- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Κατσούρμπος: Έμφαση στις παλιές κρητικές συνταγές
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![320119-629277.jpg 320119-629277.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2016/02/17/320119-629277.jpg)
Με ονομασία εμπνευσμένη από την ομότιτλη αναγεννησιακή κρητική κωμωδία του Γεωργίου Χορτάτζη, με φιλόξενη διάθεση και vintage πολύ ωραία διακόσμηση, ο Κατσούρμπος βρίσκεται πάνω από δέκα χρόνια στο Παγκράτι, απέναντι από την αγαπημένη πλατεία του Μάνου Χατζιδάκι, αναδεικνύοντας καθημερινά παλιές κρητικές συνταγές που υπήρχαν αλλά είχαν ξεχαστεί.
Όλα ξεκίνησαν το 2005, όταν ο Μάνος Λαμπράκης, γιος της κυρίας Εύας, ήρθε στην Αθήνα ως φοιτητής της Αρχαιολογίας και δεν μπορούσε να βρει πουθενά στην πόλη τις παραδοσιακές γεύσεις με τις οποίες είχε μεγαλώσει. Κάπως έτσι βρέθηκε η κυρία Εύα Λαμπράκη πίσω από την κουζίνα να δημιουργεί μαζί με άλλους μάγειρες συνταγές που μέχρι τότε το αθηναϊκό κοινό αγνοούσε.
Η αναγνώριση δεν άργησε να έρθει. Γρήγορα έγινε στέκι διανοουμένων, θεατρόφιλων και καλλιτεχνών, ενώ στην πορεία έγινε αγαπημένη πρόταση ξένων πρεσβειών καθώς άρχιζαν να διοργανώνονται εδώ διάφορα συνέδρια και συνεντεύξεις τύπου. Είδε το όνομά του να φιγουράρει σε ευρωπαϊκές λίστες του διεθνούς γαστρονομικού καταλόγου της Zagat και του περιοδικού Monocle αλλά ποτέ δεν έχασε τον αγνό χαρακτήρα του. Συνεχίζει και σήμερα να είναι απλός, φιλόξενος και αυθεντικός χωρίς να κρύβει την αγάπη του για τον Χατζιδάκι, αφού θα δεις ακόμα και αφίσες από συναυλίες που έδωσε κάποτε στην Κρήτη να στολίζουν διάφορα σημεία στους τοίχους.
Το Α και το Ω εδώ είναι το αγνό παρθένο ελαιόλαδο βιολογικής καλλιέργειας (δικής τους παραγωγής) από το Λευκοχώρι Μονοφατσίου. Και όλες οι πρώτες ύλες όμως προέρχονται από μικρές παραγωγικές μονάδες του νησιού που φτάνουν στο κατάστημα κάθε εβδομάδα. Παρόλο που σήμερα μπορεί να βρει κάποιος στο κέντρο κρητικά προϊόντα σε αφθονία εκείνοι συνεχίζουν να έχουν τους ίδιους προμηθευτές. Τα χωριάτικα λουκάνικα και το απάκι, για παράδειγμα, προέρχονται αποκλειστικά από τις Ασίτες. Στο μενού εισέρχονται κατά καιρούς νέες γεύσεις. Πρόσφατα έκανε την είσοδό του το χανιώτικο μπουρέκι με κολοκύθια, πατάτες, ξινομυζήθρα, ανθότυρο, γιαούρτι, γάλα, ντομάτες, σουσάμι και πιπέρι.
Από τον κατάλογο δε λείπει ποτέ το κουνέλι στιφάδο, το συκώτι στη σχάρα, οι λαχανοντολμάδες, οι χρυσαφένιες πατάτες και η λατρεμένη σαρικόπιτα από τα χεράκια της κυρίας Εύας. Το ψωμί είναι εφτάζυμο και φυσικά χειροποίητο όπως και τα ζυμαρικά. Ωστόσο, ανάλογα με την εποχή που θα το επισκεφθείς και τα καλούδια που έχουν καταφθάσει από το νησί, θα συναντήσεις ξεχωριστά εδέσματα όπως η μουσταλευριά που δοκιμάσαμε ένα Σεπτέμβρη και έκτοτε έχει μείνει αναλλοίωτη στη μνήμη μας.
Info: Ανοιχτά κάθε μέρα 13.00 – 1.00 (διαθέτει και delivery service), Αμύντα 2, Παγκράτι, 210 7222167-8 www.katsourbos.gr, fb: Katsourbosgr
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.