- CITY GUIDE
- PODCAST
-
33°
Φραγκίσκος Αλβέρτης: «Τι δουλειά έχω εγώ με τον ΣΥΡΙΖΑ;»
Ο πρώην διεθνής του ΠΑΟ αδυνατεί να καταλάβει τη σεναριολογία για τον Δήμο της Αθήνας
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![4483628.jpg 4483628.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/11/14/4483628.jpg)
Ο Φραγκίσκος Αλβέρτης κατηγορηματικά διαψεύδει και παίρνει αποστάσεις από τα δημοσιεύματα που τον ενέπλεξαν να θέλει να θέσει υποψηφιότητα για τον Δήμο της Αθήνας με τον ΣΥΡΙΖΑ.
Μιλώντας στον ΣΠΟΡ FM 94,6 ο πρώην καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟ είπε: «Τι δουλειά έχω εγώ με αυτά; Τι δουλειά έχω εγώ με την πολιτική. Τι δουλειά έχω εγώ με τον ΣΥΡΙΖΑ και με οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Δεν υπήρχε ούτε προσέγγιση από κανέναν ούτε τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει», τόνισε.
Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Φραγκίσκος Αλβέρτης στην εκπομπή «Αντεπίθεση» με τους Βασίλη Βέργη και Βάιο Τσούτσικα
Για το αν υπάρχει πιθανότητα να κατέβει υποψήφιος δήμαρχος στην Αθήνα: «Δεν πρέπει να σταματήσει αυτή η πλάκα; Μας πήραν κάποια τηλέφωνα στο χαβαλέ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς προέκυψαν αυτές οι ηλιθιότητες. Πώς γράφεται ερήμην μου κάτι τέτοιο; Είμαστε σοβαροί; Επειδή δεν έχω social media σημαίνει δεν μπορώ να απαντήσω; Ξαφνικά βλέπω τη φωτογραφία μου και παρουσιάζομαι ως δήμαρχος. Εγώ πώς να το απαντήσω. Δεν έχω ασχοληθεί, δεν ασχολήθηκα και δεν πρόκειται να ασχοληθώ. Πέρσι ήταν ο Διαμαντίδης, φέτος είμαι εγώ. Με έχετε ακούσει ποτέ να ασχοληθώ με την πολιτική; Φανταστείτε πόσα πράγματα διαβάζουμε και μερικοί άνθρωποι τα πιστεύουν. Ξαφνικά από το πουθενά παρουσιάζομαι ως υποψήφιος δήμαρχος. Είμαι στην Ακαδημία του Παναθηναϊκού και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι με τη δουλειά που κάνουμε εκεί. Τι άκρη μπορείς να βρεις και να ψάξεις. Μόλις βγήκε το έμαθα. Από κάπου βγήκε; Από πού να ξέρω; Γράφτηκε, το αναπαρήγαγαν και έγινε της… Πόπης. Δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς παίζεται αυτό το παιχνίδι και δεν είμαι διατεθειμένος να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω από πού βγήκε. Τι δουλειά έχω εγώ με τον ΣΥΡΙΖΑ και με κάποιο άλλο κόμμα. Δεν έχω καμία σχέση με τον ΣΥΡΙΖΑ και με κανένα άλλο κόμμα. Δεν ασχολούμαι με αυτά τα πράγματα και δεν έχω ενασχόληση με τα άλλα μέσα ενημέρωσης. Το μόνο που με απασχολεί είναι η Ακαδημία του Παναθηναϊκού και τα παιδιά που έχουμε και ασχολούμαστε καθημερινά».
ΠΡΟΣΦΑΤΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Το μήνυμα που μεταφέρει η καμπάνια ενημέρωσης
Η συγκινητική ανάρτηση και η φωτογραφία από το τρισάγιο
Υποστηρίζει ότι δέχθηκε λεκτική και σωματική επίθεση μπροστά στο παιδί της
Αλλάζει το σκηνικό του καιρού - Έρχονται θερμικές καταιγίδες
Τα ίχνη του χάθηκαν στις 11 Ιουλίου
Οι αγαπημένοι της φίλοι με δάκρυα στα μάτια ανακοίνωσαν πότε και πού θα γίνει η κηδεία
Οι περιοχές που κινδυνεύουν περισσότερο
Το χρονικό και η δικαστική απόφαση που προκάλεσε αντιδράσεις
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα 112 στους κατοίκους των γύρω περιοχών
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.