Σαντορίνη: 39χρονος τραυματίστηκε κάνοντας flyboard
Έχασε τον έλεγχο και προσέκρουσε σε θαλάσσιο μοτοποδήλατο
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![fll.jpg fll.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/08/01/fll.jpg)
Ένας 39χρονος αλλοδαπός τραυματίστηκε σοβαρά χθες στη θαλάσσια περιοχή «Ηφαιστείου» στη Σαντορίνη, όταν στην προσπάθειά του να κάνει χρήση θαλάσσιου μέσου αναψυχής (flyboard-υδροπροωθούμενη ανύψωση), έχασε τον έλεγχο, με αποτέλεσμα να πέσει και να προσκρούσει σε θαλάσσιο μοτοποδήλατο, με το οποίο συνδεόταν.
Ο 39χρονος, ο οποίος υπέστη κάταγμα και θλαστικά τραύματα στην κάτω γνάθο, καθώς και κάταγμα στο αριστερό χέρι, μεταφέρθηκε αρχικά στο νοσοκομείο της Θήρας και στη συνέχεια στο νοσοκομείο Αθηνών «ΑΤΤΙΚΟ» για περαιτέρω νοσηλεία.
Σύμφωνα με το λιμεναρχείο της Θήρας, ο 39χρονος αλλοδαπός, μαζί με άλλα επτά άτομα, είχαν ναυλώσει από τις 30 Ιουλίου το επιβατηγό τουριστικό σκάφος «ΣΜΟΛ ΕΥΑ» με κυβερνήτη ένας 38χρονο, ο οποίος συνελήφθη για παράβαση του άρθρου 309 Π.Κ. (επικίνδυνη σωματική βλάβη). Ο 38χρονος κυβερνήτης του σκάφους, κατόπιν προφορικής εντολής του αρμόδιου εισαγγελέα, αφέθηκε ελεύθερος, ενώ η η λιμενική Αρχή του επέβαλε διοικητικές κυρώσεις για σύνταξη και αποδοχή ανακριβούς ναυλοσύμφωνου, διότι δεν έφερε ενημερωμένη κατάσταση επιβαινόντων.
Επίσης, κατά δήλωση των επιβατών, το «ΣΜΟΛ ΕΥΑ» είχε ναυλωθεί έναντι του ποσού των 3.900ευρώ, ενώ στο ναυλοσύμφωνο που είχε κατατεθεί στο Α' Λιμενικό Τμήμα Χανίων αναγραφόταν πως ο συνολικός ναύλος ανερχόταν στο ποσό των 2.500 ευρώ.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.