- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
Γαστροναύτης, αρμενίζοντας σε νόστιμες θάλασσες
Ρίξε άγκυρα στα Κουφονήσια για υπέροχη μεσογειακή κουζίνα
![134692-307384.jpg 134692-307384.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2016/07/29/134692-307384.jpg)
Όταν το πλοίο σαλπάρει από το λιμάνι του Πειραιά, νομίζω πως όλοι, άλλοι περισσότερο και άλλοι λιγότερο, νιώθουμε σαν τον Ιάσονα. Το πλοίο είναι η Αργό μας και εμείς σηκώνουμε πανιά για νέες περιπέτειες. Ποιος ξέρει τι θα μας φέρει αυτό το καλοκαίρι; Καινούργια όνειρα, καινούργιους έρωτες, καινούργιες γεύσεις ανοίγονται μπροστά μας μαζί με το μπλε του Αιγαίου.
Αλήθεια, έχεις ποτέ παρατηρήσει ότι αυτό το μπλε παίρνει διαφορετική απόχρωση σε κάθε νησί; Σαν να υπάρχει για τον καθένα μας μία και μοναδική απόχρωση που τελικά θα αγαπήσουμε. Εγώ, τελευταία αγάπησα αυτό το ασύλληπτο γαλάζιο των Κουφονησίων. Πιστεύω ότι δεν υπάρχουν πιο μαγικά νερά πουθενά αλλού σε αυτόν τον κόσμο.
Εδώ βρήκα και την Αργό μου. Ένα εστιατόριο που με ταξίδεψε στις γεύσεις της Μεσογείου. Ο Γαστροναύτης, σαν άλλος αργοναύτης, άνοιξε το 2013 και έπιασε λιμάνι στη χώρα του όμορφου νησιού. Εκεί, χωμένο στα γραφικά σοκάκια, απλό και κάτασπρο σε καλωσορίζει με όλες τις γευστικές εκπλήξεις που (δεν) περιμένεις να συναντήσεις σε ένα αιγαιοπελαγίτικο νησί. Φρέσκα ζυμαρικά, πιάτα κρεατικών, όστρακα που μοσχοβολάνε ιώδιο και μια μεγάλη λίστα σε ετικέτες ελληνικών κρασιών, αλλά και μπίρες από ελληνικές μικρές ζυθοποιίες στήνουν το σκηνικό για ένα βράδυ που ο ουρανίσκος σου δεν θα ξεχάσει εύκολα.
Από τη δική μου γευστική μνήμη πάντως δεν έφυγαν ποτέ η μπριζόλα τόνου, το ριζότο με φρέσκα όστρακα, οι παπαρδέλα με τις ζουμερές γαρίδες και αυτοί οι πεντανόστιμοι χειροποίητοι λουκουμάδες τυριών με την επίσης χειροποίητη μαρμελάδα ντομάτας…Κάθε μπουκιά και απόλαυση. Αν φέτος σαλπάρεις για Κουφονήσια , σίγουρα αξίζει να ρίξεις την άγκυρά σου εδώ.
Πάνω Κουφονήσι, 2285071468, Fb: Gastronautis
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.