- CITY GUIDE
- PODCAST
-
31°
Όλη η αλήθεια για την ιδιωτικοποίηση του νερού
«Όλοι εμείς οι προοδευτικοί άνθρωποι ξέρουμε ότι ο Σατανάς δεν κρύβεται στις λεπτομέρειες αλλά στις ιδιωτικοποιήσεις»
Ο Μάνος Βουλαρίνος σχολιάζει την υπόθεση ιδιωτικοποίησης του νερού από την κυβέρνηση του Κυριάκου Μητσοτάκη
Παρά τις περί του αντιθέτου διαβεβαιώσεις είναι σχεδόν βέβαιο ότι η κυβέρνηση-μαριονέτα της νέας τάξης πραμάτων του Κυριάκου του Μητσοτάκη θα προχωρήσει σε ιδιωτικοποίηση του νερού. Δηλαδή θα ιδιωτικοποιήσει τις εταιρείες που διαχειρίζονται το νερό, είτε αυτές ανήκουν στο ευρύτερο δημόσιο είτε στους δήμους. Αν δεν πιστεύετε εμένα, υπάρχουν και άλλοι, πολύ σοβαρότεροι συμπολίτες, όπως όλα τα στελέχη του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης, που μιλούν για το καταχθόνιο σχέδιο του ακροδεξιού super-villain.
Κανονικά και μόνο η λέξη «ιδιωτικοποίηση» είναι αρκετή για να τρομοκρατήσει οποιονδήποτε Έλληνα θέλει να λέγεται προοδευτικός. Όλοι εμείς οι προοδευτικοί άνθρωποι ξέρουμε ότι ο Σατανάς δεν κρύβεται στις λεπτομέρειες αλλά στις ιδιωτικοποιήσεις και ότι το κράτος και οι υπηρεσίες του είναι ό,τι πιο αξιόπιστο και ασφαλές έχει να επιδείξει η χώρα μας. Και εδώ δεν μιλάμε για μια απλή ιδιωτικοποίηση αλλά για ένα σατανικό σχέδιο το οποίο, χωρίς να φοβάμαι τους κινδύνους που όλοι φαντάζεστε, αποκαλύπτω ευθύς αμέσως.
Οι δημόσιες και δημοτικές επιχειρήσεις ύδρευσης σύντομα θα βγουν στο σφυρί με τη γνωστή δικαιολογία της υπερχρέωσης (λες και ο λαός μας δεν ξέρει ότι είναι οι ωραίοι που έχουν χρέη). Θα ακολουθήσει «διεθνής διαγωνισμός» ο οποίος θα είναι (όπως όλοι αυτού του είδους οι διαγωνισμοί) στημένος. Το αποτέλεσμα είναι προαποφασισμένο: τις επιχειρήσεις ύδρευσης θα τις αγοράσουν φαρμακευτικές εταιρείες. Κι όχι οποιεσδήποτε φαρμακευτικές εταιρείες αλλά κάποιες από εκείνες τις εταιρείες που παρασκεύασαν τα εμβόλια για τον «κορωνοϊό» (ή μήπως κοροϊδοϊό;... Ερώτημα!).
Γιατί αυτό το ξαφνικό ενδιαφέρον των συγκεκριμένων φαρμακευτικών εταιρειών για το ελληνικό νερό; Η απάντηση είναι απλή. Μελέτες (με πιο πρόσφατη του Πανεπιστημίου του Γκρίφιντορ) έχουν δείξει κάτι που εμείς όλοι εμπειρικά γνωρίζουμε: το ελληνικό νερό είναι το καλύτερο νερό στον κόσμο. Και επιπλέον είναι εξαιρετικά πλούσιο σε βιμπράνιο. Η μόνη άλλη περιοχή στον πλανήτη στην οποία το νερό έχει τόσο βιμπράνιο είναι η Ανατολική Γουακάντα στη νοτιοδυτική Αφρική. Όμως εκεί το νερό δεν έχει την ποιότητα του ελληνικού.
Το βιμπράνιο είναι μέταλλο απολύτως απαραίτητο στην πρόληψη της οξείδωσης (το σκούριασμα δηλαδή) των ολοκληρωμένων νανοκυκλωμάτων που τα ξέρουμε καλύτερα ως nanochip. Άρα το νερό που το περιέχει είναι το ιδανικό για την παρασκευή των εμβολίων τα οποία έχουν μέσα τους nanochip, δηλαδή για τα εμβόλια που κατασκευάζουν οι συγκεκριμένες εταιρείες οι οποίες προφανώς θέλουν να χρησιμοποιήσουν το ελληνικό νερό για όλα τα εμβόλια τα οποία θα παρασκευάσουν στο μέλλον (ο καπιταλισμός να είναι καλά και από «ιούς» φτιάχνουμε όσους θέλετε). Γι’ αυτό άλλωστε η ιδιωτικοποίηση θα συνοδευτεί από την κατασκευή μεγάλων φαρμακευτικών εργοστασίων δίπλα στους ταμιευτήρες νερού. Επειδή αυτού του είδους οι κατασκευές απαγορεύονται από τη συνθήκη του Μεάτσα (παράγρ. 68/68/357) τα εργοστάσια θα παρουσιαστούν ως «εργοστάσια καθαρισμού νερού» αλλά αυτό θα είναι μόνο η βιτρίνα.
