- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
ΜΑΝΗΜΑΝΗ - καταγωγή από τη Μάνη, έμπνευση από όλη την Ελλάδα
Αυθεντικές και πλούσιες γεύσεις με παραδοσιακά μανιάτικα υλικά
![62222-137653.jpg 62222-137653.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/62222-137653.jpg)
![115428-257051.jpg 115428-257051.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2015/12/02/115428-257051_0.jpg)
Σε ένα χώρο που υπερισχύει η αγάπη για την ελληνική κουζίνα, το εστιατόριο ΜΑΝΗΜΑΝΗ, έπειτα από 11 χρόνια επιτυχημένης λειτουργίας, συνεχίζει να γοητεύει το αθηναϊκό κοινό με τις ελληνικές γεύσεις και τις ραφιναρισμένες γαστρονομικές δημιουργίες του Αλέξανδρου Φουρούλη.
Η Μάνη είναι ο τόπος καταγωγής του εστιατορίου και κάνει έντονα αισθητή την παρουσία της μέσα από τις αξίες της γνησιότητας και της αυθεντικότητας, αναδεικνύοντας τον παραδοσιακό τρόπο παρασκευής των γεύσεων που έχει αναγνωρισθεί σε διεθνές επίπεδο τόσο από τους επισκέπτες του, όσο και από τα μέσα μαζικής ενημέρωσης που το αναφέρουν πάντα με ενθουσιώδη σχόλια. Η δημιουργική οικειότητα και ένα μενού σύγχρονης αντίληψης είναι κάποια ακόμα στοιχεία που κατατάσσουν το ΜΑΝΗΜΑΝΗ σε μια από τις πιο αγαπημένες επιλογές των Αθηναίων.
Ο χώρος, λιτός και κομψός, στα χρώματα της ελιάς και της γης, δημιουργεί μια φιλόξενη και ζεστή ατμόσφαιρα που παραπέμπει στην απλότητα μιας άλλης εποχής χωρίς να αποκλείει και κάποια στοιχεία σύγχρονης –και πάλι λιτής- αισθητικής. Το μενού εμπνέεται κυρίως από παραδοσιακά υλικά της Μάνης αλλά και άλλων περιοχών της Πελοποννήσου, προσφέροντας πιάτα που βρίσκουν πάντα ένθερμους οπαδούς.
Πλούσιες και οικείες γεύσεις με κυρίαρχα τα μανιάτικα παραδοσιακά υλικά όπως ελιές, ελαιόλαδο, μέλι, χυλοπίτες, τραχανάς, σύγκλινο, μαρμελάδες και αρωματικά φυτά, τα οποία δίνουν τον απαραίτητο τόνο χωρίς να επιβάλλονται στο μενού. Το χοιρινό σελινάτο που σερβίρεται με πουρέ σελινόριζας και σέλερι σε σάλτσα λεμονιού, το παραδοσιακό αρνάκι γάλακτος ψημένο σε κενό αέρος που παρουσιάζεται με άγρια χόρτα & σάλτσα από τον ζωμό του, οι «τσουχτές» με καβουρδισμένη μανιάτικη μυζήθρα, σκεπασμένες με τηγανητό αβγό, η κρύα σαλάτα φακές με φρέσκια ρίγανη & σύγκλινο Μάνης σε σάλτσα πορτοκαλιού, η ανατροπή της ελληνικής σαλάτας που σερβίρεται με λεπτοκομμένες φέτες από ντομάτα, αγγούρι, πιπεριές, κρεμμύδι, κυβάκια από χωριάτικα παξιμάδια, πλιγούρι και φέτα τυλιγμένη σε φύλλο κανταΐφι λουσμένη με vinaigrette από σουμάκ, είναι κάποιες από τις γευστικές δημιουργίες που επιβεβαιώνουν επάξια την καταγωγή του εστιατορίου.
Η επιλογή του γλυκού«εκτινάσσει» τη γαστρονομική απόλαυση, ικανοποιώντας τις αξίες και την πίστη του chef στην παράδοση και την ποιότητα. Ο Μακεδονικός Χαλβάς κάνει την είσοδό του στο μενού του ΜΑΝΗΜΑΝΗ για περιορισμένο χρονικό διάστημα μέσα από έναν εκρηκτικό συνδυασμό: Τάρτα σοκολάτας με Μακεδονικό χαλβά, παγωτό βανίλια και καραμελωμένα αμύγδαλα. Το Γλυκό που Κάνει Καλό, με την πλούσια και αυθεντική γεύση του, καλεί τους λάτρεις του να απολαύσουν μια νέα γαστρονομική εμπειρία.
Φαλήρου 10, Μακρυγιάννη Ακρόπολη, 210 9218180, www.manimani.com.gr , Fb: MANHMANH
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Σπιτικό τσίπουρο, μερακλίδικοι μεζέδες, νόστιμο τηγάνι και κατάσταση πάρτι
Όπως και η Colette έχει για τη ζωή την άποψη «διασκέδασέ το με κάθε τρόπο»!
Kονσεπτικό street food resto με άρωμα Αμερικής
Η ιστορία του ξεκινάει το 1972 όντας το πρώτο μαγαζί που άνοιξε στην περιοχή και συνεχίζεται ως σήμερα με πολλές αλλαγές, αλλά την ίδια αγάπη για το φαγητό
Εδώ κάθε τραπέζι είναι το «καλό» τραπέζι και κάθε πιάτο είναι ένα έργο υψηλής γαστρονομίας από αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες
Εδώ μπορείς επίσης να βιώσεις και την απόλυτη farm to table εμπειρία συμμετέχοντας σε ένα από τα μαθήματα μαγειρικής που πραγματοποιούνται καθημερινά
Ο σεφ Αυγουστής Γαλανός αναδεικνύει τα παραδοσιακά προϊόντα της Κιμώλου μέσα από μια σύγχρονη γαστρονομική οπτική
Σε μια από τις πιο όμορφες παραλίες του νησιού, στον Μαραθώνα, προσφέρει φρέσκα πιάτα από αγνές πρώτες ύλες της οικογένειας Μαρμαρινού, μαγειρεμένα από την κυρία Βούλα
Το μενού του διακεκριμένου Νίκου Κουτσουδάκη περιλαμβάνει από κρεατικά μέχρι θαλασσινά και μαγειρευτά.
Το εμβληματικό τηγανητό του μπαρμπουνάκι βρήκε τη θέα που του αξίζει
Μόλις άνοιξε στην οδό Αγίας Ειρήνης
Όταν η τέχνη φιλοξενεί ένα εστιατόριο
Ένα beach restaurant με καταγωγή από την Αίγυπτο
Χειροποίητες δημιουργίες, χωρίς χρωστικές και αγαπημένες γεύσεις
Ο απόλυτος προορισμός του Ξυλόκαστρου κλείνει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας,
Happy vibes και ατμόσφαιρα party όλη ημέρα
Ένα μοναδικό εστιατόριο πάνω στη θάλασσα
Πανοραμική θέα στην ανοιχτή θάλασσα και πεντανόστιμο φαγητό
Και ταιριάζει ταμάμ στο αθηναϊκό καλοκαίρι
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.