωτίζουν δίνοντας ένα πρασινωπό γλυκό φως, στα δεξιά έχει τοποθετηθεί η επισκέψιμη μεγάλη κάβα, ορατή και από τα τραπέζια. Στην «πλάτη» του εστιατορίου έχει δοθεί άνοιγμα στον εσωτερικό κήπο, έτσι για όσους τρώνε στο υπερυψωμένο τμήμα η θέα περιλαμβάνει και καταπράσινα δέντρα (και με ατμοσφαιρικό φωτισμό για το βράδυ).
Στα της κουζίνας μας περιμένουν όχι ένας αλλά τρεις νέοι και δημιουργικοί σεφ, ο Μάνος Γαρνέλης (με θητεία στο Βαρούλκο), ο Δήμος Μπαλόπουλος (από το ξενοδοχείο Daios Cove στον Άγιο Νικόλαο της Κρήτης) και ο Νίκος Βλαχάκης (γνωστός από το Πbox στην Κηφισιά). Η κουζίνα θα είναι ελληνική δημιουργική και το εστιατόριο θα ανοίγει μεσημέρι-βράδυ.
Εντωμεταξύ και στο πειραιώτικο πόστο του Βασίλαινα που μετονομάστηκε σε 1920 θέλοντας να δηλώσει την ενός αιώνα ιστορία του οι εργασίες είναι πυρετώδεις, αυτή τη φορά όμως όλα γίνονται στην κουζίνα την οποία ανέλαβαν οι Νίκη Τρέσσου και Ευδοκία Φυλακούρη, μαγείρισσες άξιες και δοκιμασμένες οι οποίες στήνουν πιάτα και πιατάκια που θα θυμίζουν την μπακαλοταβέρνα του Πειραιά όπως ήταν παλιά.
Βασίλαινας Βρασίδα 13, όπισθεν Χίλτον
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.