- CITY GUIDE
- PODCAST
-
28°
Το Άσυλο Ανιάτων με γιορτινή διάθεση χάρη στην TÜV AUSTRIA Hellas
Ταψιά με γαλακτομπούρεκο και κανταΐφι, σοκολάτες και μπισκότα για τις γιορτινές ημέρες των Χριστουγέννων
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Το Άσυλο Ανιάτων με γιορτινή διάθεση χάρη στην TÜV AUSTRIA Hellas Το Άσυλο Ανιάτων με γιορτινή διάθεση χάρη στην TÜV AUSTRIA Hellas](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/12/22/asilo-aniaton-a.jpg)
Το Άσυλο Ανιάτων γέμισε με γιορτινή διάθεση χάρη στη δωρεά από την TÜV AUSTRIA Hellas.
Αθήνα, 22 Δεκεμβρίου 2021 – Μία γλυκιά νότα στη γιορτινή ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων χάρισε η TÜV AUSTRIA Hellas προς το Άσυλο Ανιάτων μέσα από τη δωρεά γλυκών για τους περιθαλπόμενους, στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης «ΑκοÜμε και ΠροσφέροÜμε».
Συγκεκριμένα, η κ. Β. Κωτσάκη, Δ/ντρια Εταιρικής Υπευθυνότητας & Επικοινωνίας και ο κ. Ι. Σωτήρχος, Υπεύθυνος του Τμήματος Εγκρίσεων Τύπου Οχημάτων της TÜV AUSTRIA Hellas, επισκέφθηκαν το Άσυλο Ανιάτων και πρόσφεραν ταψιά με γαλακτομπούρεκο και κανταΐφι, σοκολάτες και μπισκότα για τις γιορτινές ημέρες των Χριστουγέννων. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής τους είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τους ένοικους του Ιδρύματος, οι οποίοι τους ευχαρίστησαν για την ευγενική χορηγία.
![Το Άσυλο Ανιάτων με γιορτινή διάθεση χάρη στην TÜV AUSTRIA Hellas Το Άσυλο Ανιάτων με γιορτινή διάθεση χάρη στην TÜV AUSTRIA Hellas](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/asilo-aniaton-tuv.jpg)
Η κ. Ιωάννα Ηλιάδη, Πρόεδρος του Άσυλου Ανιάτων, δήλωσε σχετικά: «Ευχαριστούμε από καρδιάς την TÜV AUSTRIA Hellas και τον Διευθύνοντα Σύμβουλο κ. Ιωάννη Καλλιά για την προσφορά της εταιρείας. Η ευαισθητοποίησή τους στα ζητήματα κοινωνικής πρόνοιας και προσφοράς ανακουφίζουν με περίσσια αγάπη και φροντίδα τις ευάλωτες και ευπαθείς ομάδες των συνανθρώπων μας.»
H TÜV AUSTRIA Hellas είναι ο κορυφαίος ανεξάρτητος οργανισμός παροχής ολοκληρωμένων υπηρεσιών ελέγχου, εκπαίδευσης, επιθεώρησης και πιστοποίησης για την ασφάλεια, την ποιότητα, το περιβάλλον και τη διαχείριση πόρων.
Λίγα λόγια για το Άσυλο Ανιάτων
Είναι το πρώτο φιλανθρωπικό σωματείο που ιδρύθηκε στην Ελλάδα και λειτουργεί αδιαλείπτως από το 1893 χωρίς καμία κρατική επιχορήγηση. Το 1972, ίδρυσε το Ίδρυμα Περιθάλψεως Χρονίως Πασχόντων (ΙΠΧΠ), που εδρεύει στην Κυψέλη με στόχο την περίθαλψη ασθενών οι οποίοι πάσχουν από ανίατες ασθένειες, παραπληγίες, τετραπληγίες, εγκεφαλοπάθειες, σκλήρυνση κατά πλάκας και παθήσεις του κεντρικού νευρικού συστήματος. Η δομή αυτή αποτελεί πρότυπο για την δευτεροβάθμια κοινωνική φροντίδα στον τόπο μας, προσφέρει στους ασθενείς 24ωρη υποστήριξη και απασχολεί 110 άτομα, διαφόρων ειδικοτήτων (ιατρούς, φυσίατρους, φυσικοθεραπευτές, νοσοκόμους, εργασιοθεραπευτές, διοικητικό και βοηθητικό προσωπικό). Σκοπός του είναι η βελτίωση του επιπέδου ζωής των συνανθρώπων μας που πάσχουν από κινητική αναπηρία (επίκτητη ή κληρονομική). Στο σύνολο των 128 χρόνων λειτουργίας του, έχει φροντίσει και περιθάλψει με στοργή περίπου 8.000 περιθαλπόμενους.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα 112 στους κατοίκους των γύρω περιοχών
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.