Προεκλογικός «πόλεμος» για τους Rotting Christ
Ο υποψήφιος Βουλευτής του N. Αχαΐας Κώστας Κακκαβάς εξαπολύει επίθεση στον δήμαρχο Πατρέων και εκείνος απαντά αναλόγως
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![rotting-christ rotting-christ](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/03/15/rotting-christ2.jpg)
Είναι η πρώτη φορά (μάλλον) στα ελληνικά χρονικά που μία μπάντα, και δη black metal, η πιο διάσημη ελληνική μπάντα μάλιστα στον κόσμο, οι Rotting Christ, γίνεται αφορμή για προεκλογική «μάχη».
Ο λόγος για την πολυσυζητημένη συναυλία των Rotting Christ, που ακυρώθηκε στην Πάτρα.
Ο υποψήφιος Βουλευτής του Ν. Αχαϊας, στηριζόμενος από τον ΣΥΡΙΖΑ βάλλεται κατά του «Κομμουνιστή» όπως αναφέρει χαρακτηριστικά Δημάρχου Πατραίων Κώστα Πελετίδη, υπερασπιζόμενος το δικαίωμα των Rotting Christ να δώσουν συναυλία στην πόλη.
«Oι Rotting Christ είναι το πιο δημοφιλές ελληνικό συγκρότημα στον κόσμο αυτήν τη στιγμή. Έχουν γυρίσει όλο τον πλανήτη παίζοντας black metal μουσική. Ο Κομμουνιστης Δήμαρχος Πατρέων απαγόρευσε την συναυλία τους σε δημόσιο χώρο επ αμοιβή όπως είχε συμφωνηθεί.» ανέφερε χαρακτηριστικά σε ανάρτησή του στο Twitter ο κ. Κακκαβάς.
Η απάντηση του κ. Πελετίδη, ήρθε μέσω facebook με τον Δήμαρχο αναφέρει σε σχετική ανάρτηση ότι «Θα δοθεί δημοτικός χώρος για συναυλία των Rotting Christ, εφόσον υπάρξει αίτημα.
Σήμερα το μεσημέρι έγινε συνάντηση του Δημάρχου Πατρέων, Κώστα Πελετίδη, με την εταιρεία παραγωγής του συγκροτήματος Rotting Christ για να εξεταστεί η νέα ημερομηνία διεξαγωγής της συναυλίας.
Ο Δήμαρχος τους έκανε γνωστό ότι ο χώρος παραχωρείται σε όλους πλην της «Χρυσής Αυγής». Όταν αποκατασταθεί η βλάβη και υπάρχουν οι προϋποθέσεις για διεξαγωγή συναυλιών, εφόσον υπάρχει αίτημα ο χώρος θα δοθεί.»
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.