- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Μαρίνα Πατούλη: Σε λίγο καιρό, όλες μαζί, θα γράψουμε ιστορία
«Ξεδιαλέγω πόνους μέσα από τα αμέτρητα μηνύματά σας»
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Η ΜΑΡΙΝΑ ΠΑΤΟΥΛΗ ΣΤΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΜΕΓΑΡΟ Η ΜΑΡΙΝΑ ΠΑΤΟΥΛΗ ΣΤΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΜΕΓΑΡΟ](/images/1074x600/3/png/sites/default/files/article/2021/04/03/marina-patouli.png)
Η Μαρίνα Πατούλη μετά τον χωρισμό της από τον περιφερειάρχη Αττικής, δέχεται πολλά μηνύματα από γυναίκες που αντιμετωπίζουν προβλήματα στον γάμο τους
Η Μαρίνα Πατούλη βιώνει το τελευταίο διάστημα μια από τις πιο δύσκολες περιόδους της ζωής της, μετά το χωρισμό από τον Γιώργο Πατούλη, ενώ μοιράζεται πολλές από τις σκέψεις της σχετικά με το γεγονός που βιώνει με τους διαδικτυακούς της φίλους της.
Μετά την αποκάλυψη για τον χωρισμό της από τον περιφερειάρχη Αττικής μετά από 35 χρόνια κοινής πορείας, δέχεται «πολλά μηνύματα αγάπης και συμπαράστασης», όπως έχει πει η ίδια, αλλά και πολλά μηνύματα από γυναίκες που αντιμετωπίζουν προβλήματα στο γάμο τους.
Το βράδυ της Παρασκευής η Μαρίνα Πατούλη, μοιράστηκε με τους διαδικτυακούς της φίλους την ιστορία μιας κυρίας που την εγκατέλειψε ο σύζυγός της όταν έμαθε ότι έχει καρκίνο, αλλά και άλλες ιστορίες που την άγγιξαν.
«Βράδυ Παρασκευής. Ξεδιαλέγω πόνους μέσα από τα αμέτρητα μηνύματά σας. Σαν αγκάθια που προσπαθείς να βγάλεις χειρουργικά με τσιμπιδάκι φρυδιών, κι εκείνα χώνονται ακόμη πιο βαθιά στο σώμα. Αλείφεις το δέρμα με λάδι για να τα «ξεράσει», κάνεις υπομονή, νομίζεις για λίγο πως «πάει πέρασε», μια λάθος κίνηση φτάνει να σου υπενθυμίσει πως το αγκάθι είναι ακόμη εκεί. Διαβάζω για μία φίλη που ο σύζυγος την εγκατέλειψε όταν του αποκάλυψε πως πάσχει από καρκίνο.
Δεν άντεχε της είπε τόσο πόνο. Δεν σήκωνε τόσα δύσκολα. Την άφησε μόνη μ’ ένα παιδί. Την κακιά αρρώστια την ξεπέρασε. Τον κακό σύζυγο ποτέ. Μία ιστορία από τις χιλιάδες που έχω λάβει τις τελευταίες ημέρες.
Μία γυναίκα από τις πολλές που αισθάνομαι πλέον φίλες αληθινές. Μία ακόμη δύναμη που σβήνει τις δικές μου αδυναμίες. Βράδυ Παρασκευής. Με λιγότερη λάμψη, με περισσότερο φως.
Το δικό σας φως που ήρθε άπλετο για να φωτίσει τα δικά μου σκοτάδια. Να γράφετε. Σε εσάς, σε εμένα, σε μια λευκή κόλλα χαρτί χωρίς παραλήπτη. Γιατί σας το υπόσχομαι: Σε λίγο καιρό, όλες μαζί, θα γράψουμε ιστορία…»
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Μετ' εμποδίων η κίνηση των οχημάτων
Πού θα φτάσει ο υδράργυρος τις επόμενες ημέρες - Η πρόγνωση Τσατραφύλλια
Τι αποκάλυψε η αστυνομική έρευνα στα Διαβατά Θεσσαλονίκης
Πώς συνέβη το σοβαρό ατύχημα
Διακεκριμένο μέλος της ελληνικής ναυτιλιακής κοινότητας και διευθυντής της Seacrest Shipping
Το «μαργαριτάρι» των Κυκλάδων που αγαπούν όλοι οι φίλοι των watersports
Οι δύο γυναίκες θα παντρεύονταν σε 2 μήνες στην Πάρο - Πότε θα γίνει η κηδεία
Ο συμβολισμός για τη συμπλήρωση 50 χρόνων από τον Ιούλιο του 1974 και οι καλεσμένοι
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες
Μεταφέρθηκε τραυματισμένη στο νοσοκομείο
Το μήνυμα που μεταφέρει η καμπάνια ενημέρωσης
Η συγκινητική ανάρτηση και η φωτογραφία από το τρισάγιο
Υποστηρίζει ότι δέχθηκε λεκτική και σωματική επίθεση μπροστά στο παιδί της
Αλλάζει το σκηνικό του καιρού - Έρχονται θερμικές καταιγίδες
Τα ίχνη του χάθηκαν στις 11 Ιουλίου
Οι αγαπημένοι της φίλοι με δάκρυα στα μάτια ανακοίνωσαν πότε και πού θα γίνει η κηδεία
Οι περιοχές που κινδυνεύουν περισσότερο
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.