Ανακαινίζεται το Άσυλο Ανιάτων - Νέα πτέρυγα με 38 κλίνες
Στα εγκαίνια παραβρέθηκε ο Περιφερειάρχης, Γιώργος Πατούλης
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Άσυλο Ανιάτων Άσυλο Ανιάτων](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/09/19/2959-7953_0.jpg)
Εγκαίνια για τη νέα ανακαινισμένη πτέρυγα του Ασύλου Ανιάτων στην Κυψέλη
Ο Περιφερειάρχης Αττικής Γ. Πατούλης παραβρέθηκε στην τελετή εγκαινίων που πραγματοποιήθηκαν στο Άσυλο Ανιάτων στην Κυψέλη με αφορμή την ολοκλήρωση των οικοδομικών εργασιών για την ανακαίνιση της νέας πτέρυγας του Ασύλου Ανιάτων, δυναμικότητας 38 κλινών, αλλά και την άφιξη του νοσοκομειακού εξοπλισμού.
Στα εγκαίνια που τέλεσε εκπρόσωπος του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμου παρέστησαν επίσης η υφυπουργός Εργασίας Δ. Μιχαηλίδου, ο Δήμαρχος Αθηναίων Κώστας Μπακογιάννης, ο βουλευτής της Ν.Δ. Θάνος Πλεύρης, ο Αντιπεριφερειάρχης Κεντρικού Τομέα Αττικής Γ. Δημόπουλος, οι επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης στο περιφερειακό συμβούλιο Αττικής Ρένα Δούρου και στο δημοτικό συμβούλιο Αθηναίων Νάσος Ηλιόπουλος, η Πρόεδρος του Ασύλου Ι. Ηλιάδη, η εκπρόσωπος της πριγκίπισσας Αικατερίνης της Σερβίας, Δρ. Άντζυ Μαργαρίτα Άντριους και πλήθος κόσμου.
Στον χαιρετισμό του ο κ. Πατούλης διαμήνυσε πως η Περιφέρεια Αττικής έχει ως προτεραιότητα τη στήριξη και ενίσχυση δομών κοινωνικής μέριμνας και πρόνοιας. Σε αυτό το πλαίσιο επισήμανε πως θα είναι στο πλευρό του Ασύλου Ανιάτων αλλά και κάθε δομής που διασφαλίζει την αξιοπρεπή και ποιοτική διαβίωση σε ανθρώπους που χρειάζονται στήριξη.
«Όλοι οι αρμόδιοι φορείς, ενωμένοι, με θέληση και διάθεση αλληλεγγύης, θα μεριμνήσουμε για την προστασία των συνανθρώπων μας και θα ενισχύσουμε κάθε προσπάθεια και κάθε πρωτοβουλία με στόχο τη βελτίωση της ποιότητας της ζωής τους».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.