Βόλος: 19χρονος οπαδός πρέπει να βρίσκεται 6 ώρες σε ΑΤ κάθε φορά που αγωνίζεται η ομάδα του
Η ποινή του επιβλήθηκε όταν ήταν 14 ετών
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![police police](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2019/02/07/police.jpg)
Yποχρεωμένος να βρίσκεται στο Α' Αστυνομικό Τμήμα του Βόλου και να παραμένει εκεί για ένα 6ωρο κάθε φορά που η ομάδα του θα αγωνίζεται, είτε εντός είτε εκτός έδρας, θα είναι ένας 19χρονος οπαδός του Ολυμπιακού Βόλου.
Αυτή είναι η ποινή που επέβαλε το Μονομελές Πλημμελιοδικείο Βόλου στο νεαρό οπαδό επειδή το 2014, σε ηλικία 14 ετών, και ενώ βρισκόταν στο ΕΑΚ Βόλου για να παρακολουθήσει το τοπικό ντέρμπυ μεταξύ του Ολυμπιακού και της Νίκης Βόλου, όταν είδε ότι η ομάδα του θα έχανε από τη Νίκη Βόλου, μαζί με άλλους οπαδούς, προκάλεσαν επεισόδια και δέκα από αυτούς πήδηξαν τα κάγκελα και εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, λίγα λεπτά πριν από τη λήξη του ματς, με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπεί.
Το δικαστήριο τον τιμώρησε να δίνει το παρών στην Αστυνομία δύο ώρες πριν από κάθε αγώνα του Ολυμπιακού Βόλου, να παραμένει εντός αυτού για όσο διαρκούν οι αναμετρήσεις και, αφού θα περάσουν ακόμη δύο ώρες μετά τη λήξη της κάθε αναμέτρησης, τότε, θα μπορεί να αποχωρεί από το Αστυνομικό Τμήμα.
Ο συνήγορος του 19χρονου ισχυρίσθηκε ότι η ποινή είναι αυστηρή για τον νεαρό, επειδή σήμερα εργάζεται ως διανομέας έτοιμου φαγητού και την ώρα που θα εκτελείται η ποινή του, υπάρχει εργασιακός φόρτος και θα απωλέσει την εργασία του, αφού δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί.
Μαζί με τον 19χρονο, στο εδώλιο κάθησε κι ένας 30χρονος, που επίσης είχε εισβάλλει στον αγωνιστικό χώρο στον ίδιο αγώνα και του επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης 30 ημερών.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.