- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
Γενικό Νίκαιας: Η απάντηση του διοικητή για τον ξυλοδαρμό γιατρού
Ποια εκδοχή δίνει για την επίθεση χούλιγκαν στα επείγοντα
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![hospital.jpg hospital.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/05/22/hospital.jpg)
Τι απαντά ο διοικητής του Γενικού Κρατικού Νίκαιας για τον ξυλοδαρμό γιατρού στην εφημερία.
Στην αντεπίθεση πέρασε ο διοικητής του Γενικού Κρατικού Νίκαιας για τον ξυλοδαρμό του γιατρού από χούλιγκαν κατά τη διάρκεια της εφημερίας. Στην ανακοίνωσή του ο Θύμιος Γεωργόπουλος εξαπολύει τα πυρά του κατά της ΠΟΕΔΗΝ. «Η σημερινή ανακοίνωση της ΠΟΕΔΗΝ με τίτλο: "10 άτομα στην εφημερία του Νοσοκομείου Νίκαιας χθες παραλίγο να σκοτώσουν γιατρό" θυμίζει την επιτυχημένη ατάκα από τον παλιό Ελληνικό κινηματογράφο: "Καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα "» γράφει ο κ. Γεωργόπουλος, αποκαλώντας τους εργαζομένους «ναυτομάχοι της μπανιέρας». Σύμφωνα με τον ίδιο, η ανακοίνωση της ΠΟΕΔΗΝ «βρίθει από πλείστες όσες ανακρίβειες έως πολλαπλά τραγικά ψεύδη».
«Η ομάδα των 10, φορώντας κράνη μηχανής (κατά πάσα πιθανότητα χούλιγκαν) ειδοποιήθηκαν από τη συνοδό του τραυματία και αιφνιδιαστικά εισέβαλαν απειλώντας τον γιατρό, ένας των οποίων τον χτύπησε στην μύτη με το κράνος (χωρίς "παραλίγο να τον σκοτώσουν" και χωρίς να τα κάνουν "γυαλιά καρφιά". Αποχώρησαν αμέσως πριν έρθει η αστυνομία» είναι η εκδοχή που παρουσιάζει ο διοικητής του Γενικού Κρατικού Νίκαιας.
Και προσθέτει: «Από την πρώτη στιγμή προσήλθαν ο αναπληρωτής διοικητής κ. Κούρλας και ο διοικητής κ. Γεωργόπουλος. Από την πρώτη στιγμή ενημερώθηκε η διοικήτρια της 2ης ΥΠΕ κα Ιορδανίδου. Από την πρώτη στιγμή ενημερώθηκε ο αναπληρωτής υπουργός κ. Παύλος Πολάκης ο οποίος και έδινε τηλεφωνικά (από την Κρήτη όπου βρισκόταν) κατευθύνσεις (άλλωστε μίλησε μαζί του και ο εκπρόσωπος της ΕΙΝΑΠ μετά τις 02.00 τα ξημερώματα). Αμέσως μετά τη φυγή των "εισβολέων" ενημερώθηκε η αστυνομία και η υπουργός κα Όλγα Γεροβασίλη. Αμέσως μετά τη φυγή των εισβολέων προσήλθε στο Νοσοκομείο ο διοικητής του Α.Τ. Νίκαιας. Τις πρώτες πρωινές ώρες (και με την εφημερία να εξελίσσεται ομαλά) αποχώρησαν ο αναπληρωτής διοικητής κ. Κούρλας και ο διοικητής κ. Γεωργόπουλος, για να επανέλθουν στις 07.30 το πρωί».
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα 112 στους κατοίκους των γύρω περιοχών
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.