- CITY GUIDE
- PODCAST
-
34°
Σύλληψη αστυνομικού για διακίνηση ναρκωτικών - Η ώρα της απολογίας του - Στα εγκληματολογικά εργαστήρια το κινητό του
Στα δικαστήρια της οδού Ευελπίδων έφτασε πριν λίγα λεπτά ο αστυνομικός, ο οποίος κατηγορείται ότι διακινούσε χασίς, αναβολικά και άλλες ναρκωτικές ουσίες.
Ο κατηγορούμενος είχε λάβει μέρος και σε βίντεο κλιπ του γνωστού τράπερ. Όπως προκύπτει από τη δικογραφία, ο αστυνομικός ταυτόχρονα ασχολείτο με τη διακίνηση ναρκωτικών, αλλά και την παροχή προστασίας σε καλλιτέχνες. Ο νεαρός αστυνομικός φαίνεται πως κρυβόταν πίσω από τη στολή του και με περιπολικά έκανε τις μεταφορές των ναρκωτικών. Είναι χαρακτηριστικό πως όλοι οι συνάδελφοι του, όταν συνελήφθη, πίστεψαν πως αιτία για τις χειροπέδες ήταν τα αναβολικά. «Είναι ένας θηριώδης άνθρωπος, που είναι εμφανές ότι λάμβανε ουσίες οι οποίες είχαν προκαλέσει τεράστιες αλλαγές στο σώμα του», ανέφεραν αστυνομικοί που συνεργάζονταν με τον 33χρονο αστυφύλακα.
Ο τρόπος ζωής του αλλά και οι προσπάθειες του να βρίσκεται κοντά σε ανθρώπους της μουσικής, έδειχναν εμμονή, αναφέρουν οι αστυνομικοί που ερευνούν το παρελθόν του 33χρονου αστυφύλακα. Το κινητό του τηλέφωνο και άλλες ηλεκτρονικές συσκευές που βρέθηκαν στην κατοχή του έχουν αποσταλεί στα εγκληματολογικά εργαστήρια προκειμένου να διαπιστωθεί η ακριβής δράση του, αλλά και οι άνθρωποι που τον προμήθευαν με τα ναρκωτικά.
Ο ίδιος αναμένεται σήμερα να δώσει τις δικές του εξηγήσεις στον ανακριτή, ο οποίος από κοινού με τον εισαγγελέα θα αποφασίσουν εάν θα προφυλακιστεί.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Μάχη να μην φτάσουν οι φλόγες στην Μάζα
Νέο περιστατικό ενδοοικογενειακής βίας φτάνει στα δικαστήρια - Ποια ποινή του επιβλήθηκε
Κάλεσε τους ντόπιους να μην κυκλοφορούν λόγω της άφιξης κρουαζιερόπλοιου - Έντονες αντιδράσεις
«Από τη στιγμή που λέμε μεταπολίτευση λέμε Δημοκρατία» τόνισε η ιστορικός
Αναμένονται και τοπικές χαλαζοπτώσεις
Ο 32χρονος συνελήφθη μετά από καταγγελία
Ταυτοποιήθηκαν οι δράστες
Αναλυτικά τα στοιχεία των επιχειρήσεων που «πιάστηκαν» στους ελέγχους
Σήμερα η απολογία του ζευγαριού
Για επικίνδυνη σωματική βλάβη και βιασμό
Το περιστατικό καταγράφηκε το μεσημέρι της Δευτέρας
Ο 51χρονος ήταν δημοτικός υπάλληλος
Τι είπε για το έργο που έχει να επιδείξει ως δημοτική αρχή
Ποιες άλλες περιοχές απειλούνται
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.