- CITY GUIDE
- PODCAST
-
30°
Συζυγοκτόνος Κηφισιάς: Δεν άντεχα να μην βλέπω τα παιδιά μου
Αστυνομικός έστησε καρτέρι στο σούπερ μάρκετ και σκότωσε τη γυναίκα του και μια φίλη της
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Αστυνομικοί απέκλεισαν τον χώρο όπου αστυνομικός φέρεται να πυροβόλησε και να σκότωσε την εν διαστάσει σύζυγό του και μια φίλη της Αστυνομικοί απέκλεισαν τον χώρο όπου αστυνομικός φέρεται να πυροβόλησε και να σκότωσε την εν διαστάσει σύζυγό του και μια φίλη της](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/03/19/kifisia-egklima-syzygoktonos-astynomia.jpg)
«Δεν μπορούσα να αντέχω να μη βλέπω τα παιδιά μου» φέρεται να είπε στην κατάθεσή του ο φερόμενος ως συζυγοκτόνος αστυνομικός στην Κηφισιά.
Την αιτιολογία πως δεν τον άφηνε να βλέπει τα παιδιά του έδωσε στην πράξη του ο φερόμενος ως συζυγοκτόνος αστυνομικός ο οποίος πυροβόλησε και σκότωσε χτες σε χώρο πάρκινγκ σούπερ μάρκετ στην Κάτω Κηφισιά την εν διαστάσει σύζυγό του και μία φίλη και συνάδελφό της.
Ο 35χρονος υπαρχιφύλακας που υπηρετούσε στην Τροχαία Νέας Ιωνίας, πήγε στο σούπερ μάρκετ, όπου εργαζόταν η σύζυγός του με την οποία ήταν σε διάσταση εδώ και τρία χρόνια και την περίμενε. Όταν έκανε διάλειμμα με μία συνάδελφό της τις πυροβόλησε και τις δύο και με το υπηρεσιακό του όπλο.
Όπως είπε στους συναδέλφους του που τον συνέλαβαν, η γυναίκα του είχε πάρει τα παιδιά τους, ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι 8 και 5 ετών, τα είχε πάει στους γονείς της στην Θήβα και του απαγόρευε να τα δει. «Όποτε της έκανα κρούσεις να δω τα παιδιά, ή να τα πάρω για λίγο ήταν πάντα αρνητική» φέρεται να κατέθεσε στους αστυνομικούς, σύμφωνα με το newsit.gr. Είπε ακόμα ότι το τελευταίο διάστημα προσπαθούσε να επανασυνδεθεί μαζί της για να βλέπει τα παιδιά αλλά εκείνη ήταν κάθετη. «Είχε δημιουργήσει παρέες, έκανε τη ζωή της. Πήρα την απόφαση ότι δεν μπορούσα να αντέχω να μη βλέπω τα παιδιά μου».
Έτσι, της έστησε καρτέρι στο πάρκινγκ του σούπερ μάρκετ. Κρύφτηκε κοντά στο αυτοκίνητό της και όταν την είδε να βγαίνει με μια φίλη της και να μπαίνουν στο αυτοκίνητο για να κάνουν ένα τσιγάρο πήρε την δραματική απόφαση. Πλησίασε, άνοιξε την πόρτα και πυροβόλησε. Άδειασε όλη την γεμιστήρα από το 9αρι πιστόλι, από το υπηρεσιακό του όπλο πάνω της. Ο καταιγισμός των πυροβολισμών και οι σφαίρες που προορίζονταν για την γυναίκα του δυστυχώς χτύπησαν και την φίλη της. Και οι δυο γυναίκες ήταν νεκρές βρήκαν τραγικό θάνατο.
Ο 35χρονος αστυνομικός δεν προσπάθησε να φύγει. Έβαλε το όπλο του στη θήκη, κάθισε λίγο πιο πέρα, κοντά στο αυτοκίνητο του και περίμενε την αστυνομία που δεν άργησε να έρθει.
Ο 35χρονος μπήκε στην αστυνομία το 2007 και υπηρετεί στην τροχαία Νέας Ιωνίας. Όπως λένε οι συνάδελφοί του, ο φάκελός του ήταν πεντακάθαρος. «Δεν είχε δώσει ποτέ δικαιώματα», λένε οι συνάδελφοί του. Τα κατά καιρούς ψυχομετρικά τεστ ήταν όλα «καθαρά».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα 112 στους κατοίκους των γύρω περιοχών
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.