![86432-193840.jpg 86432-193840.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/86432-193840.jpg)
![28648-64842.jpg 28648-64842.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2012/10/29/28648-64842.jpg)
Κάθε φορά που ανακαλύπτω ένα εστιατόριο γειτονιάς που συναγωνίζεται επαξίως τα καλά εστιατόρια του κέντρου χαίροµαι σαν να είναι δικό µου. Είναι «δυναµωτικό» για τη γειτονιά που βρίσκεται κι από την άλλη σου δίνει τη δυνατότητα να απολαμβάνεις καλή κουζίνα χωρίς να τρέχεις. Ο Λεµονόκηπος είναι μια τέτοια περίπτωση. Παλιό σπίτι της δεκαετίας του ’30, έχει µετατραπεί σε ολόκληρη υπερπαραγωγή, με δύο σάλες, σέρα και κήπο. Έχει διακοσµηθεί µε ελαφρώς εγγλέζικη διάθεση (από την Αγγλίδα γυναίκα του ενός από τους δύο συνεταίρους), µε λεπτοµέρειες που το κάνουν πολύ πολύ hommy. Ζωγραφιστοί τοίχοι, πλακάκια συλλεκτικά, τοποθετηµένα σε αρτίστικες συνθέσεις, χρώµατα που σου ανοίγουν την ψυχή, λουλούδια, ωραία φωτιστικά από φυσητό γυαλί κι άλλα πιο πολύχρωµα, µικρά βιτρό, όλα τους πολύ ατµοσφαιρικά για τη σάλα του χειμώνα. Για το καλοκαίρι σού προσφέρεται ένας ολόκληρος λεµονόκηπος, φροντισµένος, µε πάµπολλα άνθη.
Η κουζίνα είναι µεσογειακή, αρωµατική, καλοδουλεµένη, μεγάλης νοστιµιάς. ∆ιαλέξαµε σαλάτα µε ψηµένη ντοµάτα, φύλλα ρόκας, παριανή ξυνοµυζήθρα και κάππαρη, που ήταν νόστιµη και δροσερή. Μεγάλα ραβιόλι που τα φτιάχνουν οι ίδιοι, µε γέµιση γκοργκοντζόλας και παρµεζάνας, µε σοτέ ντοµατίνια και φρέσκο κρεµµυδάκι, σουπιά τηγανισµένη στο µελάνι της µε λαδολέµονο και πάπρικα µες στη γλύκα, και µους µελιτζάνας «ναπολεόν», µε φρυγανισµένα ψωµάκια και ντοµατίνια. Κλείσαµε τον κύκλο των πρώτων πιάτων µε πολύ καλές εντυπώσεις.
Στη συνέχεια κινηθήκαµε στα πιάτα ηµέρας, που ήταν κυρίως ψαρικά. Ωραιότατο λαυράκι ποσέ µε ελαφριά σάλτσα λουίζας, σερβιρισµένο µε σοτέ σπανάκι λίγο σκορδάτο και πατατούλες φούρνου, φρέσκο τόνο σχάρας µε πατατοσαλάτα αρωµατισµένη µε µυρωδικά και φρέσκο κρεµµυδάκι, και ένα υπέροχα ψηµένο µεγάλο καλαµάρι σχάρας µε ζεστή σαλάτα (ντοµατοκρέµµυδα ψητά). Τα γλυκά τους πρωτότυπα, µερικά εµπνευσµένα από τον κήπο τους, όπως το semifreddo µε δυνατή γεύση εσπεριδοειδών και καραµέλα λεµονιού και η λεµονόπιτα µε παγωτό, αλλά και ένα alternative tiramisu θεϊκό. Στο θέµα που µας καίει, εννοώ τις τιµές, τους βρήκα πολύ λογικούς.
Λεµονόκηπος, Αγ. Τριάδας 11 & Επταλόφου, Ν. Φιλαδέλφεια, 210 2588.611. Ανοιχτά κάθε µέρα και µεσηµέρι έως τη 1.00 π.µ. Κατανάλωση/άτοµο € 18-22.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.