«Έχω το δικό μου σπίτι, έχω πολλούς φίλους»: Ο Θύμιος Μπουγάς μιλά για τη νέα του ζωή
Ο άνδρας είχε υποστεί στο παρελθόν ακραίο bullying
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Ο Θύμιος Μπουγάς μιλά για τη νέα του ζωή Ο Θύμιος Μπουγάς μιλά για τη νέα του ζωή](/images/1074x600/jpg/files/2024-02-26/thymios_mpougas_nea_zoi.jpg)
Θύμιος Μπουγάς: Η νέα ζωή του άνδρα που δέχθηκε ακραίο bullying στον Πύργο Ηλείας
Ο Θύμιος Μπουγάς δεχόταν ακραίο bullying λόγω της παραμόρφωσης που έχει υποστεί το πρόσωπό του μετά από ατύχημα που είχε. Ο άνδρας διέμενε σε εγκαταλελειμμένα σπίτια στον Πύργο Ηλείας και έπαιρνε ένα μικρό επίδομα, με το οποίο ζούσε. Μετά από επίθεση που δέχθηκε από ανήλικους, ο Θύμιος είχε δηλωθεί ως αγνοούμενους, ωστόσο, έπειτα από λίγες ημέρες αναζητήσεων εντοπίστηκε και δέχθηκε τη βοήθεια δήμου και πολιτών για να βρει και πάλι τα βήματά του, γυρνώντας σελίδα στη ζωή του. Σήμερα, εργάζεται στην Αττική και δηλώνει ότι πλέον έχει το δικό του σπίτι, πολλούς φίλους, ενώ σκέφτεται να δημιουργήσει τη δική του οικογένεια.
Ο Θύμιος Μπουγάς μιλά για τη νέα του ζωή
Ο Θύμιος Μπουγάς μίλησε στο Mega. «Τα πέντε πρώτα χρόνια που έπαιρνα το επίδομα ήταν καλά, μετά έκανα δουλειές σε χωράφια, σιδηροκατασκευές. Λόγω της εμφάνισης μου ο κόσμος που με έβλεπε έλεγε ότι έχω κάποια ίωση. Δεν υπήρχε λόγος να το βάλω κάτω. Έχω κάνει δυο χειρουργεία που πήγαν καλά. Μου αρέσει η δουλειά μου, έχει τα καλά και τα κακά της», είπε ο Θύμιος Μπουγάς.
Ο Θύμιος περιέγραψε τη νέα του ζωή: «Έχω το δικό μου σπίτι εδώ στο Πέραμα και έχω κάνει και πολλούς φίλους. Κάθε Σάββατο πάω σε ένα καφέ μπαρ στον Πειραιά, είναι ροκάδικο. Είμαι ροκάς. Περιμένουμε να γίνει η μελέτη για να με βάλουνε στο πρώτο χειρουργείο. Είμαι αισιόδοξος, αν δεν ήμουν δεν θα προχωρούσα. Σκέφτομαι συνέχεια να κάνω οικογένεια. Αυτό είναι πάνω από όλα».
Ο Θεόδωρος Τσακίρης, προϊστάμενος του Θύμιου Μπουγά, μίλησε στην εκπομπή «Ακόμα δεν είδες τίποτα» για τη συνεργασία που έχει με τον Θύμιο. «Έχω εκπαιδεύσει πάρα πολλούς. ο Θύμιος για μένα είναι ο καλύτερος. Ο Θύμιος είναι γρήγορος στη δουλειά και μπορεί να παίρνει αποφάσεις».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.