Ο χορός του Στέφανου Κασσελάκη με τον Τάιλερ στο Sodade μετά την ψήφιση για τον γάμο ομόφυλων ζευγαριών
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ γιόρτασε με τον σύντροφό του σε ΛΟΑΤΚΙ+ κλαμπ στο Γκάζι
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Ο χορός του Στέφανου Κασσελάκη με τον Τάιλερ στο Sodade μετά την ψήφιση για τον γάμο ομόφυλων ζευγαριών Ο Στέφανος Κασσελάκης γιόρτασε μαζί με τον σύζυγό του Τάιλερ ΜακΜπέθ στο Γκάζι την ψήφιση του ν/σ για τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών.](/images/1074x600/jpg/files/2024-02-16/kasselakis-xoros.jpg)
Ο Στέφανος Κασσελάκης γιόρτασε μαζί με τον σύζυγό του Τάιλερ ΜακΜπέθ στο Γκάζι την ψήφιση του ν/σ για τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών.
Χορεύοντας στους ρυθμούς του τραγουδιού «Firework» της Κέιτι Πέρι, ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανος Κασσελάκης γιόρτασε το «ναι» της Βουλής στον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών, έχοντας δίπλα του τον σύζυγό του Τάιλερ ΜακΜπέθ.
![Ο χορός του Στέφανου Κασσελάκη με τον Τάιλερ στο Sodade μετά την ψήφιση για τον γάμο ομόφυλων ζευγαριών Ο Στέφανος Κασσελάκης γιόρτασε μαζί με τον σύζυγό του Τάιλερ ΜακΜπέθ στο Γκάζι την ψήφιση του ν/σ για τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών.](/images/w734/jpg/files/2024-02-16/kasselakis-tyler.jpg)
Στέφανος Κασσελάκης και Τάιλερ ΜακΜπέθ πανηγύρισαν για την ιστορική ψηφοφορία στη Βουλή, με την οποία ο γάμος των ομόφυλων ζευγαριών γίνεται νόμος του κράτους, διασκεδάζοντας στο γνωστό μπαρ Sodade στο Γκάζι το βράδυ της Πέμπτης 15 Φεβρουαρίου.
Φτάνοντας στο Sodade λίγο μετά τη μία τα ξημερώματα, ο κ. Κασσελάκης δήλωσε στους δημοσιογράφους:
«Είναι η μέρα χαράς για την Ελλάδα η οποία προχωράει κάθε μέρα και γίνεται μία σύγχρονη κοινωνία. Και έχω μία παράκληση. Έχω μία παράκληση στους γονείς αυτής της χώρας. Υπάρχει μία πιθανότητα πολλοί από σας έχετε ένα παιδί το οποίο να ανήκει στην ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα στην οικογένειά σας.
»Ξέρω ότι η μισή χώρα μπορεί να είναι διχασμένη σε αυτό το ζήτημα. Υπάρχουν πολλοί Έλληνες, πολλές Ελληνίδες που είναι στο εξωτερικό και δεν γυρνούν γιατί ξέρουν ότι αυτή είναι νοοτροπία ανήκει σε ..πρώιμες εποχές. Θέλουμε η Ελλάδα να είναι μία σύγχρονη κοινωνία. Στους γονείς οι οποίοι είναι στην Ελλάδα και που έχουν παιδιά έξω και μέσα, που μέσα σε μικρές κοινωνίες μπορεί να μην αισθάνονται άνετα να πούνε την πραγματικότητα τους, αγκαλιάστε τα παιδιά σας. Αγαπήστε τα παιδιά σας.
»Είμαστε μία μικρή χώρα. Έχουμε περάσει πολλή διχόνοια στην ιστορία μας, δεν έχουμε την πολυτέλεια να έχουμε κι άλλη τέτοια διχόνοια. Και πιο βασικό από όλα είναι στο τέλος της ζωής μας όλοι μας είμαστε μία συλλογή από αναμνήσεις. Τι πιο όμορφο από το να έχεις αναμνήσεις αγάπης με τα παιδιά σου που μπορούν να ζήσουν τη ζωή τους με την μοναδικότητα τους, χαρούμενα σε μία χώρα που διαπρέπει στην Ευρώπη.
»Στην Ευρώπη την οποία εμείς είδαμε ισότιμα το 1981 ως μέρος της ευρωπαϊκής ένωσης αλλά έκτοτε έχουμε μείνει πίσω και στο κράτος δικαίου, όπως ανέδειξα χθες στις Βρυξέλλες. Ένα είναι το μήνυμά μου σήμερα, είναι στους γονείς αυτής της χώρας. Αγαπήστε τα ελληνόπουλα αυτής της χώρας όπως είναι και αφήστε τα να πάνε μπροστά. Μπορούμε να είμαστε μία καλύτερη χώρα, μία καλύτερη κοινωνία με τέτοια αγάπη».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Η πρώην παίκτρια του MasterChef έφυγε από τη ζωή σε ηλικία μόλις 39 ετών
Οι προσπάθειες για να τους προσφέρουν νερό
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.