- CITY GUIDE
- PODCAST
-
30°
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Καρολάιν Καρολάιν](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2021/06/05/karolain.jpg)
Δολοφονία στα Γλυκά Νερά: Η ψυχολόγος της Καρολάιν απάντησε με εξώδικο στον ΣΕΨ.
Με εξώδικο προς τον Σύλλογο Ελλήνων Ψυχολόγων (ΣΕΨ), με το οποίο ισχυρίζεται ότι δεν χρησιμοποίησε ποτέ η ίδια τον τίτλο της ψυχολόγου, απαντά η Ελένη Μυλωνοπούλου στην κατηγορία την οποία διατυπώνει ο ΣΕΨ, σύμφωνα με την οποία η Ελένη Μυλωνοπούλου έχει ενδεχομένως διαπράξει το αδίκημα της αντιποίησης επαγγέλματος, καθώς και το αδίκημα της παραβίασης του επαγγελματικού απορρήτου, ως προς το θύμα της δολοφονίας στα Γλυκά Νερά, την 20χρονη Καρολάιν.
Η κ. Μυλωνοπούλου επισημαίνει στο εξώδικό της ότι «ουδέποτε συστήθηκα με το επάγγελμα της ψυχολόγου».
«Ασκώ νόμιμη επαγγελματική δραστηριότητα, ως μέλος της εταιρείας με την επωνυμία "Med – Y- Life Ε.Ε." (κέντρο κλινικής και θεραπευτικής ύπνωσης NLP & Ψυχοθεραπευτικών και συμβουλευτικών προσεγγίσεων –εναλλακτικών θεραπειών). Η άνω εταιρεία της οποίας είμαι μέλος, έχει κάνει έναρξη επαγγελματικής δραστηριότητας στη Δ.Ο.Υ. και έχει καταχωρηθεί στο Γ.Ε.Μ.Η., όπως προβλέπεται από τις σχετικές νομικές διατάξεις. Ουδεμία διοικητική άδεια απαιτούνταν για την άσκηση της ΝΟΜΙΜΗΣ αυτής επαγγελματικής δραστηριότητας μου!! Άλλωστε, εάν απαιτούνταν οιαδήποτε διοικητική άδεια, μετά βεβαιότητας ΔΕΝ θα μου είχε επιτραπεί η έναρξη της επαγγελματικής αυτής δραστηριότητας στη Δ.Ο.Υ. κι ούτε θα ελάμβανε χώρα νόμιμη καταχώρηση της επιχείρησής μου στο αρμόδιο Επιμελητήριο!!».
Παράλληλα παραθέτει κατάλογο των τίτλων σπουδών της, επισημαίνοντας ότι έχει τα «τυπικά όσο και τα ουσιαστικά προσόντα για την άσκηση της επαγγελματικής δραστηριότητάς μου».
Στο εξώδικο επισημαίνει ότι «ουδεμία αντιποίηση οιουδήποτε επαγγέλματος συντρέχει» και καλεί τον Σύλλογο Ψυχολόγων «εντός 24 ωρών να προβεί στην ανάκληση των όσων προσβλητικών – συκοφαντικών και ανυπόστατων ισχυρισμών σας που διαδώσατε παρανόμως σε βάρος μου τόσο με την άνω επιστολή σας όσο και με την περαιτέρω διάδοση αυτής από μέρους σας προς τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης - χωρίς καμία απολύτως έγκρισή μου και συναίνεσή μου, προσβάλλοντας σφόδρα την προσωπικότητά μου, ρητώς επιφυλασσόμενη για κάθε αστικής και ποινικής φύσεως δικαίωμά μου!!»
Τέλος τονίζει οτι «η όποια συνέντευξή μου σχετικά με τη θλιβερή δολοφονία της εντολέως μου στα Γλυκά Νερά, δόθηκε κατόπιν απόλυτης και έγγραφης συναίνεσης των υποκειμένων που αφορούσαν τα πραγματικά περιστατικά που ανέφερα».
Ακολουθήστε την Athens Voice στο Google News κι ενημερωθείτε πρώτοι για όλες τις ειδήσεις
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα 112 στους κατοίκους των γύρω περιοχών
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.