Νέα Φιλαδέλφεια: Εξιτήριο πήρε η μητέρα του Μιχάλη - Στο νοσοκομείο παραμένουν τρεις τραυματίες
Ποια είναι η κατάσταση των τραυματιών
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Σύνθημα για τον 29χρονο Μιχάλη σε τοίχο κοντά στο σημείο όπου δολοφονήθηκε στη Νέα Φιλα΄δελφεια «Μιχάλη Ψυχάρα για Πάντα ΑΕΚΑΡΑ» Σύνθημα για τον 29χρονο Μιχάλη σε τοίχο κοντά στο σημείο όπου δολοφονήθηκε στη Νέα Φιλα΄δελφεια «Μιχάλη Ψυχάρα για Πάντα ΑΕΚΑΡΑ»](/images/1074x600/1/jpg/files/2023-08-08/aek_dolofonia_29xronou_simeio.jpg)
Νέα Φιλαδέλφεια: Εξιτήριο πήρε η μητέρα του Μιχάλη - Ποια είναι η κατάσταση των τριών τραυματιών
Εξιτήριο έλαβε χθες από το νοσοκομείο της Αθήνας “Ερυθρός Σταυρός”, η μητέρα του άτυχου 29χρονου, Μιχάλη Κατσουρή, που έχασε τη ζωή του έπειτα από την οργανωμένη επίθεση οπαδών της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, στη Νέα Φιλαδέλφεια. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του νοσοκομείου, υπεβλήθη σε πλήρη καρδιολογικό έλεγχο που ολοκληρώθηκε χωρίς ευρήματα.
Επίσης, εξιτήριο έλαβε σήμερα και ο αλλοδαπός υπήκοος (Κροάτης), 37 ετών, που νοσηλευόταν στην Α' Χειρουργική Κλινική, μετά την ολοκλήρωση του απεικονιστικού και εργαστηριακού ελέγχου.
Στο νοσοκομείο συνεχίζουν να νοσηλεύονται τρεις Έλληνες που είχαν τραυματιστεί.
Ειδικότερα:
• Ημεδαπός υπήκοος (48 ετών) νοσηλεύεται στη Νευροχειρουργική Κλινική σε σταθερή κατάσταση, σιτίζεται, είναι περιπατητικός και εκκρεμεί ο επαναληπτικός απεικονιστικός έλεγχος προκειμένου να δοθεί σήμερα εξιτήριο.
• Ημεδαπός υπήκοος (47 ετών) νοσηλεύεται στη Νευροχειρουργική Κλινική σε σταθερή κατάσταση, σιτίζεται, είναι περιπατητικός και εκκρεμεί ο επαναληπτικός απεικονιστικός έλεγχος προκειμένου να δοθεί σήμερα εξιτήριο.
• Ημεδαπός υπήκοος (26 ετών) νοσηλεύεται στη Νευροχειρουργική Κλινική σε σταθερή κατάσταση, έχει κεφαλαλγία και επεισόδια εμέτων. Συνεχίζεται η παρακολούθηση και η νοσηλεία του.
Την Παρασκευή στη Σαλαμίνα η κηδεία του Μιχάλη Κατσουρή
Την Παρασκευή 11 Αυγούστου στις 17.00 το απόγευμα θα τελεστεί η κηδεία του Μιχάλη Κατσουρή, ο οποίος δολοφονήθηκε στη Νέα Φιλαδέλφεια από οπαδούς της Ντινάμο Ζάγκρεμπ.
Το θλιβερό γεγονός έκανε γνωστό η υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων της ΠΑΕ ΑΕΚ, Ανθή Παπακώστα στα social media.
![mixalis Νέα Φιλαδέλφεια: Εξιτήριο πήρε η μητέρα του Μιχάλη - Στο νοσοκομείο παραμένουν τρεις τραυματίες](/images/w734/jpg/files/2023-08-09/mixalis.jpg)
Νωρίτερα, ο δήμος Ελευσίνας έκανε γνωστό πως μέχρι την κηδεία του Μιχάλη Κατσουρή δεν θα πραγματοποιηθεί στην πόλη καμία αθλητική ή πολιτιστική εκδήλωση.
Όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση του Δήμου Ελευσίνας: «Σε ένδειξη πένθους για τον άδικο χαμό του 28χρονου συμπολίτη μας Μιχάλη Κατσούρη και μέχρι την τέλεση της εξοδίου ακολουθίας, δεν θα πραγματοποιηθεί καμία αθλητική ή πολιτιστική εκδήλωση, στα όρια του Δήμου μας».
«Εκφράζουμε τη βαθύτατη θλίψη και τα συλλυπητήριά μας στην οικογένειά του και στεκόμαστε στο πλευρό της, αυτές τις τραγικές στιγμές. Καλό ταξίδι, Μιχάλη».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.