K8Point, το νέο all day σημείο συνάντησης της πόλης
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![300991-228337.gif 300991-228337.gif](/sites/default/files/article/2015/11/27/300991-228337_0.gif)
Από τις αρχές του 20ου αιώνα, το νεοκλασικό κτίριο του K8Point παρέμενε κλειστό μέχρι τη στιγμή που ο Ηλίας Γώγος (συνιδιοκτήτης του εστιατορίου «2ΜΑΖΙ») εκτιμώντας τη δυναμική του, το μετέτρεψε σε ένα πρωτότυπο πολυχώρο.
Ένα προορισμό που στήθηκε έτσι ώστε να αποτελεί σημείο συνάντησης για όλους τους Αθηναίους, είκοσι τέσσερις ώρες το εικοσιτετράωρο, εφτά μέρες την εβδομάδα, προσφέροντας στην πρωτεύουσα νέους ρυθμούς. Υψηλής ποιότητας street food και cocktails μέχρι την ανατολή του ηλίου, συνθέτουν ένα ευφάνταστο μενού που καλύπτει όλες τις επιθυμίες του αθηναϊκού κοινού.
Πες μας τα 3 καυτά points που κάνουν το Κ8 να διαφέρει από κάθε άλλο χώρο του είδους του.
Το K8Point παντρεύει με μεγάλη επιτυχία την ιστορικότητα του νεοκλασικού κτιρίου που μετράει πάνω από 100 χρόνια ύπαρξης, με design λεπτομέρειες που σε ταξιδεύουν σε Νέα Υόρκη, Λονδίνο και Βερολίνο.
Η διάταξη του χώρου μπορεί να συνδυάσει αρμονικά όλες τις καθημερινές μας στιγμές, από το πρωί για καφέ και φαγητό, μέχρι το βράδυ για ποτό και αποτελεί το ιδανικό μέρος για όλων των ειδών τις εκδηλώσεις και events.
Τέλος, η διοργάνωση δυναμικών Live performers και DJ Set απογειώνουν τη διασκέδαση με την πολυδιάστατη αρμονία του χώρου.
Η Αθήνα είναι πάντα ευαίσθητη κεραία για κάθε νέα τάση που εμφανίζεται στο πεδίο της γαστρονομίας διεθνώς. Γιατί πιστεύεις πως το street food γνωρίζει στις μέρες μας τέτοιες δόξες;
Η γαστρονομική σκηνή της χώρας έχει υιοθετήσει τα τελευταία χρόνια πολλές ethnic τάσεις και οι Έλληνες πλέον ταξιδεύουν, ενημερώνονται και δείχνουν να έχουν ολοένα και μεγαλύτερη διάθεση να ανακαλύπτουν νέες γεύσεις. Φυσικά, δεν θα πρέπει να ξεχνάμε πως το street food αποτελεί μια οικονομική λύση συγκριτικά και με την κατάσταση που βρίσκεται η χώρα αλλά και όλοι μας.
Τρώμε, πίνουμε, όμως πάντα κρατάμε λίγο χώρο για τη γλυκιά στιγμή - οι Αθηναίοι είμαστε από κούνια γλυκατζήδες! Ποιες είναι οι σύγχρονες τάσεις στο κομμάτι του γλυκού;
Πέρα από κάθε αμφιβολία, τα γλυκά αποτελούν την κορύφωση αλλά και την «αυλαία» σε ένα επιτυχημένο γεύμα και πολλοί είναι αυτοί που αδημονούν γι’ αυτήν ακριβώς τη στιγμή. Από την παραδοσιακή σοκολάτα μέχρι και τις πιο σύνθετες γαστρονομικές δημιουργίες, το γλυκό είναι ίσως το πιο δυνατό στοιχείο στο μενού ενός εστιατορίου. Οι τελευταίες τάσεις στη ζαχαροπλαστική μάς ταξιδεύουν πίσω στην παράδοση καθώς βλέπουμε πολλές παραλλαγές σε ελληνικά και πάντα αγαπημένα σε όλους γλυκά, σε συνδυασμούς με μπαχαρικά, ποικιλίες εσπεριδοειδών και διάφορων εξαιρετικών προϊόντων της Ελλάδας, όπως για παράδειγμα η μαστίχα. Παρακολουθώντας όλες αυτές τις τάσεις, φιλοξενούμε στο μενού μας παραδοσιακά προϊόντα με πλούσια και αυθεντική γεύση, μετατρέποντάς τα σε μοναδικές συνταγές, όπως για παράδειγμα το millefeuille με κρέμα Μακεδονικού Χαλβά και καραμελωμένο μήλο. Τέλος, τα λικέρ και τα brandy δίνουν τη δική τους πινελιά στις γλυκές δημιουργίες.
Ποιο είναι το μεγαλύτερο κομπλιμέντο που έχεις ακούσει για το Κ8;
Ότι ήρθε για να επαναφέρει την αληθινή και ταυτόχρονα ποιοτική διασκέδαση στο κέντρο της πόλης και «θα μείνει». Το γεγονός ότι ειπώθηκε από πελάτη, μάς κάνει να νιώθουμε ακόμα πιο υπερήφανοι για αυτή τη προσπάθεια.
info: Ερμού 119& Άστιγγος, Θησείο, 210 3315407
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.