«Και γιατί απλώς να μην αγοράζουν το ελληνικό νερό;» θα ρωτήσετε. Η απάντηση είναι απλή: οι εταιρείες που θα πλειοδοτήσουν στους διαγωνισμούς θα έχουν το πλεονέκτημα έναντι όλων των άλλων φαρμακευτικών εταιρειών παγκοσμίως στον αγώνα των ενέσιμων nanochip (injechip). Πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορούν ακόμα και να πουλάνε το τόσο πολύτιμο για τα εμβόλια νερό στις τιμές που καθορίζουν οι ίδιες. Θα μπορούν ακόμα και να δημιουργούν τεχνητές ελλείψεις.
Πώς; Είναι εξαιρετικά απλό: οι ανεμογεννήτριες που τοποθετούνται τάχα για παραγωγή «πράσινης ενέργειας» έχουν, κατά παράβαση της συνθήκης του Σαν Σίρο (παράγρ. 13/1908), έναν διακόπτη ο οποίος μπορεί να τους κάνει να λειτουργούν ως ανεμιστήρες. Με αυτή τη λειτουργία οι «ανεμογεννήτριες» είναι σε θέση να διώξουν τα σύννεφα της βροχής σε μια ακτίνα 40 μιλίων και άρα να δημιουργήσουν συνθήκες τεχνητής ξηρασίας (καταλάβατε τώρα γιατί επιλέγουν να τις τοποθετούν στις κορυφές των απάτητων βουνών μας;... ακριβώς.... για να είναι πιο κοντά στα σύννεφα). Έτσι οι φαρμακευτικές εταιρείες που θα έχουν αγοράσει το ελληνικό δίκτυο νερού θα παίζουν παιχνίδια με το νερό και η παράπλευρη απώλεια θα είναι... καλά μαντέψατε: όλοι εμείς.
Είναι, λοιπόν, χρέος μας να στηρίξουμε τον αγώνα του ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία εναντίον της ιδιωτικοποίησης του νερού και να κλείσουμε τα αυτιά μας στα παπαγαλάκια που λένε ότι πρόκειται για φέικ νιουζ. Τα ίδια έλεγαν και για τα σχέδιο παγκόσμιου εμβολιασμού και όλοι καταλήξαμε με το μπόλι στο σώμα. Όλοι μαζί πρέπει να φωνάξουμε «ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΟΛΟΦ...» ζητώ συγγνώμη... όλοι μαζί να φωνάξουμε «ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ» και να δώσουμε βροντερό «παρών» στην επόμενη ομιλία του μπροέδρου μας Αλέκση Τσίπρα. Και μπράβο μας.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Τι λένε διπλωματικές πηγές του ΥΠΕΞ
Ο διάλογος με τους δημοσιογράφους
Το μέσο αποκάλεσε τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ «υπηρέτη αφεντάδων»
Ο υπουργός Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών αναφέρθηκε στα πεπραγμένα του ΣΥΡΙΖΑ με το κλείσιμο των τραπεζών το 2015
35 Ολυμπιακές εγκαταστάσεις, 10.500 αθλητές, 20.000 διαπιστευμένοι δημοσιογράφοι και 45.000 εθελοντές, αποτελούν τα εντυπωσιακά στατιστικά των Ολυμπιακών Αγώνων
Άρθρο του πρώην πρωθυπουργού με αφορμή την 50η επέτειο της Μεταπολίτευσης
Οι διαπραγματεύσεις για τον διορισμό πρωθυπουργού σκοντάφτουν στην άρνηση της Ανυπότακτης Γαλλίας να κάνει συμβιβασμούς
Ζέττα Μακρή: Καμία έλλειψη σε διδακτικό προσωπικό
Τι είπε ο πρώην υπουργός για την αποχώρηση Δραγασάκη
Πότε ανοίγει ξανά η πλατφόρμα
Το ΠΑΣΟΚ σε λίγο καιρό θα έχει νέα ηγεσία και θα κληθεί από τα πράγματα να γίνει η αξιωματική αντιπολίτευση του τόπου πέρα από τα ποσοστά που θα του δίνουν οι δημοσκοπήσεις
Σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα έγινε η συνάντηση του με τη γυναίκα- σύμβολο, Χαρίτα Μάντολες
«Καθημερινό φαινόμενο οι κυβερνοεπιθέσεις - 13.000 την εβδομάδα»
Συνολικά θα εξυπηρετεί ετησίως τις ανάγκες 270.000 ατόμων
Σταδιακά όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι θα καταρτιστούν σε θέματα ΑΙ
H ανάρτηση της Προέδρου της Δημοκρατίας για τις χθεσινές εκδηλώσεις, με αφορμή τη συμπλήρωση 50 χρόνων από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας
Όσα είπε ο υπουργός Υγείας για το ΕΣΥ και το Κυπριακό
Γιατί δεν ισχύει για τις επιχειρήσεις
Πότε εκπνέει η προθεσμία
Δείτε τις αναρτήσεις του στο Χ
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.