- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
Αφροδίτη Μάνου: Ψηφίσαμε ΣΥΡΙΖΑ και χάσαμε τη Μακεδονία
«... Να μην ξαναβγεί ο Τσίπρας με τα ανεκδιήγητα σούργελα»
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Αφροδίτη Μάνου Αφροδίτη Μάνου](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/03/29/afroditi2.jpg)
Οτι πιθανόν να ψηφίσει τον Κυριάκο Μητσοτάκη και τη Νέα Δημοκρατία δήλωσε η Αφροδίτη Μάνου, μιλώντας στην εκπομπή «Mea Cupla» στον ραδιοφωνικό σταθμό ΘΕΜΑ 104,6.
Η γνωστή ερμηνεύτρια και τραγουδοποιός δήλωσε ακόμη ότι δεν υπάρχουν Αριστερά και Δεξιά, ενώ τόνισε ότι κύριος στόχος είναι να φύγουν οι εθνομηδενιστές του ΣΥΡΙΖΑ από την κυβέρνηση.
Μεταξύ άλλων, αναφερόμενη στα στελέχη του κυβερνώντος κόμματος, η Αφροδίτη Μάνου έκανε λόγο για «ανεκδιήγητα σούργελα», ενώ δεν δίστασε να παραδεχτεί ότι το 2015 ψήφισε τον ΣΥΡΙΖΑ για να καταδικάσει την διαφθορά και την διαπλοκή... «και χάσαμε τη Μακεδονία», όπως ανέφερε χαρακτηριστικά.
Η κυρία Μάνου είπε ότι ανήκει στο ποσοστό 40% των αναποφάσιστων, το οποίο ζήτησε να λάβουν σοβαρά υπόψη τους όλες οι πολιτικές δυνάμεις, και είπε ότι θα αποφασίσει την ψήφο της κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή.
[[{"fid":"650409","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":""},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":""}},"link_text":null,"attributes":{"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]
[[{"fid":"650411","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":""},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","alignment":""}},"link_text":null,"attributes":{"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
«Από τη στιγμή που λέμε μεταπολίτευση λέμε Δημοκρατία» τόνισε η ιστορικός
Αναμένονται και τοπικές χαλαζοπτώσεις
Ο 32χρονος συνελήφθη μετά από καταγγελία
Ταυτοποιήθηκαν οι δράστες
Αναλυτικά τα στοιχεία των επιχειρήσεων που «πιάστηκαν» στους ελέγχους
Σήμερα η απολογία του ζευγαριού
Για επικίνδυνη σωματική βλάβη και βιασμό
Το περιστατικό καταγράφηκε το μεσημέρι της Δευτέρας
Ο 51χρονος ήταν δημοτικός υπάλληλος
Τι είπε για το έργο που έχει να επιδείξει ως δημοτική αρχή
Ποιες άλλες περιοχές απειλούνται
6 χρόνια από τη φονική πυρκαγιά της 23ης Ιουλίου
Η πρόγνωση του Παναγιώτη Γιαννόπουλου
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.