Duck Soup: Ένα cine-παρμένο café
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![301175-228652.jpg 301175-228652.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2015/11/30/301175-228652_0.jpg)
Άνοιξε πριν από περίπου ένα χρόνο κι έβαλε χρώμα σε μια γκρίζα γωνιά της στοάς Πεσμαζόγλου. Καλαίσθητο και τριγυρισμένο από ροδιές, λεμονιές και διάφορα δενδρύλλια προσελκύει αμέσως το βλέμμα των περαστικών.
Χρωστάει το όνομά του στο ομότιτλο αριστούργημα των αδελφών Μαρξ από το οποίο αντλήθηκε έμπνευση και για τη διακόσμηση που φέρει την υπογραφή της Κατερίνας Μαρινοπούλου, μιας εκ των δύο ιδιοκτητών. Έξω, «κοντοστέκεται» στον τοίχο ο κύριος Ιλό του Ζακ Τατί, ενώ μέσα ο Γκράουτσο Μαρξ «δείχνει την ώρα», δηλώνοντας έτσι και το ύφος του χιούμορ που είναι διάχυτο στο χώρο.
Καθημερινά υποδέχεται κόσμο από τις 9:00 το πρωί προσφέροντας καλό καφέ με την υπογραφή της taf, σπιτική λεμονάδα με φρέσκο δυόσμο, και πολλά ροφήματα, δίνοντας έμφαση στα τσάγια -των οποίων η ποικιλία εξαπλώνεται μέχρι το κυνόροδο-, αλλά και σε βότανα χωρίς τεΐνη. Για τους λάτρεις των φρούτων μάλιστα, δημιουργούν διάφορα smoothies με αγαπημένο εκείνο που περιέχει φράουλα, μπανάνα και πορτοκάλι.
Το μενού είναι πλούσιο αλλά εκλεπτυσμένο. Περιλαμβάνει σαλάτες, τορτίγιες, πλατό τυριών ή αλλαντικών, μπρουσκέτες, πίτες ημέρας με χειροποίητο φύλλο και σάντουιτς. Αλλά τι σάντουιτς (!). Το ψωμί που χρησιμοποιούν προέρχεται από έναν ξεχωριστό φούρνο στα Πετράλωνα και ραντίζεται μόνο με έξτρα παρθένο ελαιόλαδο. Τα υπόλοιπα υλικά που το συνοδεύουν είναι όλα ένα κι ένα. Το jamon Ισπανίας, η bresaola, το παστράμι μόσχου Δράμας και το taleggio Ιταλίας αποτελούν ένα μικρό μόνο δείγμα της ανεξάντλητης ποικιλίας των τυριών και των αλλαντικών που φιγουράρουν στη βιτρίνα του ψυγείου. Και παρόλο που έχει μεγάλο μενού, δε σταματά ποτέ να πειραματίζεται με νέες γεύσεις ακολουθώντας ένα concept που το αποκαλεί «Προϊόν του Μήνα». Σύμφωνα με την «παπιοσούπεια μέθοδο», κάθε μήνα υπάρχει κάποιο νέο τυρί ή κάποιο νέο αλλαντικό το οποίο παρουσιάζεται σε δύο διαφορετικές εκδοχές και εντάσσεται στο μενού καθ’ όλη τη διάρκεια του μήνα. Για του λόγου το αληθές, αυτές τις μέρες συναντήσαμε ένα καπνιστό μοσχαρίσιο μπούτι με ελιά και λιαστή ντομάτα από μια οικογενειακή μονάδα αλλαντοποιίας της Καρδίτσας, σε δύο βερσιόν. Η πρώτη περιλαμβάνει ένα σάντουιτς με το καπνιστό μπούτι, προβολόνε, ντομάτα και πέστο και η δεύτερη ένα σάντουιτς με το καπνιστό μπούτι, guacamole sauce, ψητές κόκκινες πιπεριές και τυρί κρέμα. Αξίζει να δοκιμάσει κανείς και τις δυο συνοδεύοντάς τις με κάποια από τις ιδιαίτερες μπίρες που με μετά από μεγάλη έρευνα έχει εντάξει στη λίστα του, αναμειγνύοντας μικρές ελληνικές ζυθοποιίες και ετικέτες του εξωτερικού.
Πράσινη σαλάτα με σολομό
Bruschetta με gorgonzola, μέλι και καραμελωμένα κρεμμύδια
Bruschetta με προσούτο
Bresaola με σος λεμονιού και ρόκα
Μια και εδώ τίποτα δεν είναι συνηθισμένο θα πρέπει να κάνουμε ειδική μνεία στα πουγκάκια με τα σπιτικά cookies που συντροφεύουν τέλεια τα ροφήματα, στο ζεστό κρασί που σερβίρεται με μπαχαρικά και πορτοκάλι, στη χαλαρωτική μουσική που γεμίζει το χώρο αλλά και στο σερβίρισμα, αφού τα σάντουιτς προσφέρονται σε πλατό από ξύλο ελιάς ενώ ο λογαριασμός στο τέλος έρχεται με ένα «μασκαρεμένο» μανταλάκι.
Info: Πανεπιστημίου 39 (εντός στοάς Πεσμαζόγλου), 210 3233916, Fb: DUCK SOUP CAFEΑνοιχτά: Καθημερινά 9:00 – 19:00, Σάββατο: 9:00 – 17:00, Κυριακή: Κλειστά
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.