![20746-46058.jpg 20746-46058.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2012/03/14/20746-46058.jpg)
Υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που ονειρεύονται επιχειρήσεις που να πηγαίνουν καλά, να δημιουργούν θέσεις εργασίας και να επενδύουν κόπο, χρήματα και αισθητική. Είναι, νομίζω, οι νέοι… Δον Κιχώτες της Ελλάδας. Μια τέτοια περίπτωση είναι το Bar Que, που βρήκε στέκι στην Ν. Ερυθραία, εκεί που ήταν το Hakasha.
Ο χώρος, φτιαγμένος από τους K-studio, είναι αυτό που λέμε industrial design, με ανθρακί χρώμα συνδυασμένο με μεγάλα τραπέζια, καρέκλες στο φυσικό χρώμα του ξύλου, και με τεράστια μαύρα φωτιστικά. Πρόκειται για ένα ωραιότατο bar-bistro και στο «φωνάζει» από την ώρα που μπαίνεις. Στο βάθος βλέπεις την τεράστια ανοιχτή κουζίνα, τόσο εξοπλισμένη που σε εντυπωσιάζει. Παίζουν γκριλιέρες, ειδικές ροτισερί, ξυλόφουρνος και χιλιάδες κουζινικά αντικείμενα: πιάτα ξύλινα, μαντεμένια, μπαχαρικά και μυριστικά, μικρές κοκότ (μαντεμένια κατσαρολάκια), πιάτα πορσελάνινα, σούβλες σερβιρίσματος που πάνω τους κρεμιούνται τα βγαλμένα από τη σχάρα κρεατικά σε μικρά σπαθάκια. Νομίζεις πως μπαίνεις στο τελειότερο σημείο για επίδοξους ντεγκουστατέρ και μάγειρες λούνα παρκ! Στη δεξιά μεριά συναντάς τη μεγάλη μπάρα και τα stands, όπου μπορείς να φας και να πιεις, ένα ακόμα λούνα παρκ με αλκοόλ, αφιερωμένο εξαιρετικά στους κοκτέιλ lovers.
Το «ψητό» στο Bar-Que είναι τα Ψητά (με ψι κεφαλαίο). Αφού ξεκινήσεις με τα ορεκτικά –στραπατσάδα καβουρμά, χούμους με πιτάκια, καπνιστή μελιτζανοσαλάτα, γραβιέρα με καραμελωμένα φρούτα– κι αφού απολαύσεις τη σαλάτα σου –χωριάτικη, barque, πολύχρωμη με σπαράγγια και αυγό, κους-κους Έβρου με μέντα, σουσαμάτο κοτόπουλο και πορτοκάλι– θα βρεθείς στον παράδεισο… των κρεατοφάγων. Επιλεκτικά αναφέρω: burger βούβαλου, Texas bbq στη rotisserie, chuck roll ταλιάτα στη σχάρα, baby γουρουνόπουλο στον ξυλόφουρνο (για 2 ή 4 άτομα), αρνί καρέ επίσης στον ξυλόφουρνο, μπουτάκια κοτόπουλο στη σούβλα. Κι όλα αυτά, τα στην κυριολεξία «ω, ρε μάνα μου», τα συνοδεύεις με τηγανητές πατάτες, πουρέ, πιλάφι και αυθεντική coleslaw. Τους προσθέτεις και μια σος, όχι για να γλιστράει, αλλά για να νιώσεις τεράστια νοστιμιά. Είναι καταπληκτικές και εντελώς σπιτικές, δικές τους – béarnaise, bbq, μουστάρδα κρεμόνα και chilli sauce.
Τώρα, αν έχεις μπει στην Εδέμ του κρέατος κι εσύ πάλι επιμένεις να πάρεις κάτι άλλο, υπάρχουν σολομός με miso sauce στον ξυλόφουρνο και γαρίδες asian με wasabi sauce. Όπως και να ’χει πρέπει να κρατήσεις οπωσδήποτε χώρο για μους σοκολάτα ή ψητό ανανά.
Bar Que: Χαρ. Τρικούπη 127, Ν. Ερυθραία, 210 8002.201-2. Ανοικτό μεσημέρι - βράδυ 13.00-1.00, εκτός Δευτέρας που ανοίγει μετά τις 17.30. Κατανάλωση/άτομο € 25-35.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.