- CITY GUIDE
- PODCAST
-
31°
![35003-709273.jpg 35003-709273.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/35003-709273_0.jpg)
![320184-629381.jpg 320184-629381.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2016/02/19/320184-629381.jpg)
Sushi, maki rolls, sashimi, tataki… λέξεις και γεύσεις που μέχρι πρόσφατα όχι μόνο με άφηναν παγερά αδιάφορη αλλά δεν ήμουν και καθόλου πρόθυμη να γνωρίσω. Μέχρι που το άγνωστο για μένα είδος φαγητού με πλησίασε από κοντά, πολύ κοντά. Το καινούργιο Shisan Sushi Bar στο Χολαργό, το άνοιξε ένας φίλος, και μάλιστα απέναντι σχεδόν από το σπίτι μου! Έχοντας δώσει τον τελευταίο καιρό την υπόσχεση στον εαυτό μου να μην απορρίψω ξανά τίποτα πριν το δοκιμάσω, αποφάσισα πως, ναι, ήρθε η ώρα για σούσι.
Μπαίνοντας μέσα, στο μόλις λίγων ημερών εστιατόριο ιαπωνικής κουζίνας, ο χώρος, χωρίς τίποτα δήθεν ή κραυγαλέο, με ζέστανε με την ωραία ατμόσφαιρά του. Με μια πρώτη ματιά στον κατάλογο βλέπω πως οι τιμές είναι πολύ καλές - μου το επιβεβαιώνει και η «έμπειρη» λάτρης του ωμού ψαριού, φίλη που με συνοδεύει. Την αφήνω να παραγγείλει (δεν καταλαβαίνω τίποτα), χαζεύω τους περαστικούς που κοιτάνε απ' έξω, μπαίνουν και ρωτάνε για την καινούρια αυτή άφιξη στη γειτονιά, ζητάνε κατάλογο για το σπίτι και καλωσορίζουν τους νέους «εξωτικούς» τους γείτονες.
Γρήγορα η πιατέλα με τα 8+8 +8 rolls μαζί και το ορεκτικό βρίσκονται μπροστά μας και η ώρα να αναμετρηθώ με τα μακρόστενα ξυλάκια-chopsticks έφτασε. Η πρώτη μου προσπάθεια να «τσιμπήσω» τον παναρισμένο σολομό από το ορεκτικό μας (με το, εκ των υστέρων θα πω, πολύ δικαιολογημένο όνομα «Obsession») απέβη άκαρπη. Ωστόσο, υπήρξε η τέλεια αρχή για την σχέση μου με την γιαπωνέζικη γαστρονομία, καθώς ήταν ότι πρέπει για μια πρωτάρα, και όχι πολύ μακριά από τα γευστικά μου γούστα. Συνεχίζω με καινούργια θέρμη, πιάνοντας κακήν κακώς και με γρήγορες κινήσεις για να μην μου διαλυθεί, το πρώτο μου roll. Τούτο έχει όνομα «Volcano», περιέχει γαρίδες με καυτερή σος και αυγά χελιδονόψαρου, κι εγώ έχω όλες μου τις αισθήσεις σε επιφυλακή για παν ενδεχόμενο. Συμπέρασμα: αυτό που έτρωγα ήταν πραγματικά πολύ νόστιμο, τα δε «Shasimi rolls» με φιλέτα από λιθρίνι, καθώς και το «Azzuma» με surimi καβουριού, καυτερή σος και αβοκάντο της συνέχειας εξίσου απολαυστικά. Ε όχι και να σας αναλύσω εις βάθος, να σας πω πάντως πως ότι έφαγα στο Shisan ήταν πολύ πολύ νόστιμο, με υλικά καλής ποιότητας και πραγματικά «value for money». Ανακήρυξα το «Volcano», κατευθείαν πρώτο στο σκονάκι με τις προσωπικές μου γαστρογιαπωνέζικες αδυναμίες, το συστήνω ανεπιφύλακτα και σε όσους από εσάς αρέσουν τα καυτερά. Το γευστικό μου ταξίδι ολοκληρώθηκε επιτυχώς με άξιο των (καινούργιων) προσδοκιών μου επιδόρπιο. Το λένε Mochi Chocolate και είναι λαχταριστά σοκολατένια μπαλάκια με πρωτόγνωρη γεύση και υφή.
Η τελική αποτίμηση της βραδιάς αλλά και της πρώτης μου επαφής με την γιαπωνέζικη γαστρονομία και κουλτούρα είναι πως ήμουν λίγο (ως πολύ) άδικη. Ευχαριστώ Shisan που μου άλλαξες την προκατειλημμένη γνώμη, είμαι σίγουρη πως η σχέση μας είναι πολλά υποσχόμενη! Α, και η αναμέτρηση μου με τα chopsticks αναμένεται σκληρή, αλλά δεν το βάζω κάτω. Μέχρι στιγμής, Chopsticks- Καρολίνα σημειώσατε 1-0 (αλλά έχουμε συνέχεια…).
Info: Μεσογείων 204, Χολαργός, 210 6510011. Το Shisan κάνει take away και delivery.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.