- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
ΓΕΝΟΠ: Προσοχή στους «μαϊμού» τεχνικούς της ΔΕΗ και ΔΕΔΔΗΕ - Είναι κακοποιοί
Να είστε προσεκτικοί και καχύποπτοι
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![1185732.jpg 1185732.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/08/22/1185732.jpg)
«Τα φαινόμενα των κλοπών από κακοποιούς που υποδύονται τους τεχνικούς της ΔΕΗ και του ΔΕΔΔΗΕ έχουν αυξηθεί το τελευταίο διάστημα», τονίζει σε ανακοίνωσή της η ΓΕΝΟΠ/ΔΕΗ.
Η Γενική Ομοσπονδία Προσωπικού ΔΕΗ απευθύνει έκκληση προς τους καταναλωτές να είναι προσεκτικοί και καχύποπτοι κάθε φορά που επιτήδειοι ζητούν να ελέγξουν την εσωτερική ηλεκτρική εγκατάσταση. «Αυτός και μόνον είναι αρκετός λόγος για να υποψιαστούν ότι "κάτι δεν πάει καλά"», υπογραμμίζεται στην ανακοίνωση, η οποία τονίζει επίσης ότι «οι καταναλωτές πρέπει να γνωρίζουν ότι κανείς από τους τεχνικούς της ΔΕΗ και του ΔΕΔΔΗΕ δεν έχει αρμοδιότητα να μπει στο σπίτι τους και σίγουρα οι δικοί μας τεχνικοί δεν το κάνουν όταν επεμβαίνουν για να αντιμετωπίσουν βλάβες».
«Καλούμε τις διοικήσεις των εταιριών του Ομίλου ΔΕΗ να αναλάβουν πρωτοβουλίες για την καλύτερη ενημέρωση των καταναλωτών ώστε να σταματήσει η δράση των δήθεν τεχνικών που επιλέγουν, συνήθως ηλικιωμένους, για να τους εξαπατήσουν. Επίσης, στο πλαίσιο αυτό θα μπορούσαν να επαναχορηγηθούν οι ειδικές κάρτες με τις οποίες ήταν εφοδιασμένοι παλαιότερα οι τεχνικοί των συνεργείων», καταλήγει η ΓΕΝΟΠ.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
![](/images/w400/3/jpg/files/2024-02-02/final-voice-choice4.jpg)
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Κάλεσε τους ντόπιους να μην κυκλοφορούν λόγω της άφιξης κρουαζιερόπλοιου - Έντονες αντιδράσεις
«Από τη στιγμή που λέμε μεταπολίτευση λέμε Δημοκρατία» τόνισε η ιστορικός
Αναμένονται και τοπικές χαλαζοπτώσεις
Ο 32χρονος συνελήφθη μετά από καταγγελία
Ταυτοποιήθηκαν οι δράστες
Αναλυτικά τα στοιχεία των επιχειρήσεων που «πιάστηκαν» στους ελέγχους
Σήμερα η απολογία του ζευγαριού
Για επικίνδυνη σωματική βλάβη και βιασμό
Το περιστατικό καταγράφηκε το μεσημέρι της Δευτέρας
Ο 51χρονος ήταν δημοτικός υπάλληλος
Τι είπε για το έργο που έχει να επιδείξει ως δημοτική αρχή
Ποιες άλλες περιοχές απειλούνται
6 χρόνια από τη φονική πυρκαγιά της 23ης Ιουλίου
Η πρόγνωση του Παναγιώτη Γιαννόπουλου
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.